Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Rafał Wisłocki dyrektorem Akademii Sandecja2021-03-01 22:05:00

Od 1 marca za kompleksowy rozwój sportowy, główne założenia programowe i wizję Akademii Sandecja odpowiedzialny będzie Rafał Wisłocki.


Powołanie tak doświadczonej, a zarazem osoby z regionu na to stanowisko pozwoli na podniesienie poziomu szkolenia młodych zawodników z Sądecczyzny. Rafał Wisłocki jest uznanym specjalistą w piłkarskim świecie młodzieżowym. Z sukcesami przez kilka ostatnich lat zarządzał Akademią Wisły Kraków, tworząc jedną z najlepszych akademii w Polsce. Za jego kadencji do pierwszej drużyny krakowskiego zespołu trafili między: Aleksander Buksa, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Plewka, Kacper Laskoś, Daniel Morys, Kacper Chorążka, a także Mateusz Wyjadłowski, zaś do Akademii Wisły, Kamil Ogorzały oraz Szymon Tokarz będący obecnie w kadrze I-ligowego zespołu Sandecji.


- Bardzo cieszy mnie zatrudnienie specjalisty na tak wysokim poziomie w naszej Akademii. Rafał będzie w głównej mierze odpowiedzialny za sztab szkoleniowy, wdrożenie zintegrowanego systemu szkolenia, wprowadzenie jednolitego systemu gry oraz wyszukiwanie oraz pozyskiwanie talentów z naszego regionu. Będzie także członkiem sztabu szkoleniowego Dariusza Dudka, odpowiedzialnym za łączność pomiędzy Akademią, a zespołem występującym w Fortuna 1 Lidze – powiedział Arkadiusz Aleksander.


Rafał Wisłocki to 34-letni trener piłki nożnej pochodzący z niedalekiej Ropy. Jest absolwentem krakowskiej AWF oraz podyplomowych studiów na wrocławskiej WSZiC. Jego zawodowa kariera związana jest głównie z Wisłą Kraków, w której przez 12 przeszedł od roli stażysty, trenera, koordynatora, dyrektora akademii aż do funkcji prezesa, najpierw piłkarskiej spółki, a następnie TS Wisła Kraków. Wisłocki odbył liczne staże trenerskie w kraju (Wisła, Garbarnia Kraków) i za granicą (m.in. Athletic Club, Benfica Lizbona, PAOK Saloniki, Bayer Leverkusen, ASSE Saint-Etienne, Dinamo Zagrzeb, belgijska federacja KBVB+KAS Eupen, PSV Eindhoven), był też uczestnikiem i prelegentem na konferencjach szkoleniowych. Przez kilka lat współpracował z Uniwersytetem Jagiellońskim w zakresie prowadzenia zajęć piłkarskich, a także praktyk w klubie sportowym dla studentów psychologii.


sandecja.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty