Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Marcin Dudziński trenerem Cracovii U-162020-07-17 13:22:00

Po latach do Pasów powraca były napastnik klubu, Marcin Dudziński. Od nadchodzącego sezonu ujrzymy go w roli szkoleniowca jednej z pasiastych grup młodzieżowych - wraz z asystentem, Karolem Karpierzem poprowadzi zespół Cracovii do lat 16.


Urodzony w Miechowie trener reprezentował biało-czerwone barwy w laach 2002-05, występując w zespole Pasów na każdym z trzech szczebli rozgrywkowych. Koszulkę Cracovii dumnie nosił również w Ekstraklasie podczas rozgrywek 2004/05.


Już pod koniec swojej kariery piłkarskiej rozpoczął pracę również na niwie szkoleniowej, zostając grającym trenerem zespołu z rodzinnego miasta - Pogoni Miechów. Przez kolejne lata w tej samej roli występował również w Sparcie Kazimierza Wielka.


W ostatnim czasie ma za sobą trzyletnią pracę w Słomniczance Słomniki. Pod jego wodzą zespół ze Słomnik zagościł w tych rozgrywkach po raz pierwszy w historii, awansując z szóstego poziomu ligowego. Słomniczanka pod wodzą trenera Dudzińskiego debiutancki sezon czwartoligowy zakończyła na wysokiej, czwartej pozycji, zaś w przedwcześnie zakończonych rozgrywkach 2019/20 zajęła siódmą pozycję.


Poza pracą trenerską, Marcin Dudziński w minionych latach współtworzył również Akademię Piłkarską w Gołczy.


- Powrót do Cracovii po piętnastu latach już jako trener - skąd taka decyzja?

- Przede wszystkim chciałbym podziękować zarządowi Cracovii za zaufanie i propozycję. Trochę czasu faktycznie minęło, ale na meczach przy Kałuży bywałem regularnie, a będąc trenerem AP Gołcza starałem się zabierać młodych zawodników. Ostatnio prowadziłem IV-ligowy zespół Słomniczanki - po otrzymaniu propozycji z Pasów zrezygnowałem z pracy z seniorami i przyjąłem ofertę. Cracovii ciężko byłoby odmówić.


- Jakie są cele na najbliższy sezon?

- Wspólnie z moim asystentem Karolem Karpierzem chcemy przede wszystkim poznać zespół, następnie wprowadzić takie rozwiązania taktyczne i doskonalić organizację gry, żeby sprawić, iż zawodnicy w kolejnym sezonie będą spełniać kryteria gry w CLJ, a w dalszej perspektywie "zapukają" do kadry I zespołu Cracovii.


- Najważniejsze zadanie w pracy z młodzieżą to analiza potencjału zawodników?

- W pracy z młodzieżą analiza potencjału zawodników jest ważna, ale najistotniejsze jest to, żeby każdy z zawodników podnosił swoje indywidualne umiejętności, rozwijał swój potencjał nie tylko piłkarski, ale również intelektualny, co przełoży się na podniesienie poziomu sportowego całej drużyny.


cracovia.pl


dudzinski.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty