Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
35 mln zł na wsparcie certyfikowanych szkółek2020-04-28 22:50:00

Blisko 600 podmiotów wyróżnionych gwiazdką w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich otrzyma w 2020 roku 35 milionów złotych od Ministerstwa Sportu.


Wielomiesięczna ciężka praca Polskiego Związku Piłki Nożnej i szkółek piłkarskich przyniosła efekt. 28 kwietnia Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki konkursu na Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich na 2020 rok.


Za pośrednictwem PZPN, który został operatorem programu, do prawie 600 szkółek, w których pod okiem prawie 4 tysięcy trenerów szkoli się około 60 tysięcy dzieci i młodzieży, trafi w tym roku 35 milionów złotych. To największy w historii resortu budżet na upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży konkretnej dyscypliny sportu.


– Mam nadzieję, że tak duże wsparcie ze strony ministerstwa pozwoli rozwijać się zawodnikom, którzy są na początku swojej kariery sportowej. Wierzę, że w przyszłości dzięki temu pojawią się tak wybitni zawodnicy, jak np. Robert Lewandowski – powiedziała minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.


Najważniejszym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Dzięki programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników. Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez PZPN znalazły się w elitarnym gronie szkółek będących dla dzieci najlepszym miejscem do rozwijania piłkarskich umiejętności.


***


Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Kwota przyznanej dotacji nie uległa zmianie, w związku z czym podział środków między szkółki pozostał taki sam.

Udostępniona zostanie możliwość modyfikacji przesłanych wcześniej preliminarzy, o czym szkółki zostaną poinformowane w oddzielnej wiadomości mailowej.


Wszystkie podmioty uczestniczące w programie proszone są o:

- Aktualizację preliminarzy – jeśli działania w terminie wcześniej zadeklarowanym nie zostały zrealizowane, należy je przesunąć na późniejszy okres lub zmienić przeznaczenie środków dotacji.

- Uporządkowanie pozycji tam, gdzie nie ma rozdysponowanych środków dotacji ani środków własnych. Pozycje z sumą równą 0 zł należy usunąć z preliminarza.

- Weryfikację wykazanego udziału własnego – przypominamy, że z zadeklarowanej kwoty udziału własnego szkółki będą musiały rozliczyć się w całości wskazanej kwoty. Dlatego nie ma konieczności wykazywania dużo wyższego udziału własnego niż wymagane przez Ministerstwo 30 procent. Rekomendujemy pozostawienie go z małym zapasem, ale na poziomie nie wyższym niż 40 procent.


Prosimy pamiętać, że dokumenty rozliczone w ramach wkładu własnego tej dotacji nie mogą jednocześnie służyć jako udział własny do innych źródeł dofinansowania.


W przypadku, gdy szkółka nie będzie wprowadzać żadnych zmian w preliminarzu, należy go po prostu odesłać bez poprawek.


Możliwość poprawy preliminarzy będzie dostępna do 5 maja (wtorek) do godziny 16:00. Polski Związek Piłki Nożnej uprzejmie prosi o dotrzymanie tego terminu, ponieważ od tego będzie zależała dalsza procedura.


W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: dotacja.certyfikacja@pzpn.pl


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty