Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Młodzi Szwedzi najlepsi w wiślackim turnieju2019-06-04 22:50:00

Rzuty karne rozstrzygnęły 32. Międzynarodowy Turniej im. Adama Grabki dla rocznika 2007. W finałowym meczu zwyciężyła Brommapojkarna IF, dla której był to już czwarty triumf w historii wiślackiego turnieju. Wisła Kraków zajęła 5. miejsce.


Rozgrywki turnieju, który w tym roku zyskał nazwę VENEO CUP, toczyły się przez dwa dni. Pierwszego rozgrywana była faza grupowa, wyłoniła ona osiem drużyn, które następnego dnia przystąpiły do gry o miejsca 1-8. Wśród nich znalazła się Wisła Kraków, która w grupie A zajęła drugie miejsce, za Escolą Varsovia. Klub ze stolicy zaimponował swoją grą podczas pierwszego dnia. Do fazy pucharowej awans uzyskały również MSK Zilina, BATE Borysów, Pogoń Szczecin, Lokomotiva Zagrzeb, Bałtyk Koszalin oraz Brommapojkarna IF, która okazała się ćwierćfinałowym rywalem Białej Gwiazdy.


Drugi dzień rywalizacji, dzięki uprzejmości Miasta Kraków, został przeniesiony na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Pierwsze mecze zaczęły się już o 8:00 o miejsca 9-16. Najlepszy okazał się Banik Ostrawa, który pokonał w decydującym meczu Stal Rzeszów. Za nimi uplasowała się Reprezentacja Klubów Partnerskich Wisły Kraków, co jak na debiut w takim turnieju należy uznać za sukces.


Sporych emocji dostarczyła rywalizacja Wisły ze Szwedami. Pierwsze minuty należały do gości, jednak za sprawą Kamila Jakóbczyka to podopieczni trenera Bartosza Bąka objęli prowadzenie. Pozwoliło to uspokoić grę, a nawet sprawić, że przewagę w tym okresie meczu uzyskała Wisła. Nie wykorzystała jednak dogodnych okazji, co zemściło się wyrównującą bramkę. Gdy wydawało się, że mecz zmierza do rozstrzygnięcia w rzutach karnych – Brommapojkarna w końcówce zadała decydujący cios. Jednak wiślacy w dwóch kolejnych meczach pokonali Bałtyk Koszalin i MSK Zilina, plasując się ostatecznie na 5. miejscu.


Dobrą formę z soboty potwierdziła Escola, która bez problemów przeszła Słowaków oraz Pogoń Szczecin i długo prowadziła w finałowym meczu z Brommapojkarną (która w półfinale w rzutach karnych wyeliminowała BATE Borysów), jednak Szwedzi znowu w końcówce wyrównali, a sędziowie zarządzili konkurs rzutów karnych, w których lepiej odnaleźli się zawodnicy ze Sztokholmu. I tak Brommapojkarna IF po raz czwarty w historii zwyciężyła w Turnieju im. Adama Grabki. Więcej, bo 6, zwycięstw ma tylko Wisła Kraków.


Końcowa klasyfikacja:

1. Brommapojkarna IF

2. Escola Varsovia

3. Pogoń Szczecin

4. BATE Borysów

5. WISŁA KRAKÓW

6. MSK Zilina

7. Bałtyk Koszalin

8. NK Lokomotiva Zagrzeb

9. Banik Ostrawa

10. Stal Rzeszów

11. Reprezentacja Klubów Partnerskich Wisły Kraków

12. FC Budapest

13. Raków Częstochowa

14. FM Azoulas

15. FC Lahti

16. Wigry Suwałki


Nagrody indywidualne: 

MVP: Jonah Kuziasare (Brommapojkarna IF)

Król Strzelców: Szymon Skonieczny (Escola Varsovia)

Najlepszy bramkarz: Piotr Chrapusta (Reprezentacja Klubów Partnerskich)

Nagroda Specjalna (Gol Turnieju): Filip Przedcieczyński (Escola Varsovia)


wisla.krakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty