Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Piłkarska niedziela z okazji Dnia Dziecka2019-06-04 09:25:00

XV Piłkarski Dzień Dziecka za nami. Dopisała pogoda, ale przede wszystkim uczestnicy. Rywalizowało prawie 150 drużyn żaków i skrzatów, a małym piłkarzom kibicowali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo, krewni. W sumie w niedzielę na obiekty Com-Com Zone i Hutnika przy ul. Ptaszyckiego w Krakowie przybyło ok. 2,5 tys. osób!!!


Organizatorami imprezy byli Małopolski Związek Piłki Nożnej i Stowarzyszenie Siemacha, przy współudziale finansowym Urzędu Miasta Krakowa. Partnerami byli Tauron i MPEC.


Rywalizacja toczyła się w pięciu kategoriach wiekowych: żaki (rocznik 2010), żaki (2011), skrzaty (2012) i skrzaty (2013 i młodsi) oraz dziewczynki (2009-2010-2011). Najwięcej drużyn zgłosiły kluby krakowskie: Borek i Hutnik aż po 11, a Clepardia 9. Obecne były także inne kluby z Krakowa: Akademia Diament, Akademia Fiesta, AP 21, AS Płaszów, AS Progres, AZS UJ, Bieżanowianka, Bronowianka, Football Success Academy, Garbarnia, Grębałowianka, Jadwiga, Kabel, Krakus, NAS Wanda, Olimpic, Orzeł Piaski Wielkie, PAPN, Płaszowianka, Polonia, Prądniczanka i Wawel. Spoza Grodu Kraka swoje drużyny przysłali: Akademia Futbolu Estilo de Espana Ochojno, AM Cracovia Andrychów, Błękitni Modlnica, DAF Iskra Brzezinka, Górnik Sosnowiec, Gwarek Wieliczka, Iskra Krzęcin, Korona Harmęże, Lotnik Kryspinów, Michałowianka, Nadwiślanka Nowe Brzesko, Orzeł Bębło, PAPN Myślenice, PAPN Świątniki Górne, Sandecja Nowy Sącz, Skalanka, TS Węgrzce i Wisła Jeziorzany...


Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a każda drużyna piłkę. Grano jednocześnie na prawie 20 boiskach, od 9 rano do 4 po południu. Niewiele brakowało, aby zawody zostały storpedowane przez ulewę, która dzień wcześniej zalała obiekty. Dużym wysiłkiem współorganizatorów z Siemachy i Centrum Rozwoju Com-Com Zone udało się przygotować zdecydowaną większość boisk.


W trakcie turnieju odbywały się także konkursy żonglerki i strzałów na celność o tytuł "Krakowskiego Messiego", najlepszych 30 uczestników otrzymało w nagrodę plecaki. Były też inne atrakcje, dużą popularnością cieszyły się np. dmuchańce. Zorganizowane zostały również pokazy i warsztaty bezpieczeństwa.


Bez wątpienia była to udana i mile spędzona niedziela. Do zobaczenia za rok na największym w Małopolsce turnieju piłkarskim dla najmłodszych dzieci!


MZPN


dd.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty