Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Pierwsza odsłona Pogoń Cup2019-05-08 08:23:00

KSPN Pogoń Kraków zorganizowała pierwszy z cyklu ogólnopolskich turniejów z udziałem najlepszych akademii piłkarskich z Polski i zagranicy.


W ostatni weekend kwietnia do Krakowa przyjechały 24 ekipy z roczników 2010 i młodszych. Grono uczestników było imponujące: Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Sandecja Nowy Sącz, Raków Częstochowa, GKS Tychy, JKS Jarosław, AP Reissa Poznań, Olympic Wrocław, Bardomed Krosno, Jaguar Gdańsk, MUKP Dąbrowa Górnicza, Beniaminek Krosno, AP Team Gliwice, UKS Varsovia Warszawa, Parasol Wrocław, Stal Rzeszów, Znicz Pruszków, a także krakowskie towarzystwo - Wisła, Hutnik i dwie ekipy gospodarzy KSPN Pogoń oraz goście z zagranicy – słowacka MŠK Žilina i MFK Vitkovice z Czech.


Głównym celem cyklu jest umożliwienie rywalizacji zawodnikom na najwyższym możliwym poziomie z drużynami z całej Polski i zagranicy. Równie istotnym, a kto wie czy nie najistotniejszym jest pokazanie nowego oblicza w szkoleniu dzieci i młodzieży, gdzie najważniejszą rzeczą jest rozwój zawodnika, a nie wynik sam w sobie. W takiej też atmosferze przebiegały obydwa dni zmagań. Mimo deszczowej niedzieli emocje wynagrodziły niedogodności niesprzyjającej aury. Ostatecznie najlepszą ekipą okazała się słowacka MŠK Žilina. Tuż za gośćmi ze Słowacji uplasowała się Akademia Piłkarska Reissa, a trzecie miejsce zajął Bardomed Krosno.


Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla wszystkich uczestników oraz partnerów turnieju - J&J Sport Center, Konstrui.pl, OSHEE oraz kancelarii Pakulski, Kilarski i Wspólnicy.


Niebawem, bo 11-12 maja kolejny turniej. Tym razem dla zawodników i zawodniczek urodzonych w 2011 roku i młodszych. Jeszcze w tym miesiącu (18-19 maja) rywalizować będą młodzi piłkarze z rocznika 2008. A w pierwszy weekend czerwca odbędzie się ostatnia odsłona Pogoń Cup - rozgrywki dla urodzonych w roku 2009. Zapowiadają się kolejne wielkie, piłkarskie emocje.


KSPN Pogoń Kraków
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty