Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Puchar Prezesa PZPN dla Zagłębia Lubin, dwa remisy Cracovii2019-02-17 22:23:00

Na Zagłębie Lubin nie ma mocnych. Drużyna prowadzona przez Emila Nowakowskiego jak burza przeszła do finału Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2019 w kategorii U-12 i w najważniejszym meczu nie pozostawiła złudzeń, kto jest najlepszy. Zagłębie pokonało Pogoń Szczecin aż 4-1 i sięgnęło po prestiżowe trofeum.


Tak, jak w sobotę, tak w niedzielę nie brakowało wielkich emocji i futbolu w najpiękniejszym wydaniu na dwóch warszawskich obiektach – w hali OSiR Wola i OSiR Bemowo. To właśnie tam odbyła się druga edycja Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2019. W sobotę z triumfu w rozgrywkach do lat 11 cieszyła się AP Reissa Poznań, która pokonała 3-1 AS Stomil Olsztyn.


W niedzielę do rywalizacji przystąpiła kategoria U-12 i młodzi adepci futbolu zapewnili wszystkim kibicom sporo mocnych wrażeń. Popisy piłkarzy z trybun podziwiali i oklaskiwali nie tylko dumni rodzice, ale i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Zarząd PZPN, prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, dyrektor sportowy federacji Stefan Majewski, a także trenerzy reprezentacji młodzieżowych, którzy skrupulatnie notowali w notesach nazwiska najzdolniejszych zawodników.


Mecze sędziowali najlepsi polscy arbitrzy. W sobotę Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski, a w niedzielę Szymon Marciniak, Krzysztof Jakubik, Tomasz Kwiatkowski i Monika Mularczyk. 


Ci, którzy nie mogli przyjechać i wspierać młodych piłkarzy w warszawskich halach, transmisje meczów od spotkań półfinałowych mogli oglądać na kanałach Facebook oraz YT Łączy Nas Piłka. Wielkim zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza finał, w którym zagrały Zagłębie Lubin i Pogoń Szczecin. Drużyna prowadzona przez Emila Nowakowskiego nie pozostawiła nikomu żadnych złudzeń, kto jest najlepszy i wygrała zdecydowanie, aż 4-1. Zawodnicy Zagłębia odebrali z rąk prezesa PZPN prestiżowy puchar, medale i upominki, a w nagrodę zostali również zaproszeni na mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska – Łotwa w Warszawie.


– Ten Turniej zostanie w naszej pamięci na bardzo długo. Rozgrywki stały na znakomitym poziomie, były wielkie emocje, fantastyczna atmosfera i świetna organizacja. Chciałbym podziękować i pogratulować wszystkim uczestnikom, a także pracownikom Polskiego Związku Piłki Nożnej, którzy dołożyli wszelkich starań, aby ten Turniej był naprawdę fantastyczny. Mieliśmy również naszych najlepszych sędziów, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania. Jestem pod wrażeniem również dużych talentów młodych zawodników. Myślę, że już dziś można postawić, że kilku z nich zostanie przynajmniej piłkarzami ekstraklasy. Reszta zależy od nich samych. Najważniejsze jest ciężka praca i ciągłe granie w piłkę. Również w hali. To pomaga przede wszystkim w kształtowaniu techniki użytkowej. Granie na małych przestrzeniach, gdzie jest większy pressing, gdzie ciężej opanować piłkę, może tylko pomóc stać się jeszcze lepszym piłkarzem – podsumował prezes PZPN Zbigniew Boniek.


Wyróżnienia indywidualne: 

Najlepszy bramkarz Turnieju: Michał Sobczyszyn (Zagłębie Lubin) 

Najlepsi strzelcy Turnieju: Julian Kulik i Kamil Nowogoński (obaj Zagłębie Lubin) 

Najlepszy zawodnik Turnieju: Kamil Nowogoński (Zagłębie Lubin) 


WYNIKI

Eliminacje

Grupa A: 1. BKS Lublin 5 pkt, 2. Calisia 14 Kalisz 5, 3. UKS Czwórka Kostrzyn n/O 3, 4. AM Cracovia 2 (dwa remisy i porażka).

Grupa B: 1. SI Arka Gdynia 7 pkt, 2. UKS Rodło Opole 4, 3. Legia Warszawa 3, 4. AP Jagiellonia Białystok 2.

Grupa C: 1. KKP Korona Kielce 5 pkt, 2. GKS Katowice 5, 3. Concordia Elbląg 3, 4. UKS Gol Brodnica 2.

Grupa D: 1. Zagłębie Lubin 9 pkt, 2. Akademia Pogoń Szczecin 4, 3. RTS Widzew Łódź 3, 4. Stal SPEC Łańcut 1.

Ćwierćfinały

BKS Lublin - GKS Katowice 1-2, KKP Korona Kielce - Calisia 14 Kalisz 2-1, SI Arka Gdynia - Akademia Pogoń Szczecin 2-2, karne 0-1, Zagłębie Lubin - UKS Rodło Opole 4-0

Półfinały

GKS Katowice - Akademia Pogoń Szczecin 1-1, karne 3-4, KKP Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0-2

Finał

Zagłębie Lubin - Akademia Pogoń Szczecin 4-1


pzpn.pl, laczynaspilka.pl, st
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty