Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Puchar Prezesa PZPN dla AP Reissa, AP Wieliczka bez punktu2019-02-16 22:51:00

AP Reissa Poznań została zwycięzcą drugiej edycji halowego Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2019 w kategorii U-11. Podopieczni Nikodema Brzęckiego w wielkim finale pokonali AS Stomil Olsztyn 3:1. Ekipę z Poznania do sukcesu poprowadził Wojciech Szymczak, który z dorobkiem 10 bramek został najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek.


Piękne gole, fantastyczne parady bramkarzy, efektowne dryblingi i całe mnóstwo niesamowitych emocji. Tak wyglądały sobotnie rozgrywki Turnieju o Puchar Prezesa PZPN 2019 w kategorii U-11.


Od godziny 9:00 na dwóch warszawskich obiektach – w hali OSiR Wola i OSiR Bemowo – toczyły się rozgrywki grupowe, które zdominowały cztery drużyny – AS Stomil Olsztyn, AP Reissa Poznań, KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon i Śląsk Wrocław. Dwie pierwsze z nich spisywały się na tyle rewelacyjnie, że awansowały do wielkiego finału, który sędziowali Tomasz Musiał i Paweł Raczkowski. Popisy młodych piłkarzy z trybun podziwiali i oklaskiwali nie tylko dumni rodzice, ale i prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, Zarząd PZPN, prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, dyrektor sportowy federacji Stefan Majewski, a także trenerzy reprezentacji młodzieżowych, którzy skrupulatnie notowali w notesach nazwiska najzdolniejszych zawodników.


– Muszę przyznać, że nie mogłem się już doczekać tych rozgrywek! Ubiegłoroczny Turniej cieszył się dużą popularnością i dostarczył nam wielu wspaniałych emocji. Nie brakowało po prostu niczego – była dramaturgia, piękne gole, fantastyczne interwencje bramkarzy, radość i łzy, czyli wszystko to, co w piłce jest najważniejsze. Byłem przekonany, że tak samo będzie i w tym roku! I w kolejnych również! Obojętnie, kto będzie w przyszłości prezesem PZPN, powinien kontynuować tradycję tego Turnieju. Dzieci muszą grać w piłkę także w okresie zimowym, w hali. To pomaga przede wszystkim w kształtowaniu techniki użytkowej. Granie na małych przestrzeniach, gdzie jest większy pressing, gdzie ciężej opanować piłkę, może tylko pomóc stać się jeszcze lepszym piłkarzem. Ważna jest również rywalizacja. Dlatego chcemy, aby młodzi chłopcy z całej Polski, najlepsi w swoich województwach, mogli w duchu fair play konfrontować się ze swoimi rówieśnikami i grać o spełnienie swoich snów. Jestem bardzo zadowolony, że marzenia realizują również poprzez nasz Turniej – powiedział prezes Zbigniew Boniek.


Wielkim zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza finał. Mimo że ekipa AS Stomil Olsztyn robiła wszystko, co w jej mocy, nie dała rady AP Reissa Poznań (1:3), którą do sukcesu poprowadził Wojciech Szymczak, najskuteczniejszy strzelec turnieju. Zwycięzcy odebrali z rąk prezesa PZPN prestiżowy puchar, medale i upominki, a w nagrodę zostali również zaproszeni na mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska – Łotwa w Warszawie.


Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy bramkarz Turnieju: Michał Krztoń (AS Stomil Olsztyn)

Król strzelców Turnieju: Wojciech Szymczak – 10 goli (AP Reissa Poznań)

Najlepszy zawodnik Turnieju: Szymon Pączek (KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon)


WYNIKI

Eliminacje

Grupa A: 1. AS Stomil Olsztyn 9 pkt, 2. FASE Szczecin 6, 3. UKS Hattrick Głuchołazy 3, 4. AP Wieliczka 0.

Grupa B: 1. Śląsk Wrocław 7 pkt, 2. Juventa Starachowice 4, 3. Orzeł Kolno 3, 4. SMS Rzeszów 3.

Grupa C: 1. KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon 9 pkt, 2. BKS Lublin 6, 3. Żywiecka APN 3, 4. Escola Varsovia 0.

Grupa D: 1. AP Reissa Poznań 7 pkt, 2. TMRF Widzew Łódź 6, 3. Wierzyca Pelplin 3, 4. Progres Gorzów Wlkp. 1.

Ćwierćfinały

AS Stomil Olsztyn - BKS Lublin 2-1, KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon - FASE Szczecin 3-2, Śląsk Wrocław - TMRF Widzew Łódź 5-0, AP Reissa Poznań - Juventa Starachowice 7-1

Półfinały

AS Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 3-2, KS Wisełka Bydgoszcz-Fordon - AP Reissa Poznań 2-5

Finał

AP Reissa Poznań - AS Stomil Olsztyn 3-1


pzpn.pl, laczynaspilka.pl, st
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty