Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok 3-2 (3-0)

3-1 Maciej Bortniczuk 55

3-2 Mateusz Gdowik 78

Mecz w Myślenicach.

WISŁA: Broda - Morys, Szot, Jeziorski, Zawada - Moskiewicz, Kasia (70 Wydra) - Śliwa, Wyjadłowski (63 Gałka), Chmiel - Gruszkowski.

Znakomite 45 minut wystarczyło podopiecznym Pawła Regulskiego, by zakończyć rundę jesienną Centralnej Ligi Juniorów w dobrych humorach. Gracze Białej Gwiazdy pokonali na sztucznym boisku w Myślenicach Jagiellonię Białystok 3-2. Jak przed tygodniem w Lubinie, tak i tym razem zawodnicy Wisły nastrzelali dużo goli w pierwszej połowie, a później dali się dogonić na dystans jednej bramki. Na szczęście i tym razem udało się zdobyć 3 punkty.

Już na początku meczu dobre sytuacje mieli Wyjadłowski i Jeziorski, ale żadna z tych prób nie zakończyła się sukcesem. W 20. minucie młodzi Wiślacy przeżyli chwilę grozy, ale gol Chyrchały nie został uznany z powodu ofsajdu. Ta sytuacja zmotywowała podopiecznych Pawła Regulskiego, którzy w ciągu nieco ponad 10 minut zadali 3 celne ciosy.

Najpierw znakomicie rozegrany wolny przez Morysa i Śliwę został zamieniony na bramkę przez Kasię. 2 minuty później po dwójkowej akcji Wyjadłowskiego i Zawady, ten drugi podwyższył. W 34. minucie Śliwa znakomicie dorzucił piłkę, a Gruszkowski jednym dotknięciem umieścił ją w bramce Jagiellonii. Jeszcze przed przerwą blisko szczęścia był Wyjadłowski, ale piłka uderzona zza pola karnego trafiła w słupek.

W drugiej połowie wiślaccy juniorzy już tak nie zachwycali grą. W 55. minucie goście świetnym strzałem zza szesnastki zdobyli gola. Gra stała się bardziej wyrównana, a dużo walki w środku pola spowodowało zwolnienie tempa spotkania. W 78. minucie Gdowik wykorzystał wrzutkę jednego z kolegów i goście tracili zaledwie jedną bramkę. Jednak podopieczni Pawła Regulskiego dowieźli zwycięstwo do końca.

2-3 Filip Laskowski 75

CRACOVIA: Mrózek - Zięba, Bracik, Kruppa, Śmigielski - Stachera, Wojtuszek, Rakoczy, Zaucha, Smołaga - Równicki. Rezerwowi: Stasz, Malisz, Matheus Santos Nunes.

16. Elana Toruń              17   11   16-35

90minut.pl, cracovia.pl, ST