CLJ U-17 (14): Mistrz jesieni przegrał derby2018-11-18 16:05:00

0-2 Dominik Kędzior 26

1-2 Jakub Zima 58

WISŁA: Zareda - Warczak, Zima, Ogłaza, Olejnik (68 Matejczyk) - Kulma (41 Muniak), Leśniak, Szywacz - Magdziarz, Wolak (41 Nocoń), Myszogląd (57 Lorek). Trener: Marcin Pluta.

CRACOVIA: Mirus - Podyma, Pieńczak, Barański, Wohlman - Kędzior (80 Sztuka), Nowakowski, Pałkowski, Musiał (41 Maślanka, 79 Bociek) - Chrupcał (66 Strzeszkowski), Kłąb (76 Kapek). Trener: Marcin Gędłek.

Trener Wisły nie mógł skorzystać aż z 6 zawodników, którzy tydzień wcześniej w Kielcach grali od pierwszej minuty. Michał Kot, Patryk Pischinger, Sławomir Chmiel i Kacper Wydra pojechali do Lubina z drużyną U-18 (wygrana z Zagłębiem 4-3), a Daniel Hoyo-Kowalski i Aleksander Buksa dzień wcześniej zagrali 45 minut w sparingu pierwszej drużyny.

W 19. minucie Zareda "wyciął" zawodnika rywali przed polem karnym, za co zobaczył żółtą kartkę. Po strzale Musiała z wolnego piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Niebawem było już 0-2, Kędzior strzałem z dystansu zaskoczył bramkarza Białej Gwiazdy.

Wisła potrzebowała sporo czasu na otrząśnięcie się. Jeszcze na początku II połowy goście obili poprzeczkę bramki Zaredy. Najwięcej zagrożenia stwarzali gospodarze po stałych fragmentach gry. I w ten sposób w 58. minucie Zima zdobył bramkę kontaktową. Chwilę później znowu po dośrodkowaniu Muniak uderzył piłką w słupek. Więcej sytuacji nie było i Wisła przegrała z Cracovią jedną bramką.

Juventa Starachowice - Karpaty Krosno 1-5