CLJ U-15 (14): Wisła wicemistrzem jesieni2018-11-17 23:11:00

KKP Korona Kielce - Wisła Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Kacper Chełmecki 4

1-1 Bartosz Kralka 47

2-1 Iwo Kaczmarski 79

WISŁA: Piotr Zagórowski – Kacper Filo, Robert Zaborowski, Mariusz Kutwa, Kacper Zborowski – Mateusz Popiela, Mikołaj Zięba, Jakub Niedbała – Bartosz Seweryn, Kacper Chełmecki, Oliwier Oczkowski oraz Karol Tokarczyk, Dominik Sambor, Bartosz Kutrzeba, Michał Opalski.

W piątkowe południe w Kielcach Korona podejmowała Wisłę. Stawką meczu było wygranie grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-15. Biała Gwiazda prowadziła, ale druga połowa należała do gospodarzy, którzy zwyciężyli 2-1.

Wisła bardzo szybko wyszła na prowadzenie – już w 4. minucie Kacper Chełmecki trafił do siatki miejscowych. Jednak z upływem czasu gra się wyrównała i zarówno goście, jak i gospodarze, mieli okazje do zdobycia bramki.

Po zmianie stron pierwsza zaatakowała Wisła. W odpowiedzi Korona skutecznie wykonała rzut rożny, a wydaje się, że nikt piłki nie dotknął zanim ta wpadła do siatki. Wiślacy mieli znakomitą okazję w 60. minucie, jednak piłka po strzale Karola Tokarczyka poszybowała nad bramką. Tak jak chwilę później po uderzeniu Mariusza Kutwy z rzutu wolnego. Gospodarze natomiast starali się kontrować, jednak świetnie w bramce spisywał się Piotr Zagórowski. Ale w 79. minucie, gdy Iwo Kaczmarski uderzył z okolic 20. metra był bez szans. Korona objęła prowadzenie, którego do końca meczu już nie wypuściła, zostając mistrzem jesieni grupy D CLJ U-15. Wisła uplasowała się na drugim miejscu.

Sandecja Nowy Sącz - AP 21 Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Michał Litwa 1

0-2 Adrian Obrzud 72