Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
1 SIERPNIA NA STADIONIE WISŁY FINAŁ MAŁOPOLSKIEGO MINIMUNDIALU 20182018-07-31 22:04:00

W najbliższą środę, 1 sierpnia, w godz. 10-15, odbędzie się finał „Małopolskiego Minimundialu ‘2018”.


Na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie swoje mecze rozgrywa krakowska Wisła, do walki o puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy przystąpi ponad 200 zawodników w wieku 12 lat i młodszych wyłonionych w drodze rywalizacji gminnych, powiatowych, strefowych i regionalnych spośród ponad 8 tys. uczestników wielowymiarowej sportowej rywalizacji.


Młodzi futboliści będą startować w trzech futbolowych konkurencjach:


1. Turniej piłkarski z udziałem 8 najlepszych drużyn, reprezentujących powiaty Małopolski:

• Gorlice I (Podhalanin Biecz/Tunezja)

• Gorlice II (LKS Łużna/Egipt)

• Chrzanów I (MKS Fablok/Argentyna) 

• Wieliczka (Górnik Wieliczka/Szwajcaria) 

• Oświęcim I (Unia Oświęcim/Japonia)

• Chrzanów II (UKS Górnik Libiąż/Iran)

• Nowy Sącz I (Sądeczoki Nowy Sącz/Belgia) 

• Brzesko (Elita Brzesko/Szwecja)


2. Challenge Futbolowej Techniki „Małopolski Messi” – z udziałem kilkudziesięciu chłopców wyłonionych w eliminacjach, którzy poddani zostaną próbie żonglowania piłką (podbijanie nogami i głową) w kwadracie o bokach 10 m oraz sprawności snajperskiej – strzelania do otworów w planszy zawieszonej na bramce.


3. Turniej wiedzy – „Mundial bez tajemnic”, do którego przystąpi kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych wyłonionych w mistrzostwach powiatów.


Na uczestników finałowej rozgrywki na obiekcie przy ul. Reymonta 22 w Krakowie czekają: puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Ponadto 60 wybijających się futbolistów „Małopolskiego Mundialu ‘2018” uda się na 10-dniowy obóz szkoleniowy do Suchej Beskidzkiej, gdzie będą doskonalić umiejętności piłkarskie pod okiem najlepszych trenerów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.


„Małopolski Minimundial ‘2018”, projekt realizowany przez Małopolski Związek Piłki Nożnej przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego, to wielka wakacyjna przygoda. Promuje ruch na świeżym powietrzu, sportową rozrywkę dzieci i młodzieży, grę zespołową, sprawność indywidualną oraz wiedzę o futbolu polskim i małopolskim.


MZPN
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty