Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
U-19, U-17: Rywale Polaków2017-12-06 23:05:00

Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1999) poznała swoich przeciwników w fazie Elite Round mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zmierzą się w niej z Czechami, Włochami i Grecją. Turniej eliminacyjny zostanie rozegrany w dniach 21-27 marca we Włoszech.

Zwycięzcy każdej z siedmiu grup fazy Elite Round zapewnią sobie udział w mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu przyszłego roku. Stawkę ośmiu finalistów uzupełni gospodarz turnieju finałowego, czyli reprezentacja Finlandii.


***


Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 2000) poznała rywali, z którymi zmierzy się w I rundzie eliminacji mistrzostw Europy. Podczas losowania, które odbyło się w Nyonie, traf skojarzył biało-czerwonych z Serbią, Irlandią Północną i Kazachstanem.

To pierwszy etap eliminacji turnieju finałowego mistrzostw Europy, które w lipcu 2019 roku odbędą się w Armenii. Na razie nie jest znany gospodarz I rundy. Na starcie eliminacji staną 52 drużyny, które zostały właśnie podzielone na trzynaście grup. W kolejnej fazie zagrają dwie najlepsze ekipy z każdej grupy, a także Portugalia i Niemcy, czyli najwyżej rozstawione zespoły zwolnione z gry w I rundzie. W następnym etapie 28 zespołów zostanie podzielonych na siedem grup, z których do turnieju finałowego awansują zwycięzcy. Stawkę ośmiu finalistów uzupełni gospodarz, Armenia.


***


W szwajcarskim Nyonie zostały rozlosowane grupy fazy Elite Round mistrzostw Europy do lat 17 (rocznik 2001). Reprezentacja Polski zmierzy się w niej z Irlandią, Gruzją i Macedonią. Turniej odbędzie się na polskich boiskach w dniach 21-27 marca 2018 roku. Na finały mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w Anglii, pojedzie ośmiu zwycięzców grup z fazy Elite Round, a także siedem drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem osiągniętym w spotkaniach z pierwszą i trzecią drużyną grupy.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty