2-8 Michał Romaniak 74

2-9 Marcin Buda 78 (karny)

2-10 Bartosz Baran 81

2-11 Bartosz Baran 86

Sędziowali (wzorowo): Tomasz Piróg oraz Wojciech Potańczyk i Mateusz Gądek (KS Małopolskiego ZPN). Mecz bez kartek.

DALIN: Radosław Borycki - Daniel Łukasik (50 Jakub Stasiak), Daniel Topa II, Kamil Jasek (60 Mateusz Kowalcze), Eryk Bulga (50 Bartłomiej Pieprzyk), Oskar Mistarz, Grzegorz Grzesik (55 Bartosz Krężelok), Kacper Moskal, Daniel Topa I (65 Kacper Łabuz), Michał Romaniak, Krystian Galas (50 Kacper Morys).

GARBARNIA: Kamil Nowak - Aleksander Strzeboński, Daniel Penszkal (46 Dawid Pasternak), Adrian Kudelski, Oskar Baranik (75 Grzegorz Kutrzeba) - Patryk Paczka (82 Kacper Guguła), Marcin Kołton (70 Paweł Kloc), Bartosz Baran, Michał Bujas (61 Jakub Burkowicz) - Mateusz Piotrowski (61 Daniel Obtułowicz), Marcin Buda.

W zaległym spotkaniu 13. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia pokonała w Myślenicach Dalin 11-2. Podopieczni trenera Stanisława Śliwy urządzili sobie na boisku rywala - podobnie jak przed trzema dniami w meczu z Puszczą - istny poligon strzelecki.

Najskuteczniejszy snajper Brązowych Bartosz Baran znów popisał się hat-trickiem, zamknął swój strzelecki dorobek rundy liczbą 19 goli i pod tym względem może zaliczyć jesień do ulubionych pór roku.

Młode Lwy otworzyły wynik w 6. minucie po wzorowo wyprowadzonej przez Kamila Nowaka akcji z udziałem Marcina Budy i Mateusza Piotrowskiego, a rzecz całą wykończył kapitan Garbarni Patryk Paczka. W 12. minucie po akcji Marcina Kołtona z Michałem Bujasem wynik podwyższył Piotrowski. W 15. minucie Daniel Penszkal wykorzystał swój wzrost i głową zamienił na gola dośrodkowanie na dalszy słupek.

W 18. minucie kapitalnym strzałem z ponad 20 metrów gola dla gospodarzy zdobył Kacper Moskal. Odpowiedź Brązowych była błyskawiczna: po akcji Aleksandra Strzebońskiego, Paczki i Barana piłkę do bramki z najbliższej odległości i w sporym zamieszaniu wepchnął Buda. W 33. minucie Marcin Kołton głową "zamknął" dośrodkowanie Barana z kornera i ustalił wynik pierwszej połowy.

W 55. minucie Baran strzałem w okienko skutecznie sfinalizował dogranie Bujasa. W 59. minucie Paczka - według słów kierownika drużyny juniorów Garbarni Krzysztofa Torby - niczym profesor zdobył gola "podcinką", po wcześniejszym podaniu Piotrowskiego. W 71. minucie po kolejnym rzucie rożnym wykonanym przez Barana celną "główką" popisał się Dawid Pasternak.

W 74. minucie na snajperską próbę z 35 metrów zdecydował się Michał Romaniak. Nie sposób dziś powiedzieć, że strzał zawodnika gospodarzy był "uderzeniem życia", bo Romaniak jest jeszcze juniorem i przygoda z futbolem dopiero się dla niego zaczyna. Niemniej jednak piłka po pięknym strzale wylądowała w samym okienku bramki Nowaka.

W 78. minucie "wapno" za faul na Danielu Obtułowiczu na gola zamienił Buda. W 81. minucie po "koronce" z Paczką i Obtułowiczem Baran pokonał bramkarza gospodarzy uderzeniem po długim rogu. W 86. minucie Baran po przejęciu piłki i po indywidualnej akcji minął Radosława Boryckiego i ustalił rezultat meczu.

Na pytanie, czy Garbarnia pozostanie liderem Małopolskiej Ligi Juniorów po rudzie jesiennej, odpowiedź przyniesie zaległe spotkanie drugiego w tej chwili Hutnika z Sokołem Słopnice, które odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10. Niezależnie od tego walka o prymat wśród małopolskich juniorów na wiosnę zapowiada się bardzo interesująco.