MLJS: Gdy się nie strzela...2017-05-01 08:36:00

GARBARNIA Kraków - BRUK-BET TERMALICA Nieciecza 2-3 (0-2)

0-2 Paweł Leżoń 20

1-2 Piotr Apostolski 55

2-2 Piotr Apostolski 76

2-3 Marcel Nowak 88

Sędziowali: Radosław Wilk oraz Artur Daniel i Piotr Turcza (KS Małopolski ZPN). Żółte kartki: Paweł Kloc, Bartosz Prochownik (obaj Garbarnia).

GARBARNIA: Kamil Nowak - Rafał Witaszyk, Dawid Pachel, Łukasz Kowalski, Grzegorz Kutrzeba - Patryk Paczka, Mikołaj Pyś (46 Adrian Żmuda), Paweł Kloc (86 Artur Lechowicz), Bartosz Prochownik - Marcin Kołton (70 Daniel Obtułowicz), Piotr Apostolski.

BBT: Michał Leżoń - Konrad Machalski, Jakub Szymański, Szymon Kowalski, Krzysztof Miroszka, Winicjusz Wanicki, Patryk Morys, Paweł Leżoń (78 Wiktor Woźny), Piotr Nowak, Marcel Nowak (89 Maciej Smagacz), Filip Baran (60 Karol Kuczek).

W 6. minucie po dalekim podaniu jednego z zawodników gości do Piotra Nowaka spóźniony z interwencją bramkarz Garbarni, Kamil Nowak ratował sie faulem. Rzut karny na gola zamienił kapitan Bruk-Betu, Krzysztof Miroszka.

Za kilka chwil Kamil Nowak sparował na korner strzał Pawła Leżonia. W 10. minucie Piotr Apostolski atomowym uderzeniem trafił w słupek, a dobijający Bartosz Prochownik przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 20. minucie Kamil Nowak sparował na róg piłkę po strzale Miroszki z rzutu wolnego z odległości 30 metrów.

Po kornerze, sprytnie rozegranym z Miroszką, drugiego gola dla niecieczan zdobył Paweł Leżoń.

W 32. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Marcina Kołtona Michał Leżoń popisał się kapitalnymi - błyskawicznie, jedna po drugiej - interwencjami po strzałach głową Łukasza Kowalskiego i Mikołaja Pysia. W 37. minucie Apostolski po podaniu Pysia przegrał w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. W 42. minucie bardzo groźnie, ale nad poprzeczką strzelił zza linii pola karnego Patryk Morys.

W 47. minucie Prochownik lewą flanką wjechał w pole karne, uderzył po krótkim rogu, ale bramkarz Bruk-Betu nie dał się zaskoczyć. W 51. minucie wślizgiem interweniował w polu karnym Garbarni Rafał Witaszyk, goniący rozpędzonego Piotra Nowaka. Goście domagali się rzutu karnego, ale arbiter uznał interwencję Witaszyka za prawidłową.

W 52. minucie Winicjusz Wanicki strzałem zza pola karnego trafił w poprzeczkę, piłka odbiła się jeszcze od pleców bramkarza Brązowych, a Piotr Nowak z najbliższej odległości posłał ją nad celem.

W 55. minucie po podaniu Dawida Pachela Apostolski ładnie przyjął piłkę przed polem karnym, już w szesnastce zgubił jednego z obrońców i delikatnie przerzucając piłkę nad wybiegającym z bramki Michałem Leżoniem zdobył kontaktowego gola. W 65. minucie Paweł Leżoń w doskonałej sytuacji przestrzelił nad bramką Kamila Nowaka.

W 76. minucie wpadający w pole karne Apostolski w pełnym biegu "skleił" piłkę zagraną przez Pachela i nie dał żadnych szans bramkarzowi, doprowadzając do wyrównania.

W 87. minucie za zagranie piłki ręką w polu karnyn przez jednego z juniorów Bruk-Betu arbiter podyktował "jedenastkę". Za jej wykonanie zabrał się Apostolski, ale Michał Leżoń doskonale wyczuł jego intencje i złapał piłkę.

Niewykorzystanie rzutu karnego zemściło się na gospodarzach błyskawicznie. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Kamila Nowaka w sporym zamieszaniu wpakował Marcel Nowak. I tak zamiast 3-2, na Rydlówce padł wynik 2-3, który przedłuża szanse gości na wywalczenie awansu do Centralnej Ligi Juniorów.