MLJM (11): Killer Buda...2016-05-22 09:20:00

SOŁA Oświęcim - GARBARNIA Kraków 1-3 (1-2)

0-1 Marcin Buda 5

0-2 Bartosz Baran 12

1-2 Patryk Łukasik 28

1-3 Marcin Buda 47

Sędziowali: Szymon Zamarlik oraz Zbigniew Walus i Bogdan Wanat (KS Oświęcim). Mecz bez kartek.

SOŁA: Patryk Szyc - Radosław Babiuch, Patryk Formas, Tomasz Gardyński (41 Grzegorz Wójtowicz), Patryk Łukasik, Maksymilian Nowak, Dawid Ochman, Jakub Ogórek (69 Marcin Klęczar), Michał Płonka (53 Sebastian Zając), Patryk Ryszka, Bogdan Wajda.

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Jan Jędrzejowski, Dawid Kałuża, Kamil Trojan, Grzegorz Kutrzeba (77 Krzysztof Koczwara) - Patryk Paczka, Aleksander Strzeboński, Marcin Kołton, Artur Lechowicz (60 Kamil Antkiewicz) - Bartosz Baran (80 Kamil Ignyś), Marcin Buda (80 Sebastian Sarga).

Juniorzy młodsi Garbarni pokonali w piątek na boisku w Rajsku Sołę Oświęcim. Zasłużone zwycięstwo Młodych Lwów zostało okupione groźnie z pozoru wyglądającą kontuzją Grzegorza Kutrzeby w 76. minucie, który z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu został odwieziony do szpitala. Z przekazanych nam informacji wynika, że boczny obrońca Garbarni po całodobowej obserwacji zostanie wypisany do domu.

Spory udział w zwycięstwie miał napastnik Garbarni Marcin Buda, który otwierając i zamykając wynik spotkania okazał się "killerem" dla oświęcimian. W 5. minucie Buda bezlitośnie wykorzystał nieporozumienie jednego z obrońców Soły z własnym bramkarzem i Brązowi mogli cieszyć się prowadzeniem.

W 12. minucie Bartosz Baran zdecydował się na strzał z 25 metrów, a piłka po koźle zaskoczyła Patryka Szyca.

W 15. minucie po akcji Budy z dośrodkowaną przez niego piłką minęło się w polu karnym dwóch zawodników Garbarni: Artur Lechowicz i Bartosz Baran. W 27. minucie tytułowy "Killer" strzałem zza pola karnego posłał piłkę nad poprzeczką.

W 28. minucie po dograniu Dawida Ochmana kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył strzałem z pierwszej piłki Patryk Łukasik.

Siedem minut po przerwie po doskonałym podaniu Aleksandra Strzebońskiego za plecy obrońców oko w oko z bramkarzem stanął Buda i nie zmarnował okazji.

Soła najlepszą sytuację do zdobycia gola w drugiej połowie miała w 69. minucie. Jednak Mateusz Buryło po bardzo dobrej interwencji sparował na korner piłkę po strzale Ochmana.

Podopieczni trenera Stanisława Śliwy wyjazdowym zwycięstwem udowodnili, że nie składają jeszcze broni w temacie utrzymania w Małopolskiej Lidze. Kolejne spotkanie Brązowi rozegrają w sobotę 28 maja o godzinie 17:00, a ich rywalem na Rydlówce będzie MKS Trzebinia-Siersza.