MLJS (26): Kolejna wygrana Brązowych2016-05-22 02:24:00

LIMANOVIA Limanowa - GARBARNIA Kraków 0-2 (0-2)

0-1 Piotr Apostolski 17 (głową)

0-2 Mateusz Ciesielski 23

Sędziowali: Hubert Kożuch oraz Marek Ogórek i Artur Smoleń (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Wojciech Waś, Dominik Gaudyn (obaj Garbarnia).

LIMANOVIA: Rafał Pietrzak - Daniel Mysza (46 Adam Jasiński), Piotr Śmierciak (58 Marcin Kurek), Dawid Plata, Rafał Bartosz, Albert Wąsowicz, Norbert Czaja, Adrian Opyd (73 Kacper Gąsiorek), Mateusz Piszczek (67 Maciej Kuchta), Maciej Śliwa, Maciej Krzyżak (78 Dominik Wojtas).

GARBARNIA: Piotr Syrek - Paweł Pasionek, Jakub Mróz, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk - Dominik Gaudyn, Marcin Szczurek, Wojciech Głuchaczka (67 Wojciech Waś), Mikołaj Pyś - Piotr Apostolski (70 Adam Jawor), Mateusz Ciesielski.

W 26. kolejce Małopolskiej Ligi juniorzy starsi Garbarni pokonali na wyjeździe Limanovię 2-0. Bramki dla Młodych Lwów zdobyli Piotr Apostolski i Mateusz Ciesielski, ale przy obu swój udział miał Marcin Szczurek, który niebawem powinien dostać szansę wejścia na wyższy - w klubowej hierarchii - pokład.

W ubiegłym sezonie podopieczni trenera Roberta Włodarza ponieśli w Limanowej porażkę 1-3, trudno się zatem dziwić, że dzisiejszy mecz na terenie "Górali" rozpoczęli dość ostrożnie. Prowadzenie dała Brązowym ich pierwsza groźna akcja: Piotr Apostolski głową pokonał Rafała Pietrzaka, po wrzutce w pole karne Dominika Gaudyna. Całą akcję doskonałym przerzutem piłki na skrzydło zainicjował Marcin Szczurek.

W 18. minucie Pietrzak znalazł się przy piłce o pół kroku wcześniej niż "Apo", po dośrodkowaniu Wojciecha Głuchaczki. Za chwilę Apostolski ponownie stanął przed szansą pokonania bramkarza miejscowych, po dobrym dośrodkowaniu Pawła Marczyka. Tym razem piłka po strzale napastnika Garbarni trafiła jednak w słupek. W 22. minucie soczysty strzał Szczurka zza linii pola karnego padł łupem Pietrzaka.

W 23. minucie Szczurek wpadł z piłka  w pole karne i kolejno mijał dryblingiem trzech interweniujących obrońców i bramkarza gospodarzy, nie dając sobie odebrać futbolówki. Co prawda zawodnicy Limanovii zapędzili pomocnika Młodych Lwów pod linię końcową, ale Szczurek przytomnie zagrał wzdłuż bramki, a Mateusz Ciesielski czekał na to jak sęp na swoją ofiarę i skierował piłkę do pustej bramki.

W 28. minucie Pietrzak w samą porę uprzedził Gaudyna, który znalazł się w polu karnym po wymianie podań z Apostolskim. W 34. minucie Apostolski strzałem po przekątnej posłał piłkę obok słupka. W 43. minucie po zespołowej akcji gości strzał Apostolskiego obronił nogą Pietrzak. W 45. minucie bramkarz Limanovii kapitalna paradą i sparowaniem piłki na korner zażegnał niebezpieczeństwo po atomowym strzale Szczurka zza pola karnego.

O ile pierwsza połowa przebiegała pod całkowitą kontrolą juniorów Garbarni, o tyle w drugiej obraz gry się zmienił. Gospodarze położyli na placu gry góralski charakter i zmusili - grających na niebiesko - Brązowych do ciężkiego boju o utrzymanie rezultatu. Obie drużyny miały swoje okazje, a do reporterskiego notesu trafiły między innymi takie momenty:

49. minuta - do zagranej przez Ciesielskiego z rzutu rożnego piłki nie doszedł żaden z zawodników Garbarni.

52. minuta - po zespołowej akcji Garbarni strzał Mikołaja Pysia w ostatniej chwili wybił jeden z obrońców Limanovii.

57. minuta - bezrobotny jak do tej pory Piotr Syrek uprzedził w polu karnym Adama Jasińskiego.

58. minuta - Apostolski strzelił głową nad poprzeczką.

60. minuta - Gaudyn strzałem z pierwszej piłki z narożnika pola karnego trafił w poprzeczkę, po podaniu Ciesielskiego.

61. minuta - po dośrodkowaniu Marcina Kurka bardzo niecelnie główkował Mateusz Piszczek, ale trzy minuty po bliźniaczo podobnej akcji tego samego duetu piłka minęła słupek w niewielkiej odległości.

72. minuta - po podaniu Adama Jawora Wojciech Waś strzelił mocno z 17 metrów, piłka nieznacznie minęła słupek.

75. minuta - strzał Macieja Kuchty z najbliższej odległości obronił Syrek.

85. minuta - ponownie na strzał zza pola karnego decyduje się Waś, tym razem obronił Pietrzak.

88. minuta - dośrodkowanie Norberta Czaji w porę przeciął Jan Przybyszewski.

90. minuta - po dośrodkowaniu Gaudyna Waś uprzedził w walce o górną piłkę Pietrzaka, ale 'główka" zawodnika Garbarni była minimalnie niecelna.

Garbarnia odniosła zasłużone, ale bardzo ciężko wywalczone zwycięstwo. Gospodarzom zaś nie zabrakło ambicji i woli walki, ale nie wystarczyło to do urwania Młodym Lwom choćby punktu. W następnej kolejce we wtorek 24 maja o godzinie 11:00 Brązowi podejmować będą na własnym boisku Dunajec Nowy Sącz.