Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJS (1): Sześć goli Wolanii w przedpremierze, Sandecja rozgromiła Orkan, a Garbarnia Unię2015-08-26 20:53:00

Małopolska Liga Juniorów Starszych, 1. kolejka

20 sierpnia

Wolania Wola Rzędzińska - MKS SMS Kraków 6-3 (4-0)

6-3 Kacper Szot 79

Sędziował Sebastian Wiśniowski (KS Tarnów). Żółte kartki: Dominik Minorczyk, Szymon Wardzała - Oliwier Górecki, Damian Gniecki. Czerwona kartka: Paweł Czech (SMS, 73, faul ratunkowy).

Sobota

Puszcza Niepołomice - Dalin Myślenice 4-2 (2-1)

1-0 Karol Barwiołek 10

2-0 Szymon Błaziński 35

2-1 Piotr Osielczak 43

3-1 Dawid Grzyb 62

4-1 Krzysztof Stós 71

4-2 Tomasz Śliwa 86

Sędziował Grzegorz Mikuła (KS Wieliczka). Żółte kartki: Michał Adamczak, Patryk Kura - Alan Chrzanowski.

Limanovia Limanowa - AS Progres Kraków 2-2 (2-0)

1-0 Albert Wąsowicz 39

2-0 Norbert Czaja 42

2-1 Marcin Chmielowski 54

2-2 Adrian Opyd 68 (samob.)

Sędziował Jakub Kupczak (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Piotr Śmierciak - Rafał Górecki.

Orkan Raba Wyżna - Sandecja Nowy Sącz 0-7 (0-2)

0-7 Konrad Brdej 78

Sędziował Łukasz Królczyk (KS Nowy Targ). Żółte kartki: Patryk Borzęcki, Kamil Traczyk (Orkan).

24 sierpnia

Soła Oświęcim - Dunajec Nowy Sącz 0-1 (0-1)

0-1 Łukasz Górski 37

Sędziował Przemysław Greń (KS Oświęcim). Bez kartek.

7-1 Mateusz Walentynowicz 90

Sędziowali: Sławomir Radwański oraz Piotr Turcza i Michał Jasiulewicz (KS Kraków). Żółte kartki: Jakub Kozioł - Daniel Niemiec.

GARBARNIA: Piotr Syrek - Rafał Witaszyk (46 Bartosz Gubała), Adam Tomaszewski, Jan Przybyszewski, Paweł Marczyk (89 Łukasz Kowalski) - Dominik Gaudyn, Wojciech Waś (76 Jakub Mróz), Marcin Szczurek, Mateusz Przesławski (79 Mikołaj Pyś) - Mateusz Ciesielski (67 Adam Jawor), Jakub Kozioł (81 Mateusz Walentynowicz).

UNIA: Kamil Łazarz - Oskasr Oszust, Filip Tyka, Konrad Gut, Szymon Baradziej, Daniel Niemiec (80 Szymon Strojny), Patryk Iwanek (65 Patryk Chudoba), Jakub Sarad (75 Damian Bachara), Kamil Tyrka, Adrian Wajs (46 Maciej Smagacz), Jakub Biskupek (46 Mateusz Sroka).

W rozegranym w poniedziałek 24 sierpnia na sztucznej murawie spotkaniu juniorzy starsi Garbarni rozgromili tarnowskie jaskółki 7-1. Zarówno trener Brązowych Robert Włodarz, jak i kierownik drużyny Jerzy Wojciechowski spodziewali się trudnego meczu. W ubiegłym sezonie bowiem Młode Lwy

dwukrotnie zremisowały z Unią, 2-2 i 1-1.

Kto wie, jak potoczyłyby się zawody, gdyby w 1. minucie w zamieszaniu pod bramką Garbarni Adrian Wajs wykorzystał okazję, w której się znalazł. Na szczęście dla gospodarzy piłka po rykoszecie od jednego z obrońców Brązowych znalazła się poza boiskiem.

W 6. minucie po dobrym przerzucie Wojciecha Wasia Mateusz Przesławski uprzedził Kamila Łazarza, a

bramkarz tarnowian ratował się faulem. Arbiter bez wahania wskazał na „wapno”, które na gola pewnie zamienił Jakub Kozioł. W 28. minucie Kamil Tyrka mógł wyrównać stan spotkania, ale piłka po jego strzale zza szesnastki trafiła w poprzeczkę i opuściła plac gry.

W 35. minucie Piotr Syrek zagrał piłkę do będącego przy bocznej linii na środku boiska Kozioła. Napastnik Garbarni ograł jednego z zawodników Unii, podciągnął pod pole karne i otworzył drogę do zdobycia gola Dominikowi Gaudynowi. W 40. minucie po dośrodkowaniu Marcina Szczurka Mateusz Ciesielski na wślizgu ustalił wynik pierwszej połowy na 3-0.

W 53. minucie po atomowym uderzeniu Ciesielskiego bramkarz gości odbił piłkę, przy której znalazł się Kozioł i... został sfaulowany w polu karnym. Rzut karny skutecznie wyegzekwował Adam Tomaszewski. W 57. minucie po kontrze Unii strzał Jakuba Sarada końcami palców wybił na rzut rożny Syrek. Bramkarz Garbarni świetną paradą zażegnał także niebezpieczeństwo po uderzeniu z pierwszej piłki Mateusza Sroki.

W 78. minucie Szczurek zagrał na głowę Tomaszewskiego, a kapitan Młodych Lwów zdobył swojego drugiego gola. W 83. minucie za przypadkowe zagranie ręką jednego z juniorów Garbarni na linii 16 metrów arbiter główny, po konsultacji z liniowym, podyktował rzut karny dla gości. Nie zmarnował go Konrad Gut.

Utrata gola podziałała na gospodarzy jak płachta na byka. W 89. minucie na 6-1 podwyższył Tomaszewski, wykorzystując podanie Adama Jawora. A w 90. minucie po wrzucie z autu Gaudyna Mateusz Walentynowicz najpierw poradził sobie z przeszkadzającym mu obrońcą, a potem ustalił ostateczny rezultat.

25 sierpnia

Krakus Nowa Huta - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-2 (0-0)

0-1 Adrian Kopeć 56 (karny)

0-2 Piotr Nowak 63

Sędziował Mariusz Kucia (KS Kraków). Żółte kartki: Wiktor Prażuch - Adrian Kopeć, Kacper Pietrek,

Mikołaj Ryczek.

26 sierpnia

Borek Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 1-6 (1-3)

1-6 Rajmund Raźniak 90

Sędziował Paweł Kukla (KS Kraków). Żółte kartki: Krzysztof Wilk, Tomasz Pulchny (Borek).