Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MPJM: Porażka Progresu z Górnikiem Zabrze2015-06-21 20:30:00

AS Progres Kraków przegrał z Górnikiem Zabrze 1-2 w swoim drugim meczu turnieju finałowego o mistrzostwo Polski juniorów młodszych, odbywającego się w Zielonej Górze.

Krakowianie przed dwoma dniami zremisowali z Polonią Warszawa 2-2. Czeka ich jeszcze spotkanie z Lechem Poznań (23 czerwca, 10:00).

AS Progres Kraków - Górnik Zabrze 1-2 (0-2)

0-1 Filip Żagiel 5

0-2 Filip Żagiel 29

1-2 Łukasz Sikora 75 (karny)

Żółta kartka: Marcin Chmielowski (AS Progres).

AS PROGRES: Kamil Dykas - Michał Romuzga, Jakub Pasionek, Łukasz Sikora, Rafał Górecki – Szymon Pietrzyk, Dominik Zawadzki, Bartosz Szcząber – Błażej Radwanek, Mikołaj Ogonowski, Wojciech Słomka.

Rezerwowi: Jakub Bereta, Sebastian Gądek, Marcin Chmielowski, Damian Stąpała, Tomasz Kurek, Szymon Hajduk, Dawid Linca.

Trener: Krzysztof Lipecki. Kierownik drużyny: Mirosław Sikora.

AS Progres do przerwy przegrywał 0-2 po słabej grze. W pierwszych 20 minutach stawka sparaliżowała poczynania zespołu z Krakowa. Bramki dla Górnika padały po błędach w grze defensywnej rywali. Katem drużyny Progresu był Filip Żagiel, który strzelił dwie bramki dla zabrzan.

W drugiej połowie gra krakowian wyglądała nieco lepiej. Jedyną bramkę strzelił w 75. minucie Łukasz Sikora z karnego, podyktowanego za faul bramkarza Górnika na Damianie Stąpale. Progres dążył do strzelenia wyrównującego gola, jednak bez efektu, pomimo kilku sytuacji w końcówce. Ślązacy też mieli okazję, lecz jej nie wykorzystali i wynik już nie uległ już zmianie.

MKS Polonia Warszawa - Lech Poznań 1-2