Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM (14): Garbarnia trzecia w Małopolsce (FILM)2015-06-23 20:53:00

Garbarnia Kraków wygrała rundę wiosenną MLJM, co jest równoznaczne z trzecią lokatą w Małopolsce, za AS Progres i Cracovią.

W rundzie jesiennej sezonu 2015/16 w MLJM będzie występować 16 drużyn: AS Progres, Cracovia, cała ósemka I ligi, dwa najlepsze zespoły II ligi oraz czterej mistrzowie lig okręgowych.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 14. kolejka

I LIGA

Sobota (11:00)

Sandecja Nowy Sącz - Garbarnia Kraków 0-3 (0-2)

0-1 Bartosz Baran 9 (karny)

0-2 Piotr Apostolski 38

0-3 Kamil Antkiewicz 60

Sędziowali (bezbłędnie): Krzysztof Ziaja oraz Krzysztof Olchawa i Stanisław Kumor (KS Nowy Sącz). Mecz bez kartek.

SANDECJA: Kacper Tomasik (41 Filip Bembenik) - Mariusz Woźniak, Jakub Brudziński, Dawid Podobiński, Bartłomiej Kania, Nikodem Gniecki (41 Antoni Owsiak), Patryk Grądziel, Wiktor Weber, Karol Matras, Tomasz Puch, Patryk Szarek.

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała, Jakub Mróz, Łukasz Kowalski (75 Kamil Trojan), Jan Jędrzejowski (57 Rafał Witaszyk) - Patryk Paczka (54 Kamil Antkiewicz), Mikołaj Pyś, Bartosz Baran (68 Aleksander Strzeboński), Bartosz Prochownik - Adam Jawor, Piotr Apostolski.

Juniorzy młodsi Garbarni pewnie pokonali na boisku w Piątkowej swoich rówieśników z Sandecji. Po ostatnim gwizdku arbitra wykonali na środku placu gry taniec radości nie tylko z powodu zwycięstwa w tym spotkaniu. Młode Lwy wygrały bowiem wiosenną rywalizację w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych i uczyniły to w imponującym stylu, wygrywając dwanaście z czternastu ligowych spotkań.

Od samego początku zawody toczyły się pod dyktando podopiecznych trenera Stanisława Śliwy, którzy ze sporej ilości podbramkowych sytuacji w pierwszej połowie wykorzystali zaledwie dwie.

W 9. minucie faulu na Mikołaju Pysiu dopuścił się w polu karnym Sandecji jej bramkarz, Kacper Tomasik. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Bartosz Baran.

W 38. minucie kapitalny rajd na lewej stronie przeprowadził Bartosz Prochownik, dośrodkował w pole karne, a Piotr Apostolski strzałem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans Tomasikowi.

Po przerwie obraz gry się nieco zmienił, nie mający czego bronić gospodarze ruszyli do odrabiania strat. Mecz się otworzył, a zawodnicy stwarzali sytuacje raz pod jedną, raz pod drugą bramką.

W 43. minucie strzałem z 17 metrów Apostolski posłał piłkę nad poprzeczką, po indywidualnej akcji i podaniu Adama Jawora. W 49. minucie Mikołaj Wiewióra ubiegł w polu karnym Patryka Grądziela. W 52. minucie szarżował w polu karnym Garbarni Tomasz Puch, defensorzy gości zdołali wybić piłkę na korner. W 54. minucie główkował Bartłomiej Kania, Wiewióra złapał piłkę bez większych problemów. W 55. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Dawida Podobińskiego w polu karnym Brązowych powstało spore zamieszanie, które ostatecznie wyjaśnił Łukasz Kowalski, wybijając piłkę poza boczną linię.

W 60. minucie po świetnej akcji lewą stroną boiska Bartosz Prochownik dograł do Kamila Antkiewicza, który zdobył trzeciego gola dla Młodych Lwów. „Proszek” rozegrał w Piątkowej świetny mecz i zapisał na swoim koncie dwie super-asysty (obie lewą nogą, którą sam zawodnik uważa za piłkarsko słabszą).

W 68. minucie Garbarnia mogła prowadzić 4-0. Adam Jawor po kapitalnej indywidualnej akcji przez pół boiska, w której mijał kolejno czterech rywali, „położył” Filipa Bembenika i mając przed sobą już tylko pustą bramkę oddał zbyt lekki strzał. Zamiast piłki do bramki wpadł podążający za nią Jakub Brudziński, ofiarną interwencją zapobiegając utracie gola.

Wynik mógł zmienić jeszcze Prochownik, który w 72. minucie w indywidualnej akcji minął z piłką dwóch rywali, jednak przegrał pojedynek z Bembenikiem.

Bardzo dobrze wywiązali się ze swoich obowiązków sędziowie zawodów. Współpraca trójki arbitrów, nawet w trudnych dla nich momentach, zasługuje po tym spotkaniu na niekłamany szacunek.

Dunajec Nowy Sącz - Tarnovia 4-1 (1-0)

1-0 Dariusz Prusak 10

2-0 Patryk Łatka 48

3-0 Karol Smaga 51

4-0 Karol Smaga 55

4-1 Maciej Smagacz 66

Sędziował Andrzej Brzeziński (KS Nowy Sącz). Bez kartek.

TS Wisła Kraków - Prądniczanka Kraków 6-3 (2-1)

6-3 Karol Rak 80+2

Sędziował Mariusz Kucia (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Ochwat (Prądniczanka). Czerwona kartka: Kacper Ochwat (80+2, druga żółta).

23 czerwca

MKS SMS Kraków - Hutnik Nowa Huta 1-2 (0-0)

1-0 Daniel Biłos 44

1-1 Jan Nęciński 50

1-2 Sylwester Kruczek 80

Sędziował Rafał Pąchalski (KS Kraków). Żółta kartka: Szymon Pojedyniec (Hutnik). Czerwona kartka: Sebastian Romek (SMS, 78).

II LIGA

AS Progres 99 Kraków - AP 21 Kraków 4-1 (2-0)

1-0 Jakub Wojtaczka 7

2-0 Karol Stanek 15

3-0 Kacper Wolański 41

3-1 Kamil Kasak 68

4-1 Mateusz Reczulski 80+3

Sędziował Rafał Ziach (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Reczulski, Sebastian Gorczyca - Grzegorz Kutrzeba, Michał Feliks.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - MKS Trzebinia-Siersza 1-1 (0-1)

0-1 Patryk Wierzbic 40

1-1 Tomasz Łos 67

Sędziował Mariusz Kuś (KS Tarnów). Żółte kartki: Norbert Duleba, Kamil Chmielowski, Patryk Noworyta (MKS).

Okocimski Brzesko - Unia Oświęcim 8-1 (3-0)

8-1 Igor Łanocha 80 (karny)

Sędziował Tomasz Kita (KS Brzesko). Żółte kartki: Michał Bury, Przemysław Żywicki (Unia).

Krakus Nowa Huta - Limanovia Limanowa 1-1 (0-0)

1-0 Artur Zabrzeński 50

1-1 Dawid Plata 60

Sędziował Sebastian Krasny (KS Kraków). Bez kartek.

Radość młodych piłkarzy Garbarni po wygranym meczu z Sandecją - FILM (autor: Paweł Apostolski)