Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM (2): Wisła gromi Dunajec, 5 goli Krzysztofa Wydry; Kamil Burda - ratownik i asystent2015-04-14 17:50:00

Małopolska Liga Juniorów Młodszych - I liga, 2. kolejka:

Sobota

Prądniczanka Kraków - MKS SMS Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Łukasz Paciorek 1

2-0 Jan Paszkiewicz 70

Sędziował Wojciech Curyło (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Wadowski, Marek Spórna - Daniel Biłos.

TS Wisła Kraków - Dunajec Nowy Sącz 6-0 (4-0)

1-0 Krzysztof Wydra 6

2-0 Krzysztof Wydra 12

3-0 Krzysztof Wydra 22

4-0 Krzysztof Wydra 25

5-0 Patryk Skrzypniak 47 (karny)

6-0 Krzysztof Wydra 52

Sędziował Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Czernicki - Oskar Obrzut.

Niedziela

Sandecja Nowy Sącz - Hutnik Nowa Huta 2-0 (1-0)

1-0 Jakub Brudziński 29

2-0 Szymon Baran 69

Sędziował Krzysztof Budnik (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Karol Matras (2), Mateusz Krupa - Damian Serafin, Grzegorz Antolak, Wojciech Wiatr. Czerwona kartka: Karol Matras (77, druga żółta).

14 kwietnia

Tarnovia - Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Piotr Apostolski 64

Sędziowali: Daniel Witek oraz Albert Brudny i Michał Powroźnik (KS Tarnów). Żółte kartki: Wojciech Stańczyk, Maciej Smagacz, Dawid Pacura - Patryk Paczka.

TARNOVIA: Dawid Kubik - Wojciech Stańczyk, Oskar Oszust, Mateusz Sarat, Jakub Szymański, Patryk Morys, Filip Dudek (50 Szymon Oszust), Marcel Nowak (57 Norbert Niemiec), Maciej Smagacz, Mateusz Gucwa, Dawid Pacura (78 Mariusz Plebanek).

GARBARNIA: Mikołaj Wiewióra - Bartosz Gubała (55 Łukasz Kowalski), Jakub Mróz, Dawid Pachel, Kamil Burda - Patryk Paczka (60 Łukasz Lipowski), Mikołaj Pyś, Bartosz Baran, Bartosz Prochownik - Adam Jawor (80 Rafał Witaszyk), Piotr Apostolski (75 Kamil Antkiewicz).

Juniorzy młodsi Garbarni wygrali w Tarnowie z Tarnovią 1-0. Jedynego gola zdobył w 64. minucie Piotr Apostolski z asysty Kamila Burdy. Jesienią podopieczni trenera Stanisława Śliwy dwukrotnie przegrali z Tarnovią (0-1 u siebie i 1-2 na wyjeździe), dlatego też zwycięstwo na trudnym terenie musi cieszyć szkoleniowca Młodych Lwów.

Inna sprawa, że po ostatnim gwizdku arbitra krakowianie mogli odetchnąć z pewną ulgą. Owszem, częściej byli w posiadaniu piłki i stworzyli sobie - zwłaszcza w drugiej odsłonie -  klarowniejsze sytuacje pod bramką rywali, ale ich niewykorzystanie mogło się na Brązowych zemścić. Tak się nie stało i ekipa gości wyjechała z Tarnowa z kompletem punktów.

W 17. minucie Bartosz Baran posłał prostopadłe podanie do Bartosza Prochownika, który w pełnym biegu wprowadził piłkę w pole karne i strzelił, ale Dawid Kubik wyłapał futbolówkę. W 24. minucie strzał Barana z dystansu nie sprawił kłopotów bramkarzowi gospodarzy.

W 31. minucie bardo groźnie było za to na przedpolu Garbarni: piłkę po strzale Dawida Pacury z linii bramkowej wybił Kamil Burda.

W 33. minucie Kubik pewnie poradził sobie z centrostrzałem Adama Jawora. W 36. minucie Jawor wykonywał rzut rożny i próbował zaskoczyć golkipera gości bezpośrednim strzałem na bramkę, w efekcie piłka wylądowała na górnej siatce. W 38. minucie po podaniu Barana Kubik ubiegł w polu karnym Bartosza Gubałę.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu Brązowych. Baran podał do Apostolskiego, ten uruchomił na skrzydle Prochownika, który wyczekał moment podania i dopiero po nim ruszył zza pleców obrońcy, wychodząc na czystą pozycję, jednak akcja została przerwana z powodu budzącej spore wątpliwości sygnalizacji ofsajdu przez sędziego liniowego.

W 44. minucie po odbiorze piłki przed polem karnym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Patryk Paczka, jednak Kubik wyszedł cało z tej opresji. W 45. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jawora będący tyłem do bramki Dawid Pacheł strzelał głową, Kubik nie miał kłopotów z obroną.

W 51. minucie Mikołaj Wiewióra sparował na korner zmierzającą do bramki tuż przy słupku piłkę po strzale Mateusza Gucwy.

W 55. minucie kolejny rzut wolny w wykonaniu Jawora, tym razem na 10. metrze nie sięgnął piłki głową Paczka.

I wreszcie w 64. minucie Młode Lwy dopięły swego. Po koronkowej akcji i kilku podaniach pomiędzy Jaworem a Burdą, którzy w ten sposób "rozklepali" obronę Tarnovii, Burda idealnie dośrodkował przed bramkę gospodarzy, a nadbiegający Apostolski z najbliższej odległości strzałem z pierwszej piłki wpakował ją do bramki.

Zdobyty gol "rozkręcił" Brązowych i mieli oni jeszcze kolejne okazje. Groźne były dośrodkowania Jawora z rzutów wolnych. Po jednym z nich Apostolski i Prochowwnik nie zdołali dojść do piłki, po następnym Łukasz Kowalski główkował obok spojenia. W 74. minucie strzał Mikołaja Pysia obronił Kubik. W 76. minucie Burda po rajdzie lewą stroną boiska wycofał piłkę na 17. metr, a nadbiegający Kamil Antkiewicz strzelił tuż nad poprzeczką.

Już w doliczonym czasie gry ładną dla oka akcję przeprowadzili Pyś z Antkiewiczem. Wymiana główkowych podań  pomiędzy nimi zakończyła się strzałem Pysia (także głową), obronionym w dobrym stylu przez Kubika. Trenerowi Garbarni Stanisławowi Śliwie skojarzyła się zaś ona z akcją Andrzeja Buncola ze Zbigniewem Bońkiem, która dała naszej reprezentacji drugiego gola w meczu z Belgią w hiszpańskich finałach MŚ w 1982 roku, zakończonym zwycięstwem Polaków 3-0...

Podsumowując, Garbarnia odniosła zasłużone zwycięstwo na bardzo dobrze przygotowanej płycie boiska Tarnovii, której klubowy gospodarz poświęcił przed meczem siedem godzin pracy. Zwycięstwo nad rywalem, z którym ostatnie dwa spotkania zakończyły się porażkami Brązowych, zostało przez gości przyjęte z satysfakcją. Rezultat zawodów długo stanowił niewiadomą, a bardzo dobry występ odnotował dziś Kamil Burda. I choć piłka nożna jest grą zespołową, to ten zawodnik ma bardzo duży wkład w dzisiejsze zwycięstwo. W pierwszej połowie, wybijając piłkę z linii bramkowej uratował swoją drużynę przed utratą gola, w drugiej był autorem świetnej asysty przy zwycięskiej bramce.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych - II liga, 2. kolejka:

Sobota

Limanovia Limanowa - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0-3 (0-1)

0-1 Klaudiusz Woźniak 40

0-2 Alan Ciombor 62

0-3 Alan Ciombor 69

Sędziował Jan Kurek (KS Limanowa). Bez kartek.

AS Progres 99 Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 6-0 (4-0)

1-0 Karol Stanek 8

2-0 Łukasz Kantyka 20

3-0 Adrian Grzybek 34

4-0 Krystian Nowak 38

5-0 Adrian Grzybek 65

6-0 Adrian Grzybek 74

Sędziował Artur Kijak (KS Kraków). Bez kartek.

Okocimski Brzesko - AP 21 Kraków 0-2 (0-0)

0-1 Dawid Górski 72

0-2 Grzegorz Kutrzeba 78

Sędziował Seweryn Kozub (KS Brzesko). Żółte kartki: Łukasz Kołodziej (2) - Grzegorz Kutrzeba. Czerwona kartka: Łukasz Kołodziej (76, druga żółta).