Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
AS Progres pokonał reprezentację Malty2014-11-27 12:12:00

Piłkarze AS Progres 1999 wygrali w Ta'Qali z kadrą Malty U-16 3-2.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli krakowianie, rywale sporadycznie wychodzili z własnej połowy. Bramkę dającą prowadzenie strzelił Karol Stanek, którego prostopadłym podaniem obsłużył Łukasz Kantyka.

Po przerwie to Maltańczycy zaczęli dominować i stwarzać sobie coraz więcej sytuacji bramkowych. Gola na 1-1 zdobyli z rzutu wolnego, a na 2-1 po indywidualnej akcji napastnika.

AS Progres po stracie drugiej bramki podkręcił tempo, a efektem tego był piękny gol Adriana Grzybka, który uderzył z dystansu nie do obrony. Wynik ustalił Tomasz Kurek po pięknej akcji Krystiana Nowaka i Jakuba Wątka.

Reprezentacja Malty U-16 (rocznik 1999) - AS Progres 1999 2-3 (0-1)

Gole dla AS Progres: Karol Stanek, Adrian Grzybek, Tomasz Kurek

AS PROGRES, I połowa: Stojek - Woźniak, Kantyka, Wojtaczka, Socała (30 Wolański) - Kurek, Reczulski, Grzybek - Wątek, Stanek, Salamon.

AS PROGRES, II połowa: Piekarz - Nowak, Gorczyca, Świerk, Siudek - Reczulski (60 Wojtaczka), Wolański (70 Kurek), Lejda - Wątek, Stanek (60 Grzybek), Marek.

Trenerzy: Grzegorz Dąbrowski, Łukasz Terlecki.

Mecz odbył się w centrum technicznym Federacji Piłkarskiej Malty w Ta'Qali k. Mdiny. Kolejnym rywalem Progresu będzie drużyna U16/17 klubu San Gwann FC Nursery, który gości młodych zawodników z Krakowa.