Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
O awans do Makroregionu2014-11-14 21:19:00

W sobotę, 15 listopada, odbędą się rewanżowe mecze o awans do Ligi Makroregionalnej Juniorów Młodszych. Awans uzyskają zwycięzcy baraży, którzy wiosną będą rywalizować z najlepszymi zespołami Lubelskiego ZPN, Podkarpackiego ZPN i Świętokrzyskiego ZPN. Najlepsza drużyna z grupy południowo-wschodniej powalczy następnie o mistrzostwo Polski.

Sobota, 15 listopada:

11:00 AS Progres 98 Nowa Huta - Sandecja Nowy Sącz (w pierwszym meczu 5-2 dla ASP)

13:00 Cracovia - Garbarnia Kraków (w pierwszym meczu 3-2 dla Garbarni)

Awans uzyska zespół, który w dwumeczu zgromadzi większą liczbę punktów.

W przypadku uzyskania równej liczby punktów, o awansie decyduje:

a) przy równej liczbie punktów, korzystniejsza różnica między zdobytymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

b) przy dalszej równości, według obowiązującej reguły UEFA, że bramki strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie”, korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

c) przy dalszej równości, zarządzona będzie dogrywka 2 x 15 minut,

d) jeśli w czasie dogrywki oba zespoły zdobędą tę samą liczbę goli, gole strzelone na wyjeździe liczone są podwójnie (awans drużyny gości) zgodnie z zasadami przyjętymi przez UEFA w rozgrywkach europejskich,

e) jeżeli w trakcie dogrywki żadna z drużyn nie zdobędzie bramki, zarządza się rzuty karne według obowiązujących przepisów.