Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
CLJ: Cracovia zwycięska u siebie w... Mielcu2014-11-12 18:07:00

W zaległym meczu 5. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Cracovia pokonała na wyjeździe Stal Mielec 4-1 i awansowała na 4. miejsce w tabeli.

Cracovia - Stal Mielec 4-1 (0-0)

1-0 Marcin Szymczak 70

2-0 Eryk Ceglarz 71

3-0 Dawid Surma 75

3-1 ??? 88

4-1 Krzysztof Szewczyk 90

CRACOVIA: Wilk - Król, Piekarski, Poznański, Słowiak - Czubaj, Leśniak (46 Szymczak), Wdowiak - Ceglarz, Pawlusiński (46 Surma), Kiebzak (46 Szewczyk).

Mimo że spotkanie odbyło się w Mielcu, to gospodarzem była Cracovia. W pierwotnym terminie sędzia nie wyraził zgody na rozgrywanie meczu na sztucznym boisku Cracovii. PZPN wyznaczył nowy termin, jednak na boisku Stali.

Pierwsza połowa nie porywała. Piłkarze trenera Pawła Zegarka próbowali grać atakiem pozycyjnym, ale mielczanie bardzo mądrze się bronili. Tak naprawdę przed przerwą na uwagę zasługiwał jedynie obroniony strzał Eryka Ceglarza oraz zablokowana próba Dawida Pawlusińskiego.

- Po zmianie stron zmieniliśmy nieco taktykę i przyniosło to pożądany efekt - mówi Paweł Zegarek.

Od początku drugiej części zawodów Cracovia ruszyła do zdecydowanych ataków. Grę krótkimi podaniami zastąpiły podania za linię obrony Stali i okazało się to strzałem w dziesiątkę! Pasy strzelanie rozpoczęły w 70. minucie, Mateusz Wdowiak idealnie obsłużył Marcina Szymczaka, którym strzałem po długim słupku otworzył wynik. Goście nie fetowali zbyt długo trafienia, 60 sekund później było już 2-0! Dawid Surma podawał, a akcję wykończył Eryk Ceglarz. Taki obrót sprawy wyraźnie oszołomił Stal, bo w 75. minucie Cracovia dołożyła kolejnego gola. Surma wyprzedził obrońcę i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. W 88. minucie mielczanie zdobyli, jak się później okazało, jedynego gola, a wynik w 90. minucie ustalił Krzysztof Szewczyk strzałem z linii pola karnego.

- Stal postawiła nam trudne warunki, ale wygraliśmy! Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że gole padały po wyćwiczonych na treningach akcjach. Po ostatnich ciężkich meczach dziś wyglądaliśmy już dobrze pod względem fizycznym - mówi trener Zegarek.

W tabeli po 14 kolejkach: 1. Legia 36, 2. Jagiellonia i Polonia 30, 4. Cracovia i Bełchatów po 25, 6. Wisła Kraków 24, 7. Korona, Stal Mielec i Stal Rzeszów po 21, 10. ŁKS Łódź 16, 11. Stomil, Motor, Olimpia i Wisła Puławy po 13, 15. Łomża 11, 16. KSZO 9 pkt.