Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
CLJ: Pasy doganiają czołówkę, klęska Wisły w Olsztynie2014-10-30 19:14:00

W 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Cracovia pokonała Motor Lublin 3-0. To trzecie kolejne zwycięstwo Pasów, które systematycznie zbliżają się do czołówki.

Centralna Liga Juniorów, gr. wschodnia, 13. kolejka:

Czwartek

Cracovia - Motor Lublin 3-0 (1-0)

1-0 Dawid Surma 40

2-0 Szymon Kiebzak 65

3-0 Szymon Kiebzak 78

CRACOVIA: Wilk - Mielcarek (60 Skiba), Piekarski, Chochołek (75 Najduch), Król - Poznański, Czubaj, Jeż - Czarnecki (55 Leśniak), Kiebzak (80 Mik).

Juniorzy starsi Cracovii zmiażdżyli rywala umiejętnościami technicznymi. Goście z Lublina nie mieli szans.

Mimo że gospodarze już od pierwszych minut dominowali, pierwsza bramka padła dopiero w 40. minucie. Asystę przy pierwszym golu zanotował Beniamin Jeż, który podał między dwóch obrońców do nadbiegającego Dawida Surmy. Ten dokładnie uderzył i pokonał bramkarza gości.

Damian Leśniak i Dawid Surma to autorzy pięknej akcji, po której bramkę na 2-0 zdobył Szymon Kiebzak. Lewą stroną podciągnął Leśniak, następnie zgrał do środka do Surmy, ten znów do Kiebzaka, który w pięknym stylu ominął bramkarza drużyny z Lublina i uderzył precyzyjnie. Wygraną przypieczętował Kiebzak, któremu asystował Jeż.

Trener Paweł Zegarek pochwalił swoich piłkarzy:

- Mecz od początku całkowicie pod nasze dyktando. Mieliśmy ogromną przewagę nad rywalem jeśli chodzi o umiejętności techniczne. Wprawdzie pierwsza bramka padła dopiero w 40. minucie, ale to dlatego, że na początku wkradło się w naszą grę trochę nerwowości. Drużyna gości zaczęła słabnąć już pod koniec pierwszej połowy, a na sam koniec meczu, kiedy nie mogli sobie z nami poradzić, zaczęły się faule, żółte kartki, a finalnie czerwone. Chciałbym pochwalić chłopców, za ogromną pracę wkładaną w treningi. Jak widać, ich zaangażowanie w przygotowania bardzo procentuje w meczu.

5-1 Arkadiusz Chlebowski 56

WISŁA: Bies - Szlachta (46 Mlostek), Chlebowski, Michniak, M. Zając - Mordec, Skrzypek (46 Tracz) - Bartosz, Wąsikowski (46 Bolek), Marszalik (46 Ryś) - Wójcik.

W pierwszej połowie gra gości była bardzo słaba. Trener Dariusz Marzec miał do swoich zawodników pretensje o brak zaangażowania. Szczególnie oberwało się zawodnikom trenujących na co dzień w drużynie rezerw Wisły SA, którzy – według trenera – przeszli obok meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5-0 dla Stomilu. W przerwie trener wykorzystał wszystkie cztery zmiany i gra znacznie się poprawiła, ale strat już odrobić się nie dało. Honorową bramkę zdobył Arkadiusz Chlebowski.