MLJS: Garbarze nie sprostali Sandecji2014-10-30 09:07:00

SANDECJA Nowy Sącz - GARBARNIA Kraków 3-1 (0-0)

0-1 Damian Pabiś 54

1-1 Dawid Janczarzyk 65

2-1 Grzegorz Ciężobka 83

3-1 Sebastian Ryś 90+3

Sędziowali: Andrzej Brzeziński oraz Krzysztof Ziaja i Krzysztof Olchawa (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Maciej Nowak - Adam Tomaszewski.

SANDECJA: Kociołek - Ciężobka, Wawruszczak, Kołdras (60 Ryś), Garwol, Kozak (90 Jankoś), D. Potoniec, J. Potoniec (60 Nowakowski), Brdej (66 Wojtarowicz), Bukowy (60 Szarek), Janczarzyk (80 M. Nowak).

GARBARNIA: Syrek - Łatka, Przybyszewski, Tomaszewski, Jaroszyński - Przesławski (46 Pasionek), Pabiś (85 Palczewski), Kozik, Barcik (70 Gaudyn) - Szczurek (73 Głuchaczka), Piekarczyk.

Nie udała się juniorom starszym Garbarni wyprawa do Nowego Sącza. Pomimo prowadzenia w meczu z Sandecją Brązowi zeszli z boiska pokonani różnicą dwóch goli.

Pierwszy kwadrans należał do gospodarzy. Już w 2. minucie po akcji Bukowego Janczarzyk oddał dobry strzał, a piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił Jaroszyński. W 10. minucie po rzucie wolnym wykonanym przez Brdeja Ciężobka zgrał piłkę głową do Jakuba Potońca, ten jednak strzelił obok słupka.

Garbarnia odpowiedziała dopiero w 15. minucie sporym zamieszaniem pod bramką Kociołka po dośrodkowaniu Kozika. W 20. minucie Barcik z asysty Kozika mocno naciskany przez obrońcę Sandecji główkował obok słupka. W 36. minucie po dośrodkowaniu Ciężobki nieczysto w piłkę uderzył Bukowy. W 45. minucie efektownym strzałem z 25 metrów popisał się Łatka, jednak Kociołek bardzo dobrą interwencją zapobiegł utracie gola przez gospodarzy.

W 48. minucie Łatka wrzucił piłkę z autu, Piekarczyk zgrał ją głową do Pabisia, a ten z powietrza strzelił obok słupka. Bliźniacza akcja w tym samym składzie osobowym sześć minut później przyniosła Garbarni prowadzenie. A wcześniej, w 52. minucie po dograniu Kozika piłka po strzale Szczurka minęła słupek.

W 62. minucie groźną akcję pod bramką Garbarni przeprowadzili dwaj rezerwowi zawodnicy gospodarzy: Szarek z podania Nowakowskiego główkował obok celu. W 65. minucie Kozik wykonywał rzut wolny na wysokości pola karnego, jednak Piekarczyk strzałem głową trafił w stojącego na linii bramkowej obrońcę. Piłka została zagrana do Kozaka, a ten po indywidualnej akcji przez pół boiska idealnie obsłużył Janczarzyka.

W 72. minucie Janczarzyk zagrał do Nowakowskiego, jednak jego strzał padł łupem Syrka. W 83. minucie strzał z rzutu wolnego jednego z gospodarzy odbił Syrek, pod bramką Garbarni powstało ogromne zamieszanie, obrońcy gości trzykrotnie blokowali strzały piłkarzy Sandecji, aż w końcu Ciężobka z najbliższej odległości posłał piłkę do bramki.

Nie mające nic do stracenia Młode Lwy ruszyły do ataku, dążąc do wyrównania. Być może to by się im udało już w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gdyby Kozik na 16. metrze zdecydował się na strzał, zamiast wdać się w nieskuteczny drybling. Odzyskaną piłkę sądeczanie wybili do przodu, grającemu bardzo wysoko w końcówce spotkania Syrkowi przydarzył się kiks, a Ryś strzałem z około 40 metrów do pustej bramki ustalił ostateczny rezultat.

- Porażka 1:2 czy 1:3 nie robiła żadnej różnicy, dlatego w końcówce meczu podopieczni trenera Roberta Włodarza zagrali va banque. Nasz bramkarz pełnił rolę ostatniego stopera, przytrafił mu się błąd, choć naprawdę niewiele brakowało do wyrównania. Sandecja potwierdziła to, co wiedzieliśmy przed meczem, że na własnym, bardzo wąskim boisku jest groźna dla każdego - powiedział po spotkaniu kierownik zespołu juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Puszcza Niepołomice - MKS SMS Kraków 1-2 (0-1)

0-1 Kacper Kęska 41 (karny)

0-2 Grzegorz Labut 62

1-2 Kamil Natkaniec 75

Sędziował Jarosław Kuźniar (KS Kraków). Żółta kartka: Rafał Kluska (SMS).

Czwartek

Soła Oświęcim - Glinik Gorlice 8-0 (5-0)

8-0 Adrian Dziuga 85

Sędziował Przemysław Greń (KS Oświęcim). Bez kartek.

2 listopada

Górnik Wieliczka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2-0 (1-0)

1-0 Patryk Tatara 9

2-0 Patryk Tatara 85

Sędziował Maciej Wdowiak (KS Wieliczka). Żółte kartki: Przemysław Grochal, Patryk Tatara, Krzysztof Dubil, Karol Gamoń, Filip Mazurkiewicz - Dawid Pagos.