Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM: Niespodziewana porażka Cracovii, dwa klasyczne hat-tricki Oskara Obrzuta2014-10-12 00:13:00

Nieoczekiwanej porażki doznali juniorzy Cracovii w MLJM, przegrali z rocznikiem 99 AS Progresu. Pasy zostały wyprzedzone w tabeli przez Dunajec, który rozgromił Glinik 13-0. Dwa klasyczne hat-tricki zanotował w tym meczu Oskar Obrzut.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 11. kolejka

GRUPA 1

Sobota

Tarnovia - Hutnik Nowa Huta 1-1 (0-0)

1-0 Mateusz Słowik 42

1-1 Szymon Pojedyniec 77 (karny)

Sędziował Adrian Niemiec (KS Tarnów). Żółte kartki: Szymon Oszust, Mateusz Sarat, Mateusz Słowik - Dawid Jazgar, Jakub Broda, Damian Serafin.

Akademia Piłkarska 21 Kraków - AS Progres 98 Nowa Huta 0-3 (0-1)

0-1 Jakub Pasionek

0-2 Jakub Pasionek

0-3 Jakub Pasionek

Sędziował Grzegorz Jabłoński (KS Kraków). Bez kartek.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Garbarnia Kraków 0-3 (0-1)

0-1 Piotr Apostolski 33

0-2 Bartosz Prochownik 75

0-3 Bartosz Prochownik 80

Sędziowali: Adrian Kasztelewicz oraz Karol Bil i Paweł Fido (KS Żabno). Żółta kartka: Daniel Smolski (Garbarnia).

TERMALIKA: Ciemieniowski - Woźnaik (70 Żelazo), Seremet, Broda, Miroszka, Ptak (80+ Zięba), Wanicki (41 Leżoń), Nowak, Ciombor, Łos, Zych.

GARBARNIA: Biesiadecki - Gubała, Smolski, Pachel, Kowalski - Paczka (80 Lenik), Mróz, B. Baran (73 Porębski), Małczęć (50 Jawor) - Prochownik, Apostolski (78 Burda).

Juniorzy młodsi Garbarni pewnie sięgnęli po zwycięstwo w Niecieczy. Na wąskim nieco boisku, które raczej nie sprzyja zaprezentowaniu pełni technicznych walorów piłkarzom, podopieczni trenera Stanisława Śliwy strzelili rywalom trzy gole, zachowując czyste konto.

Wynik już w pierwszej akcji mógł otworzyć Bartosz Prochownik, który w wyniku błędu jednego obrońców gospodarzy znalazł się w oko w oko z bramkarzem, jednak strzelił obok słupka. W 16. minucie Bartosz Biesiadecki wyłapał piłkę po groźnym strzale głową jednego z napastników Termaliki.

W 32. minucie – zdaniem gości – należał się Garbarni rzut karny za faul na Piotrze Apostolskim. Jeśli jednak arbiter popełnił błąd, to sam Apostolski wymierzył po upływie kilkudziesięciu sekund sprawiedliwość, dobijając piłkę odbitą przez Ciemieniowskiego po swoim własnym strzale.

W 36. minucie Filip Małczęć zagrał do Patryka Paczki, ten przelobował bramkarza, ale także i bramkę. W 45. minucie po niemal bliźniaczej akcji tego samego duetu próba lobowania znów okazała się nieudana. W 66. i 68. minucie dwukrotnie przed szansą stawał Apostolski, za pierwszym razem strzelił nad poprzeczką, za drugim górą był Ciemieniowski.

W 75. minucie po akcji Apostolskiego, który wypuścił w "uliczkę” Prochownika, było już 2-0 dla gości. W 80. minucie po rzucie wolnym Dawida Pachela, w podbramkowym zamieszaniu, będący tyłem do bramki Prochownik przerzucił piłkę nad sobą i bramkarzem, ustalając wynik spotkania.

- Naszym zawodnikom należą się słowa uznania za podjęcie skutecznej walki na niewygodnym boisku. Trzecia bramka została zdobyta przez Prochownika w rzadko oglądany na naszych boiskach sposób. Pewne zwycięstwo bardzo nas cieszy w kontekście dalszej rywalizacji o drugie miejsce w grupie – powiedział po meczu kierownik zespołu Garbarni, Krzysztof Torba.

Artur Bochenek

Niedziela

Prądniczanka Kraków - Unia Tarnów 2-0 (2-0)

1-0 Łukasz Paciorek 6

2-0 Kacper Bąbka 19

Sędziował Paweł Sikora (KS Kraków). Żółte kartki: Marek Spórna - Patryk Chudoba, Jakub Kijak, Damian Bachara.

GRUPA 2

Czwartek

TS Wisła Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 6-0 (3-0)

1-0 Ernest Świętek 6

2-0 Bartłomiej Purcha 14 (karny)

3-0 Patryk Skrzypniak 20

4-0 Ernest Świętek 60

5-0 Marcin Jaworski 72

6-0 Krzysztof Wydra 76

Sędziowała Magdalena Syta (KS Kraków). Żółta kartka: Bartosz Pasoń (Trzebinia).

Sobota

Cracovia - AS Progres 99 Nowa Huta 0-2 (0-1)

0-1 Karol Stanek 18

0-2 Tomasz Kurek 77

Sędziował Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółta kartka: Szymon Mik (Cracovia).

CRACOVIA: Smoleń - Łabuński (60 Janecki), Dukała, Pestka, Mik (73 Czerlunczakiewicz) - Żaba, Szklarz (45 Szczepański), Sroka (49 Wiśniewski) - Buraczek (41 Malinowski), Pietrzyk (47 Górecki), Słomka (52 Barnaś).

Już na samym początku Cracovia powinna objąć prowadzenie. Filip Sroka znalazł się w dogodnej sytuacji, ale z pięciu metrów przestrzelił. Później do głosu doszli goście, którzy w 18. minucie wyszli na prowadzenie. Piłka odbiła się od nogi zawodnika Pasów i spadła na ósmy metr, gdzie czyhał już Karol Stanek który bez kłopotu wpakował ją do bramki Smolenia.

- To był najgorszy mecz w naszym wykonaniu. Byliśmy słabsi od rywala i przegraliśmy zasłużenie - mówił po meczu trener Cracovii, Krzysztof Krok.

AS Progres 99 kropkę nad i postawił w samej końcówce.

- Przycisnęliśmy troszkę przeciwnika, ale ten wyprowadził zabójczą kontrę i ustalił wynik meczu - zakończył trener Krok.

Niedziela

Glinik Gorlice - Dunajec Nowy Sącz 0-13 (0-5)

0-13 Artur Król 77

Sędziował Dariusz Tutko (KS Gorlice). Żółte kartki: Damian Sarnecki, Rafał Cetnarowski, Kamil Więcek - Paweł Janisz.

Oskar Obrzut zanotował dwa klasyczne hat-tricki: w I połowie w ciągu 7 minut, a po przerwie w ciągu 15 minut!

Poniedziałek

Sandecja Nowy Sącz - MKS SMS Kraków 1-0 (1-0)

1-0 Wiktor Nowak 15 (karny)

Sędziował Krzysztof Olchawa (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Mateusz Jurczak - Sebastian Sikora, Tomasz Pawlikowski, Michał Kot.