Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Puchar PZPN im. Włodzimierza Smolarka: Trzy wygrane Małopolski!2014-10-08 13:47:00

Drugi turniej o Puchar im. Włodzimierza Smolarka zorganizował Małopolski Związek Piłki Nożnej. Mecze chłopców z rocznika 2001 rozgrywane były na obiektach krakowskich klubów – Bronowianki i Tramwaju.

Przed dwoma tygodniami Małopolanie w pierwszym turnieju (w Kolbuszowej) wygrali dwa mecze, a jeden zremisowali. W drugim poszło im jeszcze lepiej  we wtorek przed południem pokonali Podkarpacki ZPN 3-2, a po południu Lubelski ZPN 2-1. Z kolei w środę wygrali 2-0 ze Świętokrzyskim ZPN.

Małopolski ZPN – Podkarpacki ZPN 3-2 (1-1)

1-0 Szymon Windys 10

1-1 Dominik Zajączkowski 25+3

2-1 Adrian Gałka 33

3-1 Remigiusz Biernat 41

3-2 Bartosz Prętnik 47

MZPN: Szymon Tokarz – Karol Smajdor (47 Jakub Wojtaszek), Klaudiusz Kaczkowski, Jakub Mielec, Kamil Bentkowski (45 Paweł Matras), Maciej Grojec, Remigiusz Biernat (47 Piotr Dzierżak), Jakub Janik, Dawid Szot (23 Jakub Wojtaszek), Jan Dziadkowiec (42 Maciej Grudziński), Szymon Windys (26 Adrian Gałka). Trenerzy: Dariusz Iwanowski, Mateusz Staniec.

Udany był początek meczu w wykonaniu MZPN na stadionie Tramwaju. Po kontrze centrował z prawej strony Grojec, a Windys z bliska dopełnił formalności. W końcówce pierwszej połowy Zajączkowski znalazł się sam przed Tokarzem, ale w ostatniej chwili - po rykoszecie od nogi Kaczkowskiego – piłka wyszła na rzut rożny. Tym razem Zajączkowski się nie pomylił i po dośrodkowaniu Knapa głową umieścił futbolówkę w siatce.

W drugiej połowie gospodarze zdobyli dwa efektowne gole. Najpierw Gałka, który niemal od połowy boiska biegł sam na bramkę. Później na listę strzelców wpisał się Biernat po podaniu z prawej strony Wojtaszka. Zespół z Podkarpacia kontaktowe trafienie zaliczył znów po rzucie rożnym i "główce" Prętnika.

Bardzo dobry mecz z obu stron z wieloma sytuacjami pod bramką. Goście zdobyli gole po rzutach rożnych przewyższając nas warunkami fizycznymi. My stawiamy na grę kombinacyjną, która jest naszym dużym atutem – twierdzi trener Dariusz Iwanowski

Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 2-1 (0-1)

0-1 ?

1-1 Wojtaszek 32

2-1 Biernat 42

MZPN: Dorian Ciężkowski – Piotr Dzierżak (26 Karol Smajdor), Klaudiusz Kaczkowski, Jakub Mielec, Paweł Matras (30 Kamil Bentkowski), Jakub Wojtaszek (37 Windys), Norbert Wojtuszek (26 Jakub Janik), Dawid Szot, Maciej Grudziński (26 Jan Dziadkowiec), Remigiusz Biernat, Adrian Gałka (26 Maciej Grojec).

Do przerwy w dobrym, żywym meczu oba zespoły miały swoje sytuacje – jedną wykorzystali goście. Po zmianie stron osiągnęliśmy przewagę, która została udokumentowana dwoma trafieniami i choć goście wyprowadzali groźne kontry, nasza gra defensywna była na dobrym poziomie – podkreślił trener Mateusz Staniec

Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 2-0 (2-0)

1-0 Jakub Wojtaszek 5
2-0 Jakub Wojtaszek 10
MZPN: Ciężkowski (26 Tokarz) - Smajdor (30 Dzierżak), Kaczkowski, Mielec, Bentkowski (40 Matras), Szot, Janik, Wojtuszek (35 Biernat), Grojec, Wojtaszek (30 M. Grudziński), Windys (35 Gałka).

- Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie grając wysoko pressingiem i nie dając rywalom miejsca do gry. Byliśmy przy tym bardzo skuteczni, stąd szybkie dwubramkowe prowadzenie. Po przerwie kontrolowaliśmy przebieg spotkania wygrywając zasłużenie. Przed nami jeszcze sporo pracy, ale wyselekcjonowana przez nas grupa pokazała, że ma wysokie umiejętności pewnie liderując w eliminacjach po jesiennych grach - zgodnie powiedzieli trenerzy Dariusz Iwanowski i Mateusz Staniec.