Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJS: Dunajec wygrał derby Nowego Sącza, skuteczny finisz Garbarni2014-10-05 00:17:00

Małopolska Liga Juniorów Starszych, 8. kolejka

Sobota

Dunajec Nowy Sącz - Sandecja Nowy Sącz 2-0 (1-0)

1-0 Michał Kliś 43

2-0 Michał Kliś 48

Sędziował Konrad Kolak (KS Nowy Sącz). Bez kartek.

Krakus Nowa Huta - MKS SMS Kraków 2-2 (2-1)

0-1 Filip Grotkowski 33

1-1 Piotr Gniecki 35

2-1 Krystian Grochalski 36

2-2 Jakub Frączek 65

Sędziował Grzegorz Przybylski (KS Kraków). Żółte kartki: Piotr Gniecki - Igor Wiechecki (2), Jakub Frączek, Grzegorz Labut. Czerwona kartka: Igor Wiechecki (86, dwie żółte).

3-3 Aleksander Kożuch 85

Sędziowała Agnieszka Olesiak (KS Limanowa). Żółte kartki: Jakub Więcławek, Tomasz Trojański (Limanovia).

Górnik Wieliczka - Soła Oświęcim 2-2 (1-0)

1-0 Dawid Smbatyan 16

1-1 Artur Ząbek 62

1-2 Norbert Bębenek 67

2-2 Patryk Tatara 76

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółta kartka: Patryk Tatara (Górnik).

Niedziela

Unia Tarnów - Hutnik Nowa Huta 0-0

Sędziował Mariusz Kuś (KS Tarnów). Żółte kartki: Artur Hebda, Karol Dziża - Karol Filipek.

Puszcza Niepołomice - Glinik Gorlice 4-0 (3-0)

1-0 Daniel Sowiński 20 (karny)

2-0 Daniel Sowiński 28

3-0 Kamil Natkaniec 43

4-0 Maciej Zieliński 86

Sędziował Piotr Łukasz Nowak (KS Wieliczka). Żółte kartki: Kamil Natkaniec, Maciej Zieliński - Dominik Martuszewski, Dawid Serafin.

Mecz odbył się w Podłężu.

Dalin Myślenice - Garbarnia Kraków 0-1 (0-0)

0-1 Michał Susuł 89

Sędziowali (bardzo dobrze): Magdalena Syta oraz Bronisław Mazur i Artur Grzegorczyk (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Wróbel - Antoni Jaroszyński, Damian Pabiś.

DALIN: Teper - K. Banach, Mistarz, Wróbel, Kubiński, Treit, Leśniak, Dziedzic, Kostruch, Wójciak, Malina. Rezerwowi: Kasperek, P. Banach, Proszek, Kołodziejczyk, Wątor, Sałach, Leja.

GARBARNIA: Syrek - Pasionek, Przybyszewski, Tomaszewski, Jaroszyński (85 Lepiarz) - Przesławski (70 Gaudyn), Paniś, Kozik, Głuchaczka (65 Ciesielski) - Matyasik (77 Barcik), Piekarczyk (65 Susuł).

W rozegranym w niedzielne popołudnie spotkaniu 8. kolejki MLJS Garbarnia pokonała w Myślenicach miejscowy Dalin. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 89. minucie Michał Susuł, po akcji Michała Kozika. Do Brązowych uśmiechnęło się pod koniec szczęście, którego zabrakło im w ostatnich minutach meczów z Limanovią (1:3) i Unią Tarnów (2:2).

Pierwsze 20 minut należało do Garbarzy. W 12. minucie bardzo groźną akcję przeprowadził Michał Matyasik, w polu karnym ograł dwóch rywali i wyłożył piłkę Mateuszowi Przesławskiemu, którego zablokował w ostatniej chwili bramkarz gospodarzy, uniemożliwiając oddanie precyzyjnego strzału.

W 16. minucie prawą stroną boiska zaatakował Paweł Pasionek, wpadł z piłką w pole karne, ograł trzech zawodników Dalinu i wycofał na 14 metr do Mateusza Piekarczyka. I tym razem strzał napastnika Garbarni obronił myślenicki bramkarz. W 18. minucie dośrodkowanie Antoniego Jaroszyńskiego powinien zamienić na gola Wojciech Głuchaczka, jednak niecelnie główkował z 8 metrów.

Po tym początkowym naporze Młodych Lwów mecz się wyrównał, a do końca pierwszej połowy toczył się nawet z lekką przewagą gospodarzy. W 20. minucie po kornerze wykonanym przez Kubińskiego nad poprzeczką główkował Malina. W 25. minucie wyrzuconą przez Kubińskiego z autu piłkę przechwycił w polu karnym Wójciak i znalazł się w oko w oko z Piotrem Syrkiem. Znakomita interwencja bramkarza Garbarni, który sparował piłkę na rzut rożny, uchroniła gości przed utratą gola. W 36. minucie Syrek znów miał okazję wykazać się znajomością bramkarskiego fachu, kiedy to przeniósł nad poprzeczką piłkę po uderzeniu Kostrucha z rzutu wolnego z odległości około 30 metrów.

W 40. minucie Kozik strzałem z 20 metrów przetestował z kolei umiejętności Tepera w bramce Dalinu. W odpowiedzi Malina pod bramką Garbarni posłał piłkę nad poprzeczką.

W 52. minucie Garbarnia powinna objąć prowadzenie. Po wrzutce Jaroszyńskiego w odległości 5 metrów od bramki główkował nie niepokojony przez obrońców Matyasik, jednak końcowemu efektowi  tej akcji daleko było do doskonałości. Chwilę później strzał Jaroszyńsiego z 35 metrów padł łupem Tepera.

W 65. minucie Garbarnia przeprowadzała groźną kontrę trzech na dwóch. Rozpędzony Głuchaczka zdecydował się na strzał z 30 metrów, po którym piłka zatrzęsła poprzeczką i wyszła poza boisko. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tej akcji, gdyby Głuchaczka zdecydował się na podanie do Piekarczyka, który znalazłby się wówczas sam na sam z bramkarzem Dalinu. Za kilka chwil Piekarczyk dograł piłkę do Kozika, ten jednak pogubił się w polu karnym.

W 69. minucie znakomitą akcję przeprowadził zawodnik Dalinu Kostruch, który w polu karnym minął trzech graczy Garbarni i stanął w oko w oko z Syrkiem. Ten pojedynek wygrał bramkarz Młodych Lwów.

W 75. minucie ponownie poprzeczka przyszła w sukurs bramkarzowi gospodarzy, tym razem po strzale Adama Tomaszewskiego z rzutu wolnego z 25 metrów. Dwie minuty później na listę strzelców mógł wpisać się wprowadzony chwilę wcześniej na boisko, a debiutujący dziś w Garbarni Dominik Gaudyn, ale i on nie zdołał pokonać Trepera. W 76. minucie bramkarz Dalinu wyłapał piłkę po strzale Jaroszyńskiego z rzutu wolnego.

I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 89. minucie indywidualną akcję na lewej stronie boiska przeprowadził Kozik, ograł dwóch zawodników Dalinu i z boku pola karnego dograł piłkę przed bramkę, gdzie Susuł z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Już w doliczonym czasie gry Mistarz strzałem z rzutu wolnego z 25 metrów próbował zaskoczyć Syrka, ten jednak bez kłopotów zaopiekował się piłką.

- Szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodników w ostatniej chwili. Chociaż to Susuł był autorem zwycięskiego gola, to wielkie brawa należą się za tę ostatnią akcję Kozikowi. W tej kolejce Małopolskiej Ligi Juniorów padło kilka remisów, zwłaszcza w meczach zespołów górnej części tabeli i wygrana rzutem na taśmę jest dla nas bardzo cenna. Warta podkreślenia jest dobra praca trójki sędziowskiej, która prowadziła mecz bezbłędnie - powiedział po spotkaniu kierownik drużyny juniorów Garbarni, Jerzy Wojciechowski.

Aktualizacja 5.10.2014 17:02