Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM: AS Progres i Cracovia wciąż bez porażki2014-09-21 15:20:00

Na półmetku rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych dwa zespoły - AS Progres 98 i Cracovia - są bez porażki. Różnica jest tylko taka, że AS Progres wygrał wszystkie 7 meczów, a Pasy dwa zremisowały.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 7. kolejka

GRUPA 1

Sobota

AS Progres 98 Nowa Huta - Unia Tarnów 4-0 (4-0)

1-0 Zawadzki 8

2-0 Chmielowski 28

3-0 Chmielowski 38

4-0 Stąpała 40

Prądniczanka Kraków - Hutnik Nowa Huta 0-6 (0-1)

0-1 Borys Słuszniak 1

0-2 Jakub Tracz 54

0-3 Borys Słuszniak 57

0-4 Łukasz Kędziora 61

0-5 Wojciech Wiatr 69

0-6 Borys Słuszniak 76

Sędziowała Sylwia Biernat (KS Kraków). Żółta kartka: Szymon Staroń (Prądniczanka).

Akademia Piłkarska 21 Kraków - Termalica Brut-Bet Nieciecza 2-5 (0-2)

Gole: Oliwer Bogusławski (58), Ksawery Zawisza (75) - Alan Ciombor (6, 40), Paweł Ptak (43), Piotr Nowak (45), ???

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółte kartki: Mikołaj Przywara (2). Czerwona kartka: Mikołaj Przywara (AP 21, 32, dwie żółte).

Niedziela

Tarnovia - Garbarnia Kraków 2-1 (1-0)

1-0 Patryk Morys 16

1-1 Jakub Mróz 43

2-1 Patryk Morys 69 (wolny)

Sędziowali: Albert Brudny oraz Grzegorz Wroński i Tomasz Kasprzyk (KS Tarnów). Żółte kartki: Mateusz Sarat (2), Mateusz Słowik, Wojciech Stańczyk, Filip Dudek – Krzysztof Koczwara, Kamil Trojan, Jakub Mróz, Piotr Apostolski. Czerwona kartka: Mateusz Sarat (70, dwie żółte).

TARNOVIA: M. Boruch – O. Oszust, Sarat, Wójcik (72 Balawejder), Morys, Dudek, A. Boruch, Szymański, Stańczyk, S. Oszust, Słowik.

GARBARNIA: A. Baran – Gubała, Trojan (55 Smolski), Dziedzic, Koczwara (80 Jędrzejowski) – Prochownik, Mróz, Lipowski  (41 B. Baran), Małczęć (60 Paczka) – Jawor  (66 Porębski), Apostolski.

Pierwszą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie Brązowi, po strzale Apostolskiego piłka przeszła obok słupka. Jednak gospodarze mieli więcej z gry do przerwy. O ile w 13. minucie w sukurs A. Baranowi przyszedł słupek, to 3 minuty później Morys strzałem nie do obrony wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W 24. minucie nad poprzeczką główkował A. Boruch, a niespełna 10 minut później po strzale Koczwary na posterunku był M. Boruch.

Trzy minuty po zmianie stron Garbarnia doprowadziła do wyrównania. Po kornerze wykonywanym przez Jawora Mróz głową skierował piłkę do bramki. Brązowi mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak strzał Mroza obronił bramkarz Tarnovii, B. Baran strzelił obok słupka, a po akcji Apostolskiego Jawor z bliska oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka i wyszła poza boisko.

W 69. minucie po rzucie wolnym dla Tarnovii piłka odbiła się od nogi jednego z graczy Garbarni tworzących mur i myląc bramkarza, wpadła do siatki.

Do wyrównania zabrakło szczęścia B. Baranowi (strzał z dystansu nad poprzeczką) i Prochownikowi (obok słupka).

- Mecz był rozgrywany o godzinie 10 i pomimo że odległość z Krakowa do Tarnowa nie jest jakoś oszałamiająco wielka, to jednak niektórzy z zawodników naszego zespołu musieli zerwać się ze snu bardzo wcześnie, aby dojechać do klubu na zbiórkę przed wyjazdem. To poniekąd tłumaczy słabszą pierwszą połowę w naszym wykonaniu. Po przerwie mieliśmy więcej z gry i zasłużyliśmy przynajmniej na remis - powiedział po meczu kierownik drużyny Garbarni, Krzysztof Torba.

GRUPA 2

18 września

Sandecja Nowy Sącz - AS Progres 99 Nowa Huta 6-0 (2-0)

1-0 Hubert Maślanka 14

2-0 Wiktor Nowak 31

3-0 Kacper Smoleń 41

4-0 Wiktor Nowak 51

5-0 Wiktor Nowak 62

6-0 Bartłomiej Kania 74

Sędziował Konrad Kolak (KS Nowy Sącz). Bez kartek.

Sobota

Cracovia - Dunajec Nowy Sącz 2-2 (1-2)

0-1 Patryk Łatka 16

1-1 Michał Szczepański 32

1-2 Dawid Dukała 40 (samob.)

2-2 Mateusz Pietrzyk 80+1

Sędziował Mariusz Kucia (KS Kraków). Żółta kartka: Karol Smaga (Dunajec).

CRACOVIA: Smoleń – Dudek (50 Janecki), Dukała, Pestka, Mik (70 Bernaś) – Sroka (50 Pietrzyk), Szczepański (67 Malinowski), Wiśniewski (41 Szklarz), Słomka (75 Buraczek), Czarnecki, Gawle.

- Nie jest dobrze, bo byliśmy cztery klasy lepsi od przeciwnika, a mimo to tylko zremisowaliśmy. Zabrakło skuteczności i szczęścia - tak brzmiały pierwsze słowa podsumowania meczu z Dunajcem wypowiedziane przez trenera Pasów Krzysztofa Kroka.

Krakowianie dominowali. Stwarzali więcej sytuacji bramkowych, w tym takich, które musiały zakończyć się strzeleniem

gola, mimo to tak się nie stało.

Przeciwnik ustawił grubą ścianę na swojej połowie. Zaciekle bronił swojej bramki, pozwalając sobie na atak tylko z kontry. Gospodarze przez większość czasu byli w posiadaniu piłki, ale ciężko było przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę zawodników z Nowego Sącza.

Bardzo pechowo padł gol na 1-2, kiedy Dawid Dukała, próbując wybić piłkę, podkręcił ją w taki sposób, że ta nabrała rotacji wstecznej i w rezultacie znalazła się w bramce zaskoczonego Damiana Smolenia.

Gola na 2-2 w 80+1. minucie zdobył Karol Buraczek, który zaledwie 5 minut wcześniej zmienił na boisku Wojciecha Słomkę. W sprawozdaniu z zawodów sędzia wpisał, jako autora bramki, Mateusza Pietrzyka.

Organizator nie wywiązał się z obowiązku zawartego w protokole odbioru boiska - zakaz udziału publiczności. Jak wpisał w załączniku arbiter, w bezpośrednim otoczeniu boiska znajdowało się około 30 osób, bez reakcji organizatora.

MKS Trzebinia-Siersza - MKS SMS Kraków 1-2 (1-1)

0-1 Mateusz Lasik 20 (samob.)

1-1 Radosław Suchta 38 (karny)

1-2 Paweł Adrianowicz 70 (karny)

Sędziował Jonasz Kita (KS Chrzanów). Żółte kartki: Mateusz Lasik, Bartosz Pasoń - Paweł Adrianowicz, Michał Kot, Tomasz Mrozowicz.

TS Wisła Kraków - Glinik Gorlice 3-0 walkower

Glinik zrezygnował z gry w tym meczu z powodów organizacyjnych.