Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
CLJ: Cracovia podniosła morale, finisz Wisły2014-09-13 16:49:00

Krakowskie zespoły - Wisła i Cracovia - odniosły zwycięstwa w CLJ i poprawiły swe miejsca w tabeli.

2-3 Dawid Surma 90

CRACOVIA: Kobyłka - Piekarski (46 Tymoszuk), Chochołek (68 Studnicki), Najduch, Król - Czubaj (46 Żaba), Leśniak (60 Poznański), Szymczak - Mielcarek, Surma, Pawlusiński.

Mecz odbył się w Ostródzie i miał bardzo dramatyczny, ale szczęśliwy dla Pasów przebieg. Stomil wyszedł na prowadzenie po indywidualnym błędzie jednego z zawodników gości. Cracovia, chcąc odrobić stratę, ruszyła do ataku, a gospodarze przeprowadzili szybką kontrę zakończoną faulem w polu karnym. Damian Kobyłka nie dał rady zatrzymać uderzenia z 11 metrów i olsztynianie wygrywali już 2-0.

- Po pierwszej połowie nie mogliśmy być zadowoleni z wyniku, ale jest on trochę mylący. My również mieliśmy swoje okazje, lecz nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Mam tu na myśli chociażby strzał Leśniaka, po którym piłka trafiła w poprzeczkę - mówi trener juniorów Cracovii, Paweł Zegarek.

Po zmianie stron ofensywna gra Cracovii wreszcie zaczęła przynosić efekty. Duża w tym zasługa Bartłomieja Tymoszuka i Dariusza Żaby, którzy pojawili się na boisku wraz z rozpoczęciem drugiej połowy. W 67. minucie Pasy zdobyły gola kontaktowego, piłkę dośrodkował Hubert Król, trącił ją tuż przed bramkarzem Stomilu Marcin Szymczak i krakowianie tym samym rozpoczęli pościg! Kolejne ataki Cracovii nie przynosiły efektu aż do 83. minuty, wtedy ponownie dał znać o sobie Szymczak, który pięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził do remisu!

Zszokowany takim obrotem sytuacji Stomil postawił wszystko na jedną kartę i zaczął śmiało atakować. Taktyka ta nie zdała jednak egzaminu, w 90. minucie Dawid Surma ruszył z kontratakiem, minął bramkarza i ustalił wynik na 3-2 dla Cracovii!

- Wracamy z dalekiej podróży dosłownie i w przenośni. Widziałem dzisiaj w chłopakach żądzę zwycięstwa i to przyniosło efekt. Rzadko zdarza się, aby odwrócić losy meczu, który ma tak niekorzystny przebieg. Nam się udało i bardzo za to drużynie dziękuję. Jestem z niej dumny! Takie mecze podnoszą morale zespołu - skomentował sobotnie zawody Paweł Zegarek.

Jagiellonia Białystok - KSZO Junior Ostrowiec Św. 2-1

Legia Warszawa - Olimpia Elbląg 4-0

Korona Kielce - Motor Lublin 0-0