Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
MLJM: AS Progres i Cracovia bez strat2014-09-10 21:45:00

AS Progres 98 i Cracovia liderują w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Oba zespoły mają na koncie po pięć zwycięstw w pięciu meczach.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, 5. kolejka

Grupa 1

Prądniczanka Kraków - Garbarnia Kraków 1-1 (0-0)

1-0 Kacper Wadowski 60

1-1 Szymon Porębski 75 (głową)

Sędziowali: Piotr Mucha oraz Dariusz Pokwiczał i Dawid Pokwiczał (KS Kraków). Mecz bez kartek.

PRĄDNICZANKA: Fundament - Kmak, Dembiński, Przybyła (6 Olkuski), Gaweł, Mokry (34 Grudnik), Wadowski, Staroń, Paciorek (64 Romańczuk), Paszkiewicz (78 Wieteska), Bąbka.

GARBARNIA: Biesiadecki - Gubała, Smolski, Pachel (62 Dziedzic), Kowalski - Paczka (55 Małczęć), Mróz, Baran, Porębski   - Apostolski (64 Lenik), Ochwat (41 Sarga).

W mniemaniu Brązowych miał to być spacerek, bo przecież w letnim sparingu z tym rywalem wygrali 7-1. Przed takim myśleniem przestrzegał swoich podopiecznych trener Stanisław Śliwa, wiedząc, że od momentu objęcia juniorów młodszych Prądniczanki przez trenera Jacka Matyję, jest to zupełnie inna drużyna niż latem, nie tylko pod względem kadrowym.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Młodych Lwów. Ich akcje były szybkie, składne, zespół był chwalony przez obserwatorów. Garbarzy zawiodła jednak skuteczność. Już w 3. minucie Szymon Porębski powinien zdobyć prowadzenie z podania Piotra Apostolskiego, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W 11. minucie to samo uczynił Bartosz Baran z dobrym podaniem Bartosza Gubały. W 12. minucie Apostolskiego, który wychodził na czystą pozycję, w ostatniej chwili "okradł" z piłki jeden z obrońców gospodarzy.  W 19. minucie po dośrodkowaniu Patryka Paczki Porębski strzelił głową, ale Fundament wykazał się refleksem chwytając piłkę. W 34. minucie Apostolski dograł do Paczki, ten jednak strzelił bramkarzowi "do koszyczka", jak określił to kierownik drużyny Garbarni,Krzysztof Torba. W 35. minucie Baran przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Prądniczanki. A to nie wszystkie sytuacje Brązowych w pierwszej połowie.

Zespół Prądniczanki zagroził Bartoszowi Biesiadeckiemu przed przerwą tylko dwa razy. W 24. minucie po strzale z rzutu wolnego jednego z zawodników gospodarzy piłka nieznacznie minęła poprzeczkę, a w 38. minucie po rozegraniu rzutu rożnego napastnik Prądniczanki trafił w boczną siatkę.

W drugiej połowie w Garbarzach coś pękło. W ich grze było za dużo chaosu, niedokładności, błędów w grze obronnej. Za to coraz śmielej poczynali sobie podopieczni Jacka Matyi. W 53. minucie na 7. metrze przed bramką Biesiadeckiego znalazł się Kacper Bąbka, który posłał piłkę Panu Bogu w okno. Takich okazji marnować się nie powinno. W 60. minucie Prądniczanka dopięła swego, po dość długim fragmencie gry na przedpolu Garbarni, w którym piłka odbijała się od nóg raz napastników gospodarzy, a raz obrońców gości, Kacper Gadowski wykorzystał gapiostwo jednego z Brązowych i zdobył gola na 1-0.

W 71. minucie Gubała przerwał ofensywną niemoc swoich kolegów i w kapitalnej "szarży" przez pół boiska ograł kilku rywali, po czym wyłożył piłkę Łukaszowi Lenikowi, ten jednak strzelił w boczną siatkę. Gdy wydawało się, że Garbarze nie znajdą już recepty na wyrównanie, w 75. minucie Lenik wrzucił piłkę w pole karne, a będący na jego środku Porębski ładnym strzałem głową pokonał bramkarza Prądniczanki.

Grający bez pauzującego za czerwoną kartkę Bartosza Prochownika Młode Lwy musiały zadowolić się remisem w meczu, który powinni byli rozstrzygnąć już do pauzy.

Artur Bochenek

Akademia Piłkarska 21 Kraków - Unia Tarnów 3-2 (0-1)

0-1 Damian Bachara 23

0-2 Mateusz Sroka 56

1-2 Mateusz Majewski 67

2-2 Olaf Niepokój 69 (karny)

3-2 Mikołaj Przywara 80

Sędziował Tomasz Żelazny (KS Kraków). Żółta kartka: Grzegorz Kutrzeba (AP 21).

Tarnovia - AS Progres 98 Nowa Huta 0-3 (0-2)

0-1 Szymon Hajduk 13

0-2 Damian Stąpała 25

0-3 Błażej Radwanek 73

Sędziował Mariusz Kuś (KS Tarnów). Bez kartek.

3 września:

Termalica Brut-Bet Nieciecza - Hutnik Nowa Huta 4-2 (2-1)

0-1 Borys Słuszniak 3

1-1 Alan Ciombor 24

2-1 Krzysztof Miroszka 36

3-1 Daniel Zych 42

3-2 Krzysztof Błoński 78

4-2 Emil Zawartka 79 (samob.)

Sędziował Jarosław Wroński (KS Tarnów). Bez kartek.

Grupa 2

Glinik Gorlice - AS Progres 99 Nowa Huta 0-5 (0-0)

0-1 Adrian Grzybek 41

0-2 Karol Stanek 42

0-3 Jakub Wątek 50

0-4 Jakub Wątek 63

0-5 Krystian Nowak 76

Sędziowała Ewa Szydło (KS Gorlice). Bez kartek.

Sandecja Nowy Sącz - Dunajec Nowy Sącz 4-1 (4-0)

1-0 Bartłomiej Jodłowski 20

2-0 Wiktor Nowak 28

3-0 Wiktor Nowak 34

4-0 Karol Matras 35

4-1 Adrian Jawor 51

Sędziował Jerzy Cetnarowski (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Bartłomiej Jodłowski - Patryk Łatka, Patryk Szarek.

TS Wisła Kraków - MKS SMS Kraków 0-2 (0-0)

0-1 David Bobariko 52

0-2 Sebastian Augustyn 70

Sędziowała Sylwia Biernat (KS Kraków). Żółta kartka: Bartosz Żak (Wisła).

Cracovia - MKS Trzebinia-Siersza 9-1 (2-1)

9-1 Bartłomiej Tymoszuk 74

Sędziował Paweł Kukla (KS Kraków). Bez kartek.

CRACOVIA: Smoleń (50 Sendorek) - Barnaś (41 Pestka), Dukała, Szczepański (55 Dudek), Mik - Sroka, Żaba (64 Górecki), Wiśniewski (55 Czerlunczakiewicz) - Słomka (59 Buraczek), Tymoszuk, Gawle (59 Malinowski).

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Pasów 2-1. - Przeciwnik postawił dość wysokie wymagania, dużo biegał, przeszkadzał - przyznaje trener Cracovii, Krzysztof Krok.

Szkoleniowiec był jednak spokojny o wynik. - Było wiadomo, że rywale w końcu opadną z sił, bo nie da się cały czas biegać za piłką. Trzeba było czekać na to, aż rozwiąże się worek z bramkami. I tak też się stało. Ostatecznie Cracovia wbiła swoim rywalom aż dziewięć bramek.

To było piąte z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych Pasów, którzy z kompletem punktów prowadzą w ligowej tabeli.