MLJM: Tuzin goli Dunajca, pół tuzina Prądniczanki2014-09-07 03:34:00

Garbarnia Kraków - Termalica Brut-Bet Nieciecza 4-1 (1-1)

1-1 Piotr Nowak 27

2-1 Jakub Mróz 44

3-1 Piotr Apostolski 52

4-1 Filip Małczęć 70

Sędziowali (bardzo dobrze): Sławomir Radwański oraz Krzysztof Nowak i Rafał Wiewiór (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Ochwat, Bartosz Gubała, Jakub Mróz - Paweł Ptak, Piotr Nowak.

GARBARNIA: A. Baran - Gubała (77 Dziedzic), Smolski, Pachel, Kowalski - Paczka (56 Małczęć), Mróz, B. Baran (74 Witaszyk), Porębski - Ochwat (47 Sarga), Lenik (41 Apostolski).

TERMALIKA BRUK-BET: Ciemieniowski - Woźniak (77 F. Baran), Seremet, Żelazo, Miroszka, Ptak, Zięba (45 Wanicki), Leżoń (71 Woźny), Nowak, Zych (30 Łos), Chłosta (55 Broda).

W sobotę juniorzy młodsi Garbarni pokonali rówieśników z Niecieczy 4-1. Szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść dopiero po przerwie.

W 24. minucie akcję dającą Brązowym prowadzenie zapoczątkował i sfinalizował Paczka, po wymianie podań z Kowalskim i Porębskim. Trzy minuty później goście za sprawą Nowaka doprowadzili do wyrównania. W 30. minucie piłkę po strzale głową Kowalskiego wybił bramkarz Termaliki. W 33. minucie po akcji B. Barana i Paczki strzał Lenika zablokował obrońca gości. W 39. minucie piłka po strzale Nowaka w nieznacznej odległości minęła lewy słupek bramki Garbarni.

Od pierwszych minut drugiej połowy Garbarze mocno zaatakowali, co przyniosło im dalsze gole. W 41. minucie uderzenie B. Barana obronił Ciemieniowski, ale w 44. minucie bramkarz z Niecieczy był już bezradny wobec strzału przy słupku Mroza, któremu piłkę dograł Paczka.

W 52. minucie Gubała uruchomił Apostolskiego, który przytomnie przerzucił bramkarza i podwyższył wynik. W 60. minucie spore kłopoty Ciemieniowskiemu sprawił strzał Małczęcia. W 67. minucie goście mogli zdobyć kontaktowego gola. Po wykonywanym z około 25 metrów rzucie wolnym piłka odbiła się od głowy jednego z graczy i trafiła w poprzeczkę, po czym obrońcy Garbarni wybili ją poza plac gry.

W 70. minucie ładna akcja Garbarni zakończyła się zdobyciem przez nich czwartego gola: Porębski zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Małczęcia, a ten oko w oko z golkiperem Termaliki nie zmarnował okazji.

Warta odnotowania jest wzorowa praca trójki sędziowskiej, którzy wykonali ją bezbłędnie i pomimo pewnej zaciętości w grze zawodników, wynikającej ze sportowej walki potrafili utrzymać dyscyplinę na placu gry.

Artur Bochenek

Unia Tarnów - Prądniczanka Kraków 0-6 (0-3)

0-1 Kacper Bąbka 6

0-2 Łukasz Paciorek 18

0-3 Kacper Bąbka 31

0-4 Kacper Bąbka 44

0-5 Kacper Bąbka 75

0-6 Jan Paszkiewicz 76

Sędziował Łukasz Kozioł (KS Tarnów). Żółta kartka: Daniel Niemiec (Unia).

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - Tarnovia 3-0 (1-0)

1-0 Borys Słuszniak 30

2-0 Szymon Dubiel 55

3-0 Szymon Dubiel 67

Sędziowała Magdalena Syta (KS Kraków). Żółta kartka: Szymon Pojedyniec (Hutnik).

AS Progres 98 Nowa Huta - Akademia Piłkarska 21 Kraków 6-0 (3-0)

1-0 Dominik Zawadzki 12

2-0 Bartosz Szcząber 19

3-0 Szymon Hajduk 35

4-0 Bartosz Szcząber 50 (karny)

5-0 Sebastian Palonek 60

6-0 Damian Stąpała 68

Sędziował Paweł Kukla (KS Kraków). Bez kartek.

Małopolska Liga Juniorów Młodszych, grupa 2

MKS SMS Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0-2 (0-1)

0-1 Karol Matras 4

0-2 Wiktor Nowak 56

Sędziował Rafał Ziach (KS Kraków). Żółte kartki: Sebastian Augustyn - Filip Bembenik, Karol Matras.

Dunajec Nowy Sącz - Glinik Gorlice 12-1 (7-0)

12-1 Adrian Jawor 75

Sędziował Krzysztof Ziaja (KS Nowy Sącz). Bez kartek.

Niedziela

MKS Trzebinia-Siersza - TS Wisła Kraków 1-4 (0-3)

0-1 Karol Kuczek 16

0-2 Karol Kuczek 19

0-3 Ernest Świętek 38

0-4 Marcin Jaworski 44

1-4 Łukasz Sochacki 61

Sędziował Michał Gębala (KS Chrzanów). Żółta kartka: Piotr Martuszewski (Wisła). Czerwona kartka: Bartłomiej Purchla (Wisła, 70, akcja ratunkowa).

AS Progres 99 Nowa Huta - Cracovia 2-3 (1-1)

0-1 Grzegorz Gawle 12

1-1 Karol Stanek 23 (karny)

2-1 Tomasz Kurek 55

2-2 Dariusz Żaba 65

2-3 Dariusz Żaba 67

Sędziował Robert Marciniak (KS Kraków). Żółte kartki: Kamil Pestka, Bartosz Talowski, Dawid Dukała, Michał Szczepański (Cracovia).

Aktualizacja 20:15