MLT: Ważna wygrana Garbarzy2014-04-18 19:35:00

15. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy (17.04):

OKOCIMSKI Brzesko - GARBARNIA Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Łukasz Lenik 10

0-2 Bartosz Baran 50

Sędziował Sławomir Pudło (KS Brzesko). Żółta kartka: Łukasz Kołodziej (Okocimski).

GARBARNIA: Skop - Palider-Traczyk (45 Smolski), Koczwara, Lipowski (69 Baranik), Jędrzejowski - Paczka (55 Kohlbrenner), Baran, Pac, Małczęć (66 Kulikowski) - Sarga (65 Żak), Lenik (58 Buda).

Mecz lepiej zaczęli Brązowi. W 10. minucie Baran uruchomił Paczkę, który wystawił piłkę do Lenika, a temu nie pozostało nic innego jak sprawić sobie znakomity prezent urodzinowy.

Garbarze prowadzili 1-0 i zaczęli grać bardzo nerwowo, co poskutkowało znakomitymi szansami... Okocimskiego. Kilka razy obronną ręką wychodził w tych sytuacjach Skop. Młode Lwy schodziły na przerwę do szatni ze skromnym prowadzeniem.

W drugiej połowie gra się wyrównała, ale to Garbarze stwarzali lepsze sytuacje. Najpierw Małczęć dośrodkował do Paczki, który uderzył niecelnie. Niedługo później Lenik zagrał do Barana, który przedryblował stopera z Brzeska i pewnie umieścił piłkę w bramce.

Brązowi po drugim golu uspokoili grę, Baran po wymanewrowaniu kilku zawodników gospodarzy powinien ustrzelić dublet. Niedługo potem dwa razy niebezpiecznie uderzał Małczęć.

Końcówka należała już do Piwoszy, którzy dążyli do zdobycia bramki kontaktowej. W kilku sytuacjach Skop i Koczwara przy dużym szczęściu zapobiegli utracie goli.

Trampkarze Garbarni odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w Brzesku, pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Teraz czekają na nich Pasy, mecz w piątek 25 kwietnia o godzinie 17:45 na Rydlówce.

Bartosz Baran, kapitan zespołu Garbarni (garbarnia.krakow.pl)