Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
CLJ: Wisła liderem, Cracovia trzecia2014-04-06 21:01:00

Wisła Kraków nowym liderem w grupie D Centralnej Ligi Juniorów. Piłkarze Białej Gwiazdy wygrali na wyjeździe z outsiderem - Górnikiem Łęczna 5-0 i wyprzedzili Stal Mielec, która uległa u siebie Widokowi Lublin. Trzecia w tabeli jest Cracovia.

15. kolejka CLJ:

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0-5

Gole: Wąsikowski 2, Wójcik, Marszalik, T. Zając

Cracovia - Juventa Starachowice 4-3 (1-2)

Gole: Panek 2, Piątek, Dobosz - Grabarczyk 2, Bies

CRACOVIA: Kobyłka - Klimczyk, Barczuk, Bartosz, Kapera (55 Słowiak) - Dudek (65 Dobosz), Panek, Gala - Ropski, Piątek (75 Dębowski), Wdowiak (88 Chmielowski).

Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla Cracovii, gola z karnego zdobył Mariusz Panek. - Dobrze się to dla nas wszystko zaczęło, ale później było już gorzej. Juventa grała bardzo agresywnie i dopóki goście mieli siłę, to sprawiali nam problemy - mówi trener Paweł Zegarek.

Starachowiczanie trafieniem Cracovii z rzutu karnego odpowiedzieli tym samym i również wykorzystali jedenastkę. Jeszcze przed przerwą Juventa zadała drugi cios i Pasy przegrywały 1-2.

Po zmianie stron krakowianie podkręcili tempo, czego efektem były gole autorstwa Panka (drugi rzut karny), Pawła Piątka i Filipa Dobosza. - Szczególnie ładne było trafienie Dobosza. Oceniając to spotkanie wynik cieszy, zaangażowanie również, ale gra nie do końca - podsumował trener Zegarek.

Wynik meczu w ostatniej minucie ustalił piłkarz Juventy Starachowice zdobywając trzeciego gola i tym samym zmniejszając rozmiary porażki.

Wisła Puławy - Sandecja Nowy Sącz 0-0

Korona Kielce - Stal Stalowa Wola 2-0

Stal Mielec - Widok Lublin 1-2

KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski - Stal Rzeszów 0-2

W tabeli: 1. Wisła Kraków 30, 2. Stal Mielec 29, 3. Cracovia 29, 4. Korona 27, 5. Stal Rzeszów 25, 6. Wisła Puławy 23, 7. Stal Stalowa Wola 20, 8. Sandecja 18, 9. Widok 17, 10. KSZO 16, 11. Juventa 14, 12. Górnik 4 pkt.

13 kwietnia: Wisła Kraków - Stal Mielec (13:00), Stal Stalowa Wola - Cracovia, Sandecja - KSZO (12:00).