Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Jak będą wyglądać rozgrywki w MLJ?2012-07-12 19:14:00

Jak już informowaliśmy, rozgrywki Małopolskiej Ligi Juniorów w sezonie 2012/2013 będą wyglądały nieco inaczej niż dotychczas. Ma to związek z powstaniem - zgodnie z dyrektywą PZPN - wiosennych lig makroregionalnych.


Początkowo planowano że MLJ zostanie podzielona na dwie grupy - silniejszą i słabszą. Ostatecznie Wydział Szkolenia MZPN zdecydował, że w rundzie jesiennej wszystkie zespoły grać będą razem, systemem każdy z każdym (ale tylko jeden mecz, bez rewanżu), a dwa najlepsze uzyskają awans do wiosennej ligi makroregionalnej.

Terminarz rundy jesiennej zostanie ustalony według tzw. klucza. Każda z drużyn będzie w nim uwzględniona na podstawie numeru jaki otrzyma drogą losowania (od 1 do 16 w MLJS i od 1 do 14 w MLJM).

W każdej z czterech lig makroregionalnych rywalizowałoby wiosną 8 najlepszych zespołów. Małopolska została przydzielona do grupy z Podkarpaciem, Świętokrzyskiem i Lubelszczyzną. Na tym etapie obowiązywałby system każdy z każdym, mecz i rewanż, co oznacza 14 meczów dla każdego zespołu. PZPN zadeklarował, że pokryje dodatkowe koszty (15 tys. zł) klubom, które awansują do LM. Zwycięzca ligi makroregionalnej grałby następnie o mistrzostwo Polski z triumfatorami podobnych lig w trzech innych makroregionach.

A jak wiosną wyglądałyby rozgrywki MLJ? 14 zespołów juniorów starszych i 12 zespołów juniorów młodszych rozegrałoby rundę rewanżową. Zwycięzca tych małopolskich rozgrywek zostałby nagrodzony Pucharem Prezesa MZPN, ale mistrzem regionu byłby lepszy z dwójki zespołów występujących w lidze makroregionalnej. Najsłabsze drużyny MLJS i MLJM spadałyby, tak jak dotąd, do lig okręgowych.

W Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 wystąpią:
Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Hutnik Nowa Huta, Garbarnia Kraków, Krakus Nowa Huta, Cracovia, Unia Tarnów, SMS Kraków, BKS Bochnia, MOSiR Unia Oświęcim, Dunajec/Start Nowy Sącz, Górnik Wieliczka oraz beniaminkowie: Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów, MKS Trzebinia-Siersza, Termalica Bruk-Bet Nieciecza i Glinik Gorlice.

W Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013 wystąpią:
Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz, Cracovia, SMS Kraków, Garbarnia Kraków, Hutnik Kraków, Górnik Wieliczka, Glinik Gorlice, BKS Bochnia, Tarnovia Tarnów oraz beniaminkowie: Krakus Nowa Huta, MOSiR Unia Oświęcim, Unia Tarnów, Dunajec/Start Nowy Sącz.

RST


dsc_2483.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty