Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia (15): Nieoczekiwana porażka Hutnika2017-11-11 19:40:00

W ostatniej kolejce IV ligi zachodniej doszło do sporej niespodzianki. Mistrz jesieni - Hutnik - przegrał na własnym boisku z Orłem Ryczów 1-2. Wykorzystała to Wiślanka Grabie, która wygrywając w Giebułtowie zrównała się punktami z nowohucianami. Walka na wiosnę o awans do III ligi zapowiada się bardzo ciekawie...

Hutnik Kraków - Orzeł Ryczów 1-2 (1-0)

1-0 Mateusz Kotwica 2

1-1 Piotr Włosiak 59

1-2 Dawid Szymula 69

Sędziowali: Sebastian Wiśniowski - Michał Wojnar, Daniel Bołoz (KS Tarnów). Żółte kartki: Kamil Sobala - Sławomir Para, Adrian Pater, Grzegorz Pater, Dawid Pluta, Jakub Smagło, Krystian Żuraw.

HUTNIK: Siwiecki - Makuch (76 Bienias), Kędziora, Jaklik, Byrski, Radwanek (61 Pachowicz), Guja (83 Siatka), Świątek, Gawęcki, Kotwica (67 Król), Sobala. Trener: Leszek Janiczak.

ORZEŁ: Kawaler - Matejko, Skwarczeński, Żuraw, Pluta (90+ Dukała), Para, Włosiak (67 G. Pater), Smagło, Biela (46 Szymuła), Drobniak, Lisowski (46 A. Pater). Trener: Ryszard Czerwiec.

Przed pierwszym gwizdkiem Marcin Makuch odebrał srebrną paterę za rozegranie 200 meczów w barwach Hutnika. Sam mecz ułożył się idealnie dla gospodarzy; w 77 sekundzie Hutnik rozpoczął akcję na prawej stronie od wyrzutu z autu, piłka trafiła do Makucha, który obsłużył Kotwicę, a ten będąc w polu karnym przymierzył tuż przy lewym słupku. W 31 minucie Świątek nie wykorzystał karnego, z kolei tuż przed przerwą Michał Guja huknął z pięciu metrów w poprzeczkę.

Po zmianie stron hutnicy nie trafiali w kolejnych dogodnych sytuacjach (m.in. słupek Radwanka), co się srodze zemściło. Najpierw Włosiak z dobitki pokonał Siweckiego, a dziesięć minut później Dawid Szymula uderzeniem zza 16 metrów ustalił wynik spotkania.

Clepardia Kraków - Beskid Andrychów 2-2 (1-1)

1-0 Paweł Michalski 16

1-1 Maciej Stróżak 20 (karny)

1-2 Filip Kasiński 70

2-2 Krzysztof Wojniak 73

Sędziowali: Jan Pawlikowski - Paweł Barwiński, Łukasz Królczyk (KS Nowy Targ). Żólte kartki: Krzysztof Gumula - Kamil Młynarczyk.

Orzeł Piaski Wielkie - TS Węgrzce 1-7 (0-3)

1-7 Marcin Gagat 90+4

Sędziowali: Mariusz Kucia - Tomasz Okólski, Artur Karasiewicz (KS Kraków). Żółte kartki: Przemysław Kapera, Grzegorz Stasiak, Tomasz Wolak - Michał Zdziński. Czerwona kartka - bramkarz Orła Mateusz Toporowski (62, słowna obraza sędziego).

Iskra Klecza - Michałowianka Michałowice 2-2 (1-1)

1-0 Łukasz Kryjak 35

1-1 Damian Stąpała 39

2-1 Adam Barcik 52

2-2 Paweł Kępa 80

Sędziowali: Szymon Zamarlik - Marcin Kusak, Artur Borowski (KS Oświęcim). Żółte kartki: Tomasz Pakosz, Hubert Paździorko, Marek Szuba - Filip Cyganek, Damian Stąpała, Mateusz Wilk.

Górnik Wieliczka - Pcimianka Pcim 3-1 (2-0)

1-0 Marcin Szymoniak 28

2-0 Kamil Jeleń 45 (karny)

3-0 Mikołaj Pyś 85

3-1 Bartłomiej Chlebda 89

Sędziowali: Paweł Gądek - Marcin Frączek, Mariusz Giża (KS Tarnów). Żółte kartki: Marcin Szymoniak - Tomasz Kwiecień, Cheikh Niane, Artur Olszanicki.

Jutrzenka Giebułtów - Wiślanka Grabie 0-2 (0-1)

0-1 Łukasz Nowak 11

0-2 Rafał Kmak 65

Sędziowali: Tomasz Siemek - Adam Banach, Maciej Cholewa (KS Chrzanów). Żółte kartki: Michał Romuzga, Rafał Tabak (obaj Jutrzenka).