Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia (5): Pięć goli Świątka!2017-09-02 19:37:00

W sobotę rozegranych zostało 5 spotkań w piątej kolejce IV ligi zachodniej i żadnego nie wygrali gospodarze. O efektowne 7-0 postarał się w Olkuszu Hutnik, a bohaterem potyczki został 30-letni wychowanek Krzysztof Świątek, który strzelił pięć goli!

Michałowianka była stawiana w gronie kandydatów do czołowego miejsca, a tymczasem przegrała już czwarty kolejny mecz. Tym razem na własnym boisku ze skazanym na pożarcie zespołem z Piasków Wielkich. Orzeł zagrał m.in. bez bramkarza Damiana Wiśniewskiego, Michała Tarabuły czy Tomasza Szczytyńskiego. Zastąpili ich juniorzy i debiutujący 26-letni Krzysztof Kozioł pozyskany w ostatnim dniu okienka transferowego ze Sparty Kazimierza Wielka (wcześniej grał w Krakusie, Garbarni, Dalinie i Limanovii). Goście decydujący cios zadali w 86 minucie z wolnego efektownie wykonanego przez Tomasza Wolaka. Dodajmy, że Krzysztof Petho nie wykorzystał dla Orła rzutu karnego.

0-7 Krzysztof Świątek 64 (karny)

Sędziowali: Przemysław Greń - Konrad Karaśkiewicz, Radosław Bartuś (KS Oświęcim). Żółte kartki: Krzysztof Kańczuga, Konrad Spurna, Daniel Żmudka. Czerwona kartka - Adrian Siatka (Hutnik, 90+ za rażący faul wyprostowanymi nogami).

OLKUSZ: Jończyk - Chabinka, Kasprzyk, Żak, Kańczuga, Terbaljan (70, Dudzik), Wdowik, Tumiłowicz (46, Smolarczyk), Mrożek, Żmudka (75, Kozioł), Spurna. Trener: Robert Madej.

HUTNIK: Migdał - Makuch (69, Byrski), Jaklik, Kędziora, Antoniak, Kotwica (60, Król), Gawęcki (75, Siatka), Świątek, Guja, Sobala (80, Sargsjan), Pachowicz (46, Radwanek). Trener: Leszek Janiczak.

Jutrzenka Giebułtów - Dalin Myślenice 1-1 (1-1)

1-0 Tomasz Kawa 10 (karny

1-1 Andrzej Biel 40

Sędziowali: Michał Bobrek - Marek Skrzypczak, Michał Tomaszewski (KS Wadowice). Żółte kartki: Rafał Tabak, Paweł Wojdała - Przemysław Senderski, Tomasz Stelmach. Czerwona kartka - Rafał Tabak (84, druga żółta).

JUTRZENKA: Iliński - Balawender (80, Baranowski) Zieliński, Bizoń, Romuzga, Tabak, Kaczor, Ślaski (54, Stec), Kawa (85, Ciastoń), Niedźwiedź, Wojdała. Trener: Piotr Powroźnik.

DALIN: Kipek - Senderski, K. Mistarz (75, Malina), Stelmach, M. Mistarz (86, Idzi), Biel, Kałat, Wojtan (87, Leśniak), Kawula, J. Górecki, Kościelniak. Trener: Robert Czopek.

Michałowianka Michałowice - Orzeł Piaski Wielkie 1-2 (1-1)

1-0 Piotr Madejski 4

1-1 Krzysztof Kozioł 13

1-2 Tomasz Wolak 85

Sędziowali: Tomasz Siemek - Michał Siemek, Sławomir Nachel (KS Chrzanów). Żółte kartki: Andrzej Filipek, Jakub Łuc, Szymon Pietrzyk, Mateusz Wilk - Sebastian Sawczuk, Grzegorz Stasik, Bartosz Studnicki, Tomasz Wolak.

Orzeł Ryczów - Beskid Andrychów 2-3 (1-1)

0-1 Maciej Stróżak 10

1-1 Klemens Drobniak 20

1-2 Miłosz Węglarz 56

2-2 Michał Matejko 86

2-3 Maciej Stróżak 90+

Sędziowali: Kamil Sikora - Sławomir Steczko, Łukasz Chowaniec (KS Kraków). Żółte kartki: Klemens Drobniak, Dawid Pluta, Jakub Smagło - Wojciech Dybał.

W 60 minucie na murawie pojawili się kibice Beskidu, czym przerwali spotkanie na trzy minuty. W 96 min Orzeł nie wykorzystał karnego.

Iskra Klecza - Górnik Wieliczka 1-4 (1-2)

0-1 Kamil Jeleń 22

1-1 Marcin Ambroziak 28

1-2 Jakub Downar-Zapolski 43

1-3 Jakub Downar-Zapolski 69

1-4 Mateusz Wołowski 85

Sędziowali: Agnieszka Olesiak - Jan Kurek, Michał Ślazyk (KS Limanowa). Żółte kartki: Marcin Ambroziak, Mateusz Bogacz, Jakub Słupski, Piotr Sobala - Tomasz Kalicki, Bartosz Szczepański.

Clepardia Kraków - Unia Oświęcim 1-3 (1-1)

1-0 Paweł Michalski 1

1-1 Marcin Pluta 45

1-2 Przemysław Dudzic 64

1-3 Przemysław Dudzic 80

Sędziowali: Jonasz Kita - Dawid Malczyk, Jakub Kita (KS Chrzanów). Żółte kartki: Łukasz Kowalczyk - Maciej Iwański, Bartosz Ryszka.

Niedziela:

Sosnowianka Stanisław Dolny - Wiślanka Grabie 1-3 (1-0)

1-0 Tomasz Grzegórzko 38

1-1 Radosław Kuligowski 65

1-2 Marcin Robak 71

1-3 Szymon Kiwacki 79

Sędziowali: Łukasz Łabuzek - Arkadiusz Marek, Bartłomiej Gębala (KS Chrzanów). Żółte kartki: Szymon Dulias, Jakub Konefał, Adrian Żmuda - Konrad Leśniak, Jakub Pułka.

Pcimianka - TS Węgrzce 2-0 (1-0)

1-0 Kacper Sołtys 7 (karny)

2-0 Bartłomiej Chlebda 52

Sędziowali: Dawid Pająk - Ireneusz Warchał, Szymon Putek (KS Wadowice). Żółte kartki: Mariusz Bajak, Arkadiusz Duda (obaj Pcim).