Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Nowe boisko ze sztuczną trawą dla Hutnika2017-07-14 18:46:00

W środę, 12 lipca, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski dokonał otwarcia nowego, oświetlonego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą na Suchych Stawach. Operatorem boiska będzie Stowarzyszenie Nowy Hutnik 2010.


Klub otrzymał obiekt na podstawie umowy dzierżawy z Gminą Miejską Kraków na na czas oznaczony - do 30 czerwca 2018 r. Nowy Hutnik 2010 jest także dzierżawcą Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków, boiska z naturalną trawą, przeznaczonego do treningów i rozgrywek oraz parterowego pawilonu szatniowo-socjalnego.


W środowym wydarzeniu uczestniczyli też parlamentarzyści, radni Miasta Krakowa i Dzielnicy XVIII Nowa Huta, przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, wykonawców, Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i klubu-operatora obiektu, trenerzy, zawodnicy, dziennikarze i kibice.


Oddane do użytku boisko zostało poświęcone przez księdza proboszcza Wincentego Zakrzewskiego z Parafii św. Bartłomieja.


W krótkim wystąpieniu prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski przypomniał o bogatych tradycjach Suchych Stawów jako miejsca rywalizacji sportowej i rekreacji: - Miasto dba o ten teren, mamy tu stadion, który był odnawiany przed Euro 2012 i halę widowiskowo-sportową Suche Stawy, modernizowaną dla siatkarek Trefla Proximy Kraków, otwieramy dziś kolejne boisko w tym dużym kompleksie, przy okazji przypomnę więc, że w ostatnich kilku latach wybudowaliśmy i zrewitalizowaliśmy w Krakowie około 170 boisk przyszkolnych, osiedlowych i klubowych. Wracając do terenu na Suchych Stawach, w przeszłości był użytkowany wyłącznie przez Hutnika, dziś działa tutaj także Stowarzyszenie SIEMACHA, mając do dyspozycji halę sportową z krytym basenem i kilka boisk. Niebawem pojawi się wspomniany Trefl Proxima. Warto zwrócić uwagę, że kładziemy nacisk nie tylko na sport wyczynowy poprzez modernizację istniejących obiektów, ale dbamy również o rozwój sportowych talentów. Otwierane boisko w budżecie miasta było przeznaczone dla Hutnika, w związku z tym przekazuję je w użytkowanie temu klubowi, w pierwszej kolejności tym małym piłkarzom, siedzącym przede mną i mam nadzieję, że wykorzystają je w sposób właściwy i znakomity, a wśród nich pojawi się następca Roberta Lewandowskiego czy Michała Pazdana, który wyszedł przecież z Hutnika.


Prezydent Jacek Majchrowski przekazał młodym sportowcom piłki, a zwycięskiej drużynie okolicznościowego turnieju puchar.


W imieniu działaczy i zawodników Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010, za nowe boisko podziękował dyrektor sportowy i prezes Akademii Piłkarskiej Hutnik Kraków Leszek Janiczak, wręczając prezydentowi Majchrowskiemu koszulkę z nr 5 z życzeniami sukcesu w wyborach na piątą kadencję.


Oświetlone (200 luksów) boisko ze sztuczną nawierzchnią wraz z infrastrukturą towarzyszącą wybudowało konsorcjum: lider - INTERHALL Sp. z o.o. z Katowic i partner - F.U.H. SŁAWPOL Sławomir Baran z Krakowa, pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, według projektu architektów Ireneusza Piotrowskiego i Małgorzaty Rosół z Pracowni Architektury z Krakowa.


W ramach inwestycji wykonano:

- boisko ze sztuczną trawą o wym. 105x66 m

- ogrodzenie panelowe o wys. 4 m (342 mb)

- dostawę i montaż piłkochwytów za bramkami z osłonami antyurazowymi

- dostawę i montaż 6 masztów oświetleniowych o wys. 12 m

- dostawę i montaż 4 lamp parkowych

- drenaż boiska z kanalizacją deszczową + zbiornik retencyjny

- termomodernizację rozdzielni elektrycznej wraz ze schodami stalowymi i drzwiami stalowymi

- chodniki  wokół boiska

- montaż bramy i furtek wejściowych na boisko

- ciąg pieszo-jezdny i parking.

Koszt: 2 862 164,33  zł (brutto).


W miejscu, gdzie znajduje się obecnie oświetlone boisko było przed laty sztuczne lodowisko.


JS/ZIS
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty