Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
Krzysztof Szopa rezygnuje z Proszowianki2017-06-20 17:59:00

Krzysztof Szopa nie będzie w kolejnym sezonie trenerem Nowej Proszowianki, którą prowadził w wiosennych rozgrywkach IV ligi zachodniej. Zespół spadł do klasy okręgowej, za to szkoleniowiec osiągnął spory sukces z reprezentacją Małopolski w UEFA Regions' Cup. Za kilka dni jego drużyna zagra w finałowym turnieju o nieoficjalne mistrzostwo Polski amatorów.

 

51-letni Szopa jako szkoleniowiec pracował w Kmicie Zabierzów, Wiśle Rząska, Karpatach Siepraw, Rabie Dobczyce, Orle Piaski Wielkie, Garbarni Kraków, Górniku Wieliczka, Świcie Krzeszowice, Kalwariance, Orle Balin, Jordanie Zakliczyn i ponownie w Garbarni (kwiecień - wrzesień 2014). Od połowy września 2014 do końca sezonu w MKS Alwernia.

Grał w Wiśle Kraków (wychowanek, 5 meczów w ekstraklasie), Gwardii Koszalin, Tarnovii, Garbarni, Okocimskim, Górniku Wieliczka i Karpatach Siepraw. Prowadził także reprezentację Małopolski występującą w amatorskich mistrzostwach Europy, czyli Regions' Cup. Z Garbarnią awansował - jako szkoleniowiec - do trzeciej, a następnie drugiej ligi.

(ST)
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty