Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia: Hutnik - Pcimianka 8-2, kolejne punkty Wiślan2017-05-20 15:07:00

W 26. kolejce IV ligi zachodniej Hutnik wysoko wygrał z Pcimianką 8-2, ale udany finisz i próba pogoni Wiślan Jaśkowice może okazać się spóźniona. Cztery bramki strzelił Krzysztof Sobała.

Jutrzenka Giebułtów wywiozła trzy punkty z Oświęcimia. Zwycięskiego gola strzelił tuż przed końcem meczu Maciej Balawender.

Po południu lider - Wiślanie Jaśkowice - sięgnął po kolejne punkty, tym razem na boisku w Węgrzcach. Już w 4 minucie Paweł Szwajdych wycofał piłkę do Mateusza Krasuskiego, a ten trafił pod poprzeczkę. Kilka minut później Maciej Wcisło był faulowany przez bramkarza; podyktowany rzut karny zamienił na drugiego gola Paweł Szwajdych. Później przewaga przyjezdnych była duża i już do przerwy powinni prowadzić w znacznie wyższych rozmiarach. Największe emocje były w końcówce potyczki. W 87 minucie Wiślanie otrzymali okazję na 3-0, ale Maciej Wcisło nie wykorzystał rzutu karnego! Bramkarz od razu wykopnął futbolówkę i za moment to Węgrzce miały rzut karny! Mateusz Korcala strzelił na 1-2 i jeszcze przez kilka minut miejscowi mieli nadzieję na sprawienie niespodzianki. Skończyło się na nadziejach...  Spotkanie obserwował trener Limanovii Andrzej Paszkiewicz. Nie wybrał się na rozgrywany w tym samym czasie mecz rezerw Cracovii, więc chyba liczy na baraże z Wiślanami. Oczywiście pod warunkiem, że Limanovia zajmie pierwsze miejsce w grupie wschodniej.

KS TS Węgrzce - Wiślanie Jaśkowice 1-2 (0-2)

0-1 Mateusz Krasuski 5

0-2 Paweł Szwajdych 9 (karny)

1-2 Mateusz Korcala 90 (karny)

Sędziowali: Konrad Karaśkiewicz - Krzysztof Jakubik, Piotr Gębczyk (KS Oświęcim). Żółte kartki: Kamil Butkiewicz, Mateusz Korcala, Jakub Wałach - Marcin Morawski, Dawid Węgrzyn.

WĘGRZCE: Wałach - Czernecki, Korcala, Kowalczyk, Butkiewicz, Chuchro, Łucarz, Białkowski, Witko (71 Dębski), Wcisło (71 Zdziński), Gagat (82 Śniaz). Trener: Michał Wiącek.

WIŚLANIE: Palczewski - Węgrzyn (65 Marcin Morawski), Galos, Piekarski, P. Morawski, Kuliszewski (68 Michał Morawski), Białek, Sosin, M. Krasuski, Szwajdych, Wcisło (90+ Łukasik). Trener: Paweł Szwajdych.

Cracovia II - Beskid Andrychów 3-1 (1-1)

0-1 Patryk Koim 24

1-1 Marcin Szymczak 45

2-1 Marcin Szymczak 72

3-1 Grzegorz Gawle 89

Sędziowali: Przemysław Greń - Szymon Dziadowiec, Artur Borowski (KS Oświęcim). Mecz bez kartek.

CRACOVIA: Stępniowski - Pieprzyca, Ochał, Litauszki, Jarzynka, Sosnowski, Szymczak, Tymoszuk (46 Gawle), Lusiusz (78 Panek), Cunta (74 Pestka), Strózik (82 Ceglarz). Trener: Marcin Gędłek.

BESKID: Soldak - Senderski, Łożniak, Marczak, Wandzel, Młynarczyk, Kasiński, Koim, Marczyński, Stróżak, Kmiecik (79 Zaremba). Trener: Krzysztof Wądrzyk.

Hutnik Kraków - Pcimianka Pcim 8-2 (4-0)

8-2 Michał Kordys 86

Sędziowali: Mariusz Kucia - Grzegorz Malada, Jarosław Jaźwiecki (KS Kraków). Żółte kartki: Mariusz Benias, Tomasz Jaklik - Arkadiusz Duda, Piotr Muniak.

HUTNIK: Migdał - Makuch (46 Wiatr), Jaklik, Bienias, Byrski, Król (77 Kołakowski), Guja, Kędziora (58 Tyrpuła), Świątek, Kotwica, Sobala (65 Serafin). Trener: Leszek Janiczak.

PCIMIANKA: Kozłowski - Muniak, Kubik (30 Kordys), Duda, Poniedziałek, Szlachta (65 Jochymek), Gnyla (46 Bajak), Sołtys, Grygorus, Dąbrowa, Burkat (60 Olszanicki). Trener: Grzegorz Staszewski.

MKP Unia Oświęcim - Jutrzenka Giebułtów 1-2 (0-1)

0-1 Tomasz Armatys 27

1-1 Przemysław Dudzic 46 (karny)

1-2 Maciej Balawender 88

Sędziował Jan Pawlikowski (Poronin). Żółte kartki: Jakub Jończyk, Marcin Pluta, Bartosz Praciak, Bartosz Ryszka - Tomasz Armatys. Czerwona kartka - Ryszka (90+, druga żółta).

Skawinka Skawina - Wiślanka Grabie 0-3 (0-2)

0-1 Łukasz Furga 37

0-2 Szymon Kiwacki 43

0-3 Patryk Warylak 68

Sędziowali: Maksymilian Wróblewski - Adrian Maślanka, Mirosław Pysno (KS Brzesko). Żółte kartki: Dariusz Matacz, Rafał Śliwa - Łukasz Furga.

SKAWINKA: Wygaś - Bochyński, Matys, Czapla, Anton, Michniak, Śliwa (86 Hachlowski), Matacz (63 Myśliwiec), Danaj (75 Sałek), Kuźba (77 Niechaj), Kozik. Trener: Rafał Jędrszczyk.

WIŚLANKA: Kobyłka - Pasionek (89 Manterys), Warylak (86 Kusiak), Kuligowski, Tarasek, Czajka, Domoń, Leśniak (78 Filipowski), Ł. Nowak, Furga (76 Zięba), Kiwacki. Trener: Paweł Zegarek.

Dalin Myślenice - Michałowianka Michałowice 4-2 (2-1)

1-0 Dawid Kałat 10

2-0 Dawid Kałat 13

2-1 Paweł Michalski 16

3-1 Dawid Kałat 60

3-2 Marcin Cygnarowicz 70

4-2 Patryk Makusek 88

Sędziowali: Jan Dzik - Piotr Koźmiński, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Kasperek, Mateusz Kawula, Tomasz Pilch, Tomasz Telmach, Michał Wojtan - Michał Bartosz, Adrian Jękot, Papa Niang, Mateusz Wilk.

DALIN: Kasperek - Leśniak (60 Makusek), Stelmach, Pilch, O. Mistarz (25 K. Mistarz), Wojtan, Kałat, Górecki, Kawula (90 Burtan), Biel, Malina (78 M. Mistarz). Trener: Robert Czopek.

MICHAŁOWIANKA: Jekot - Barnaś, Gladysz, Bartosz, Kupiec, Niang (73 Skowron), Rojek, Reczulski, Kępa (66 Cygnarowicz), Michalski (60 Sane), Wilk. Trener: Mateusz Staniec.

Świetny mecz Dawida Kałata, który strzelił trzy bramki, a przy czwartej asystował. W Michałowiance debiutował 28-letni Senegalczyk Papa Niang.

Orzeł Piaski Wielkie - MKS Nowa Proszowianka 4-1 (2-0)

1-0 Tymoteusz Chodźko 3

2-0 Adrian sadowski 9

3-0 Bartosz Studnicki 54

4-0 Tymoteusz Chodźko 66

4-1 Mateusz Lampart 90+2

Sędziowali: Kamil Sobczak - Jan Kurek, Tomasz Śmierciak (KS Limanowa). Żółte kartki: Jakub Niedźwiedź, Michał Zborowski - Jakub Bartosik.

Niedziela:

Sosnowianka Stanisław Dolny - Iskra Klecza 3-3 (1-2)

0-1 Dawid Żak 28

1-1 Jan Kret 35

1-2 Adrian Ostrowski 42 (karny)

2-2 Marcin Szczurek 74

2-3 Sławomir Para 76

3-3 Jan Kret 87

Sędziowali: Mateusz Kura - Piotr Mucha, Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Ousseynou Fall, Michaił Sabliasz, Damian Skwarczeński - Dawid Balon, Sławomir Para.