Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia: Skawinka pierwszym spadkowiczem2017-05-17 22:01:00

W środowym, zaległym meczu z 22. kolejki IV ligi zachodniej, Towarzystwo Sportowe Węgrzce wygrało z Sosnowianką Stanisław Dolny 2-0.

 TS Węgrzce - Sosnowianka Stanisław Dolny 2-0 (1-0)

1-0 Kamil Czarnecki 40 (samob.)

2-0 Bartłomiej Zasadni 69

Sędziowali: Łukasz Łabuzek - Marcin Bigaj, Sławomir Nachel (KS Chrzanów). Żółte kartki: Bartlomiej Zasadni - Tomasz Kalicki, Robert Łatka, Piotr Madejski.

WĘGRZCE: Wałach - Czernecki, Korcala (64 Chlebowski), Górski, Chuchro, Zasadni (73 Białkowski), Łucarz (90 Kowalczyk), Wcisło (84 Śniaz), Witko, Gagat, Zdziński. Trener: Michał Wiącek.

SOSNOWIANKA: Czarnecki - Łatka, Skwarczeński, Grotkowski (75 Banaszek), Kalicki, Kret, Oleksa, Madejski (67 Fall), Pułka, Sabliasz (82 Gawron), Szczurek. Trener: Łukasz Jagoda.


To spotkanie miało spory ciężar gatunkowy - i to nie tylko dla gospodarzy - bowiem już dziś dowiedzieliśmy się, że ligę opuszcza Skawinka. Klub ze Skawiny został 21 marca br. decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych MZPN pozbawiony pięciu punktów w sezonie 2016/2017. Powodem było wycofanie na początku marca br. zespołu juniorów starszych z rozgrywek I ligi i tym samym naruszenie Uchwały nr II/37 z 22 lutego 2016 r. Zarządu PZPN o posiadaniu minimum trzech zespołów młodzieżowych.


Skawinka skorzystała z przysługującego jej prawa do odwołania. Związkowa Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych MZPN po części zgodziła się z argumentacją Zarządu Skawinki i zmniejszyła karę do trzech punktów. A to oznacza, że znamy już pierwszego spadkowicza. Zespół ze Skawiny na pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek ma już 16 punktów straty do 13. w tabeli drużyny z Węgrzc.

ST
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty