Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia (9): Dziewiąty mecz i dziewiąta wygrana Cracovii2016-10-01 17:50:00

W 9. kolejce IV ligi zachodniej dziewiąte zwycięstwo odniosły rezerwy Cracovii. Tym razem wygrały w Nowej Hucie 3-1 z Hutnikiem. Po kilku miesiącach przerwy wrócił na murawę po kontuzji reprezentacyjny gracz "Pasów" - Paweł Jaroszyński, który po przerwie zastąpił Patryka Moskala.

Wiślanie Jaśkowice dopiero w ostatnich minutach zapewniły sobie trzy punkty z Unią Oświęcim (2-0). Mecz był twardy, a skutkiem tego kontuzje. Po jednym zawodniku każdej z drużyn (Konrad Kuliszewski i Dawid Rzeszutko) odwiozły karetki do szpitala z niegroźnymi na szczęście urazami głowy. Rzuty karne zostały podyktowane za faule na Szwajdychu.

Iskra Klecza - KS TS Węgrzce 3-2 (2-0)

1-0 Bartłomiej Woźniak 18

2-0 Łukasz Rupa 45+

2-1 Konrad Łucarz 54

3-1 Dariusz Hobrzyk 68

3-2 Jakub Wcisło 88

Sędziowali: Tomasz Kita - Mariusz Stolarz, Patryk Świerczek (KS Brzesko). Żółte kartki: Dariusz Kapera, Dawid Rupa, Łukasz Rupa, Bartłomiej Woźniak - Arkadiusz Chlebowski, Kacper Wróbel. Czerwona kartka - Dariusz Kapera (74, druga żółta).

W doliczonym czasie gry z ławki został usunięty trener gości Michał Wiącek za krytykę decyzji sędziego i wybieganie poza strefę techniczną.

ISKRA: Kozieł - Pomietło, Kapera, Balon, Frączek (72 Wycisk), Hobrzyk, Smagło (70 Słupski), Ł. Rupa, D. Rupa (83 Ostrowski), Woźniak (57 D. Kowalczyk), Zaremba. Trener: Filip Niewidok.

WĘGRZCE: Sekuła - Chuchro, Czernecki, Chlebowski, J. Kowalczyk (46 Wcisło), Zasadni (72 Stasiuk), Tyrka (89 Korcala), Łucarz, Gala, Wróbel (77 Butkiewicz), Zdziński. Trener: Michał Wiącek.

Jutrzenka Giebułtów - Dalin Myślenice 3-0 (2-0)

1-0 Tomasz Kawa 31

2-0 Łukasz Skrzypek 45

3-0 Kacper Kęska 75

Sędziowali: Jan Dzik - Piotr Mucha, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków). Żółte kartki: Henryk Ciastoń - Oskar Mistarz.

JUTRZENKA: Galos - Michalec, Bizoń, Arian, Ciastoń, Kawa (82 Ślaski), Kaczor, Tabak, Armatys (77 Wszołek), Bieszczanin (68 Wojdała), Skrzypek (46 Kęska). Trener: Piotr Powroźnik.

DALIN: Przała - Burtan, Idzi, Stelmach, Tokarz, O. Mistarz, Masłowski (10 Makusek, 85 Wątor), Górecki, Ogrodny, Wojtan, Biel. Trener: Robert Czopek.

Wiślanie Jaśkowice - Unia Oświęcim 2-0 (0-0)

1-0 Krzysztof Radwański 87 (karny)

2-0 Marcin Morawski II (r. 1982) 90 (karny)

Sędziowli: Damian First - Bogusław Moroń, Piotr Firlit (KS Gorlice). Żółte kartki: Paweł Galos, Konrad Kuliszewski, Jakub Krasuski - Damian Nowotarski, Marcin Pluta, Bartosz Praciak, Bogdan Swarzyński.

WIŚLANIE: Ropek - Węgrzyn (46 Labut), Galos, Piekarski, Radwański, Kuliszewski (60 J. Krasuski), Michał Morawski, M. Krasuski, Marcin Morawski II, Wcisło (79 Sosin), Szwajdych (89 Marcin Morawski I). Trener: Wojciech Ankowski.

UNIA: Kubas - Rzeszutko (60 Ryszka), Wiertel, Pluta, Kocoń, Dziubek (30 Wykręt),  Swarzyński (70 Dudzic), Pietraszko, Nowotarski, Gałuszka (80 Światłowski), Praciak. Trener: Sławomir Frączek.

Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 1-3 (1-3)

0-1 Dawid Surma 8

0-2 Patryk Serafin 12

0-3 Przemysław Pyrdek 20

1-3 Mateusz Kotwica 43

Sędziowali: Michał Bobrek - Michał Skrzypczak, Konrad Chylewski (KS Wadowice). Żółte kartki: Przemysław Antoniak, Marcin Makuch, Konrad Tyrpuła - Przemysław Pyrdek, Łukasz Sosnowski.

CRACOVIA: Dobroliński - Moskal (46 Jaroszyński), Sosnowski, Čunta, Litauszki, Dimun, Bejan, Serafin, Pyrdek (84 Ochał), Surma (64 Skiba), Ceglarz (72 Leśniak). Trener: Marcin Gędłek.

HUTNIK: Migdał - Woźniak, Kędziora, Kołodziej (77 Cieśla), Makuch (72 Berliński), Król (77 Dziubas), Świątek, Tyrpuła, Guja, Kołakowski (28 Kotwica), Antoniak. Trener: Mateusz Staniec.

Niedziela:

Sosnowianka Stanisław Dolny - Skawinka Skawina 2-0 (1-0)

1-0 Pape Drame 7

2-0 Dawid Zgoda 53

Sędziowali: Lucjan Wesołowski - Krzysztof Jakubik, Piotr Gębczyk (KS Oświęcim). Żółte kartki: Sławomir Para, Sebastian Romek - Monsuru Adisa, Sławomir Sałek. Czerwona kartka - Adrian Nowak (81, obraza kibica wulgarnymi słowami).

Beskid Andrychów - Michałowianka 1-2 (1-0)

1-0 Ołeksandr Łożniak 32

1-1 Karamo Sané 69

1-2 Karamo Sané 87

Sędziował Jan Pawlikowski (KS Nowy Targ).

Beskid  przegrał po raz czwarty z rzędu. Dzisiaj prowadził 1-0, a na dodatek od 36 minuty grał z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Mouhamadou Sadio (brutalny faul). Mimo to uległ dobrze dysponowanej Michałowiance ze skutecznym Karamo Sané na czele.

Wiślanka Grabie - Orzeł Piaski Wielkie 3-0 (3-0)

1-0 Marcin Giermek 2

2-0 Marcin Giermek 13

3-0 Sandrio Singh 18 (samob.)

Sędziował Łukasz Łabuzek (KS Chrzanów).

Po 18 minutach Wiślanka prowadziła 3-0 i mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Dwa gole strzelił Giermek, a przy trzecim po jego główce golkiper Orła - Sandrio Singh (zastąpił Damiana Wiśniewskiego, który ma złamany palec) sam wrzucił sobie piłkę do siatki. Trener Marek Holocher wpuścił na plac gry Michała Tarabułę (był po jednym treningu, nie wystąpił w spotkaniu ligowym od listopada ub. roku), który uporządkował defensywę.

Proszowianka Proszowice - Pcimianka Pcim 4-2 (2-2)

0-1 Artur Olszanicki 6

1-1 Mateusz Lampart 28

2-1 Sebastian Prochwicz 33

2-2 Szymon Burkat 42

3-2 Mariusz Bienias 71

4-2 Adam Przeniosło 75