Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia (21): Pierwszy wiosenny punkt Górnika Wieliczka, szalony mecz w Makowie2016-04-16 17:59:00

Górnik Wieliczka po pięciu wiosennych porażkach zmienił trenera - Łukasza Włodarczyka zastąpił Stanisław Owca. W debiucie nowego szkoleniowca wieliczanie zdobyli pierwszy wiosenny punkt remisując na wyjeździe z Kalwarianką 0-0.

Halniak Maków Podhalański - Iskra Klecza 3-4 (1-1)

3-4 Dawid Rupa 90+4

Sędziowali: Paweł Bagan – Dariusz Pokwiczał, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków). Żółte kartki: Tomasz Moskała, Grzegorz Talaga, Dawid Szymula – Tomasz Bernat, Damian Kowalczyk. Czerwone kartki: Kamil Mokwiński (62, faul ratunkowy), Grzegorz Talaga (90+4 druga żółta).

HALNIAK: Pająk – Gruca, Łozniak, P. Kozieł, Talaga, Szymula, Kaczmarczyk, Mokwiński, Moskała, Bobek, Szymoniak (72 Dyduch). Trener: Jarosław Gastała.

ISKRA: K. Kozieł – Ostrowski (67 Konefał), Bernat, Wycisk (78 Paździorko), Skrzypiec, Słupski, Smagło, Ł. Rupa (79 Niewidok), Woźniak, D. Rupa, Kowalczyk. Trener: Filip Niewidok.

Od 62 minuty gospodarze grali w dziesięciu, a mimo to strzelili dwie bramki. Ta druga – w doliczonym czasie gry – dawała Halniakowi remis 3-3. Radość nie trwała długo, bowiem po chwili Iskra zdobyła zwycięskiego gola.

Kalwarianka Kalwaria Zebrz. - Górnik Wieliczka 0-0

Sędziowali: Agnieszka Olesiak – Krzysztof Tokarczyk, Mateusz Mól (KS Limanowa). Żółte kartki: Amadeusz Bufnal, Jewgienij Grygorus, Mateusz Król.

KALWARIANKA: Dziedzic – Kubik, Bartosz, Świerczyński, Hobrzyk, Król, Grygorus, Bufnal (60 Dybek), Kapera (55 Pakosz), Kmak, Gałuszka. Trener: Grzegorz Staszewski.

GÓRNIK: Kobyłka – Szczepański, Grochalski, Dziedzic, Nowak, Przybył (62 Ślęczka), Tyrpuła, Mielec, Burkat (81 Ptak), Jeleń, Pazurkiewicz. Trener: Stanisław Owca.

Orzeł Piaski Wielkie - Jutrzenka Giebułtów 0-1 (0-0)

0-1 Bartosz Bieszczanin 87

Sędziowali: Sylwia Biernat – Mariusz Aleksa, Paweł Milka (KS Kraków). Żółte kartki: Filip Zelek – Grzegorz Bizoń.

ORZEŁ: D. Wisniewski – Spolitakiewicz, Kubera, Duszyk, Krajewski, Zelek, Czyżowski (60 Adamczyk), Bruzda (81 Kapera), Wajda, Chodźko (77 Strojek), Wędzony. Trener: Marek Holocher.

JUTRZENKA: Wałach – Bieszczanin, Michalec, Brud, Bizoń, Kardas (60 Ciastoń), Tabak, Kaczor, Litewka (90 Kęska), Wszołek (79 Szaroń), Balawender. Trener: Piotr Powroźnik.

W 11 minucie goście nie wykorzystali karnego egzekwowanego przez Krzysztofa Michalca.

Górnik Libiąż – Wiślanka Grabie 0-4 (0-3)

0-1 Patryk Warylak 14

0-2 Rafał Kmak 23

0-3 Paweł Nowak 26

0-4 Patryk Warylak 64

Sędziowali: Kamil Sikora – Tomasz Biela, Łukasz Chowaniec (KS Kraków). Żółte kartki: Grzegorz Kmiecik, Piotr Wcisło – Łukasz Domoń, Patryk Warylak.

Czerwona kartka – Krzysztof Smok (2, niesportowe zachowanie – trafienie rywala piłką po gwizdku).

GÓRNIK: Smok – Wcisło, Kułaga, Ojirogbe, Patyk, Policht (2 Dębski), Wilczak (77 Lewarczyk), Jamróz (75 Bogacz), Lickiewicz, Pawlak, G. Kmiecik (43 Szczurek). Trener: Grzegorz Kmiecik.

WIŚLANKA: Szarek – Lebiest, Anioł, Sołtys, Tarasek, Domoń, Zięba (46 Mielcarek), Nowak, Leśniak (46 P. Sikora), Warylak (79 Maśnica), Kmak (65 Cichy). Trener: Paweł Zegarek.

Gospodarze od 2 minuty grali w dziesięciu po niesportowym zachowaniu bramkarza Smoka. Tuż przed przerwą grający trener Grzegorz Kmiecik został trafiony piłką w głowę. Wezwana karetka nie zabrała go do szpitala, ale gry już nie kontynuował.

Skawinka Skawina - MKS Trzebinia-Siersza 0-1 (0-0)

0-1 Gaspar Repa 86

Sędziowali: Tomasz Jabłoński – Jan Chlipała, Bartosz Zabrzewski (KS Nowy Targ). Żółte kartki: Damian Basista – Mateusz Majcherczyk, Jakub Pająk, Gaspar Repa.

Michałowianka Michałowice - Wiślanie Jaśkowice 5-1 (1-0)

1-0 Karamo Sane 37

2-0 Marcin Giermek 48

3-0 Marcin Giermek 55

4-0 Bartłomiej Chlebda 60

4-1 Krzysztof Radwański 72 (karny)

5-1 Marcin Giermek 78

Sędziowali: Michał Bobrek – Michał Skrzypczak, Konrad Chylewski (KS Wadowice). Żółte kartki: Przemysław Jurek, Mateusz Wilk – Marcin Morawski, Michał Morawski, Piotr Morawski, Krzysztof Radwański.

Debiut w Michalowiance trenera Dariusza Sieklińskiego.

Niedziela:

Sosnowianka Stanisław Dolny - Garbarz Zembrzyce 2-0 (2-0)

1-0 Paweł Skórski 11

2-0 Krzysztof Zając 36

Sędziowali: Jarosław Kuźniar – Dariusz Pokwiczał, Kazimierz Dzióbek (KS Kraków). Żółte kartki: Adam Frączek, Damian Skwarczeński – Paweł Marek, Piotr Mitka, Łukasz Puda, Wojciech Tomczak. Czerwona kartka – Hubert Kowalski (64, faul).

Nowa Proszowianka Proszowice - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 6-0 (2-0)

1-0 Maciej Przeniosło 29

2-0 Adam Przeniosło 43

3-0 Adam Przeniosło 76

4-0 Sebastian Prochwicz 77

5-0 Kamil Mach 85

6-0 Adam Przeniosło 90

Sędziowali: Łukasz Łabuzek – Bartłomiej Gębala, Michał Gębala (KS Chrzanów). Żółte kartki: Mateusz Grzegorczyk, Łukasz Krówczyński – Dawid Tumiłowicz.