Strona główna > Główna środek > IV liga
Górnik Zabrze zagrał na 70-lecie Górnika Libiąż2015-11-11 23:00:00

Piłkarze Górnika Zabrze byli gościem specjalnym jubileuszu 70-lecia IV-ligowego Górnika Libiąż. Zespół złożony zarówno z zawodników kadry pierwszej drużyny, ale przede wszystkim rezerwy, wygrał z jubilatem 5-1.

Przed meczem miała miejsce miła uroczystość, z okazji 70-lecia libiąskiego klubu miejscowi działacze otrzymali pamiątkowe wyróżnienia. Do gratulacji i życzeń dołączyli przedstawiciele Górnika z Zabrza, którzy wręczyli Pawłowi Palczewskiemu, prezesowi IV-ligowca kwiaty i stosowny grawerton.

Sam mecz (grano 2 razy 40 minut) toczył się pod dyktando zabrzańskiej drużyny, która oprócz młodzieży miała w składzie trzech graczy z pierwszej drużyny, Mariusza Przybylskiego, Szymona Skrzypczaka i Dzikamai Gwaze.

1-5 Luberda 79

Górnik L.: Dębski – Lechojda, Kmiecik, Kułaga, Bochenek – Wilczek, Rusiniak, Bogacz, Policht – Lewarczyk – Pawlak. Ponadto grali: Burka (bramkarz), Wierzba, Szczurek, Gucik, Patyk, Kania, Tomczyk, Łysek, Żegleń, Kita.

Górnik Z. (I połowa): Poloczek – Staszczak, Teichman, Wolniewicz, Rutkowski – Papis, Dankowski, Przybylski, R. Wolsztyński – Gwaze – Skrzypczak.

Górnik Z. (II polowa): Poloczek (61 Lewandowski) – Luberda, Surdacki, Weremko, Gruszka – Skrzypczak (61 Mąka), Wolański, Ł. Wolsztyński, Olszewski – Gwaze – Paczulla.