Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia: Cracovia w „10” ograła Wiślan; dwóch bramkarzy Jałowca usuniętych z boiska!2015-05-30 14:22:00

Rezerwy Cracovii, które już wcześniej zapewniły sobie awans do III ligi, przegrały w tym sezonie tylko jeden mecz (1-2 w Kalwarii Zebrzydowskiej). W sobotę szansę na pokonanie "Pasów" - i to na ich boisku - mieli Wiślanie Jaśkowice, którzy będąc zespołem lepszym stworzyli więcej sytuacji bramkowych, a na dodatek od 36 minuty grali z przewagą jednego zawodnika. Jeszcze raz jednak potwierdzili, że jak się marnuje doskonałe okazje, to trudno liczyć na korzystny rezultat.

Cracovia objęła prowadzenie w 12 minucie; po prostopadłym zagraniu Zejdlera sytuację jeden na jeden wykorzystał Kita. Po sześciu minutach identyczną okazję zamienili na gola goście; podawał Łukasik, a pojedynek z Wilkiem wygrał Wcisło.

Wiślanie nie trafiali, bądź instynktownie odbijał piłkę bramkarz "Pasów", a tymczasem miejscowi znów objęli prowadzenie. Na uderzenie z 30 metrów zdecydował się Kapustka i futbolówka przy słupku wpadła do siatki. Do kolejnego remisu doprowadził Marcin Morawski z karnego podyktowanego za faul bramkarza na Wciśle.

Po przerwie Cracovia starała się długo rozgrywać piłkę, ale niewiele z tego wynikało. Z kolei przyjezdni marnowali okazje i zostali za to ukarani. Krzysztof Szewczyk wykorzystał rzut karny i zdobywając 17. gola w sezonie objął prowadzenie w klasyfikacji najskuteczniejszych snajperów ligi. Zespół z Jaśkowic mógł jeszcze wywalczyć jeden punkt, jednak w 88 minucie Marcin Morawski nie wykorzystał "jedenastki" posyłając piłkę ponad poprzeczką!

Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 3-2 (2-2)

1-0 Przemysław Kita 12

1-1 Maciej Wcisło 18

2-1 Bartosz Kapustka 25

2-2 Marcin Morawski 37 (karny)

3-2 Krzysztof Szewczyk 68 (karny)

Sędziowali: Seweryn Kozub - Lucjan Stolarz, Sławomir Pudło (KS Brzesko). Żółte kartki: Radosław Kuligowski, Mateusz Wdowiak - Piotr Kazek, Janusz Morawski (na ławce rezerwowych). Czerwona kartka - Adam Wilk (34, faul ratunkowy).

CRACOVIA: Wilk - Kłusek (36 Kwiatkowski), Moskal, Bartosz, Kuligowski - Zejdler, M. Krasuski, Kapustka (46 Panek), Wdowiak (64 Szymczak) - Kita (79 Stanek), Szewczyk. Trener: Piotr Górecki.

WIŚLANIE: Żmuda - Łukasik, Galos, Marcin Morawski, Poniedziałek - Kuliszewski (64 J. Krasuski), Michał Morawski, Kazek (78 Ankowski) - Meus (83 Orłoś), Wcisło, Szwajdych. Trener: Wojciech Ankowski.

(AnGo)

Garbarz Zembrzyce - Jutrzenka Giebułtów 0-3 (0-2)

0-1 Bartosz Sałapatek 7 (samob.)

0-2 Bartosz Bieszczanin 11

0-3 Henryk Ciastoń 90

Sędziowali: Lucjan Wesołowski - Łukasz Łabaj, Piotr Gębczyk (KS Oświęcim). Żółte kartki: Bartłomiej Sałapatek - Łukasz Kowalczyk, Kamil Popek.

GARBARZ: Bruzda - Konrad Burliga, Sałapatek, Mitka, Ł. Puda, Tietieruk, Kasiński, Kacper Burliga (46 Mazanek), Kuź (74 Kotlarczyk), Chodźko, S. Puda. Trener: Zdzisław Janik.

JUTRZENKA: Wałach - Bizoń, Bieszczanin, Kowalczyk, Powroźnik, Kupiec, Nocoń, Sepioł (90 Wszołek), Popek (56 Szaroń), Kardas (88 Ciastoń), Kiwacki. Trener: Piotr Powroźnik.

- Szybko straciliśmy dwa gole i po takich ciosach trudno się było odbudować - podsumował trener Garbarza, Zdzisław Janik.

Jałowiec Stryszawa - Górnik Libiąż 0-5 (0-2)

0-1 Mateusz Madej 8 (karny)

0-2 Łukasz Wierzba 15 (wolny)

0-3 Jan Pawlak 57

0-4 Krzysztof Smok 71 (karny)

0-5 Jan Pawlak 85

Sędziowali: Marcin Ciepły - Maciej Koster, Łukasz Szymczyk (KS Kraków). Żółte kartki: Krzysztof Jodłowiec - Patryk Wójcik, Mateusz Domagała, Piotr Wcisło, Jan Pawlak, Konrad Bogacz. Czerwone kartki: Adam Pająk (12, faul), Daniel Młyński (77, faul ratunkowy).

JAŁOWIEC: Pająk - K. Jodłowiec, Okrzesik, Iciek, Bartyzel, G. Jodłowiec, Pindel (15 Młyński), P. Bachorczyk (87 Janik), Gazurek, Świerkosz, Głuszek. Trener: Krzysztof Jodłowiec.

GÓRNIK: Smok - Wcisło, Madej, Kułaga, Domagała, Ambroziak (46 Wilczak), Wierzba, Szlęzak (83 Patyk), Gucik, Wójcik (60 Bogacz), Kmiecik 34 Pawlak). Trener: Grzegorz Kmiecik.

- Nie zamierzamy lekceważyć rywala i podejdziemy do meczu mocno skoncentrowani - zapowiadał prezes Górnika, Paweł Palczewski. I tak też się stało - szybko wykorzystany rzut karny, a po chwili zejście z boiska bramkarza Adama Pająka, który ratował się za szesnastką faulem ratunkowym pozwoliło libiążanom kontrolować wydarzenia na murawie. W 77 minucie boisko po czerwonej kartce opuścił także bramkarz Daniel Młyński i do bramki musiał wejść gracz z pola. Rzadko się zdarza, aby dwóch golkiperów z jednej drużyny zostało usuniętych z murawy.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Świt Krzeszowice 2-0 (2-0)

1-0 Bartłomiej Lizończyk 26

2-0 Tomasz Wdowik 45

Sędziowali: Paweł Gądek - Marcin Frączek, Zbigniew Siemiński (KS Tarnów). Żółte kartki: Damian Duda, Daniel Żmudka - Krzysztof Barczuk, Jakub Marszałek, Tomasz Stryczek. Czerwona kartka - Krzysztof Barczuk (89, druga żółta).

SPÓJNIA: Półtorak - D. Duda, M. Kasprzyk, Glanowski, Kańczuga, Żak (76 Chojowski), Wdowik, Lizończyk, Żmudka, P. Kasprzyk (71 P. Duda), Tumiłowicz (86 Przybyła). Trener: Piotr Kasprzyk.

ŚWIT: Wróbel - Mistarz, M. Marszałek, Skwarczeński, Calik, Stryczek, Barczuk, Kaczkowski (46 J. Marszałek), Chlipała, Burzyński, Gawęcki (46 Kostecki). Trener: Piotr Chlipała.

Halniak Maków Podhalański - Karpaty Siepraw 0-1 (0-1)

0-1 Andrzej Biel 39

Porażka Halniaka z Karpatami to największa niespodzianka kolejki. Sieprawianie mimo wygranej nadal są w trudnej sytuacji.

Orzeł Piaski Wielkie - Niwa Nowa Wieś 2-1 (2-0)

1-0 Tomasz Szczytyński 14

2-0 Tomasz Szczytyński 43

2-1 Przemysław Dudzic 56

Sędziowali: Przemysław Putek -  Łukasz Łasak, Marek Skrzypczak (KS Wadowice). Żółte kartki: Piotr Bieńkowski, Przemysław Kapera, Michał Tarabuła - Piotr Klimczyński, Jakub Makowski.

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Wiślanka Grabie 1-0 (0-0)

1-0 Tomasz Trzebuniak 63

Niedziela:

Nowa Proszowianka Proszowice - Iskra Klecza 0-0

jas

1-0. Bramkę dla Cracovii strzela Przemysław Kita. Fot. AnGo

jas

1-1. Michał Wcisło z Wiślan posyła piłkę w dłuższy róg bramki Adama Wilka. Fot. AnGo

jas

Marcin Morawski (nr 77) strzela bramkę z karnego dla Wiślan. Piłka ląduje w siatce tuż przy słupku. Fot. AnGo