Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia: Cracovia II nie zwalnia tempa, Wiślanie przegrali z Karpatami!2014-10-11 14:45:00

Lider tabeli IV ligi zachodniej  Cracovia II  nie zwalnia tempa. W sobotę "Pasy" zasłużenie wygrały 4-0 ze Świtem Krzeszowice.

Gospodarze po 27 minutach prowadzili 2-0. Najpierw z bliska celnie główkował Moskal po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na dalszy słupek Słowiaka. Później Kita trafił do pustej bramki po zagraniu z prawej strony Szewczyka.

W 39 minucie Grzesiak wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Szewczyka, a cztery minuty później najlepszą okazję w tej części gry mieli goście  po woleju Gawęckiego futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron ruszył do ataku Świt, ale szybko Cracovia odebrała mu chęć do gry. W 57 minucie szybką kontrę rozpoczął Krasuski i zagrał na prawą stronę do Wdowiaka. Ten obsłużył Kitę i napastnikowi "Pasów" pozostało dołożyć nogę do piłki. W 74 minucie rezerwowy Stróżyk ruszył z kontrą; gonił go Wdowiak i nie mając szans z szybkim zawodnikiem gości bezpardonowo zaatakował z tyłu nogę rywala. Sędzia miał podstawy do usunięcia krakowianina, lecz pokazał tylko żółty kartonik. Stróżyk mimo zabiegów masażystów obu drużyn nie był w stanie wrócić na murawę, a że Świt nie miał więcej rezerwowych graczy  musiał kończyć potyczkę w dziesiątkę. W 86 minucie Wdowiak trafił piłką w słupek, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Ceglarz po kolejnej asyście Wdowiaka.

(gst)

O sporą niespodziankę postarali się piłkarze Karpat Siepraw, którym do tej pory nie wiodło się w lidze. Wygrana na wyjeździe 4-1 z drugimi dotąd w tabeli Wiślanami Jaśkowice jest z pewnością zaskoczeniem. Za tydzień Wiślanie podejmować będą Cracovię i wówczas się okaże czy ta wpadka to tylko wypadek przy pracy.

Spójnia wygrała 2-0 z Górnikiem Libiąż, dla którego to już piąta kolejna porażka. Sędzia w meczowym sprawozdaniu wpisał, że nieobecny był trener gości Andrzej Kos (zespół wg protokołu prowadził Jacek Dębski). Spójnia wygrała pewnie, bowiem libiążanie dysponowali skromnym składem z tylko dwoma rezerwowymi. W 64 minucie na murawie pojawił się grający szkoleniowiec Spójni - Piotr Kasprzyk i już po kwadransie opuścił murawę. W ciągu dwóch minut obejrzał żółte kartki za okazywanie niezadowolenia z decyzji sędziego i używanie obraźliwych słów.

Cracovia II  Świt Krzeszowice 4-0 (2-0)

1-0 Patryk Moskal 17

2-0 Przemysław Kita 27

3-0 Przemysław Kita 57

4-0 Eryk Ceglarz 90+1

Sędziowali: Jakub Kupczak  Krzysztof Olchawa, Krzysztof Ziaja (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Tomasz Dudek, Szymon Słowiak, Mateusz Wdowiak  Paweł Gawęcki, Adrian Kaczkowski, Sebastian Łoś, Tomasz Wróbel.

CRACOVIA: Stępniowski  Moskal (86 Czernecki), Kuligowski, Bartosz, Słowiak (82 Dobosz)  Gala (76 Dudek), Krasuski, Kotwica (73 Ceglarz), Wdowiak  Kita, Szewczyk. Trener: Piotr Górecki.

ŚWIT: T. Wróbel  Sawczuk, J. Marszałek, Grzesiak, M. Marszałek (59 Stróżyk)  Kawula (66 Szczepański), Zgoda, Łoś, Kaczkowski, K. Wróbel  Gawęcki. Trener: Maciej Antkiewicz.

11 kolejka:

Wiślanie Jaśkowice – Karpaty Siepraw 1-4 (1-0)

1-0 Piotr Chlipała 5

1-1 Krzysztof Zając 60

1-2 Krzysztof Zając 79 (karny)

1-3 Jakub Niedźwiedź 84

1-4 Szymon Bidziński 90

Sędziowali: Jarosław Kuźniar – Tomasz Żelazny, Dawid Pokwiczał (KS Kraków). Żółte kartki: Piotr Dolczak, Paweł Łukasik, Marcin Morawski - Szymon Bruzda, Karol Obłaza, Mateusz Wiechniak, Krzysztof Zając. Czerwona kartka – Marcin Morawski (65 druga żółta).

WIŚLANIE: Żmuda – Dolczak (70 Ankowski), Marcin Morawski, Maciej Morawski, Łukasik, J. Krasuski, Radwański, Michał Morawski, Chlipała, Kubas (67 Poniedziałek), Wcisło. Trener: Wojciech Ankowski.

KARPATY: Obłaza – Galas (81 Suder), Wiechniak (83 Sołtys), Szablowski, Komperda (46 K. Zając), Mieszczak (60 Bidziński), Cygnarowicz, Sepioł, Niedźwiedź, Sikora, Bruzda. Trener: Krzysztof Zając.

Kalwarianka Kalwaria Zebrz. – Halniak Maków Podhalański 3-0 (3-0)

1-0 Jewgienij Rabczeniuk 4

2-0 Dawid Szymula 26

3-0 Jewgienij Rabczeniuk 41

Sędziowali: Sławomir Radwański – Piotr Kaczmarek, Tomasz Kozioł (KS Kraków). Żółte kartki: Dariusz Szymoniak, Paweł Kaczmarczyk - Piotr Świerczyński.

KALWARIANKA: Wróblewski – Morawski, Cygal, Jurkowski, Kaganek (75 Krzystek), Świerczyński (60 Hobrzyk), Białek, Pakosz (70 Światłoń), Szymula, Rabczeniuk, Liput (75 Sadowski). Trener: Krzysztof Hajduk.

HALNIAK: Szram – Wszołek (69 Furman), Balonek, Kaczmarczyk, Łożniak, Ryszawy (46 Kuszyk), Wojtan, Sucheckij, Bobek (75 Pęczek), Kozieł, Szymoniak. Trener: Piotr Balonek.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Górnik Libiąż 2-0 (1-0)

1-0 Daniel Przybyła 16

2-0 Paweł Duda 62

Sędziowali: Bartłomiej Zaręba – Kazimierz Dzióbek, Dariusz Pokwiczał (KS Kraków). Żółte kartki: Maciej Kasprzyk, Piotr Kasprzyk – Marcin Ambroziak, Michał Burza, Krzysztof Dulowski, Radosław Górka, Damian Kułaga, Dariusz Wilczak. Czerwona kartka – Piotr Kasprzyk (79, druga żółta).

SPÓJNIA: Wilk – D. Duda, Wdowik, M. Kasprzyk, Glanowski, Niemczyk (75 Porębski), Przybyła (60 Tumiłowicz), Kańczuga (64 P. Kasprzyk), P. Duda, Wiśniewski (60 B. Lizończyk), Żmudka. Trener: Piotr Kasprzyk.

GÓRNIK: Smok – Górka, Ambroziak, Kułaga, Dulowski, Wilczak, Jamróz, Szczurek, Gucik, Burza, Kurzak (46 Patyk). Trener: Jacek Dębski.

Garbarz Zembrzyce – Iskra Klecza 0-0

Sędziowali: Seweryn Kozub – Mariusz Stolarz, Sławomir Pudło (KS Brzesko). Żółte kartki: Maciej Gajewski – Adrian Biel, Maciej Marek, Damian Wycisk. Czerwona kartka – Maciej Marek (90+2, druga żółta).

GARBARZ: Bruzda – Lenik, Sałapatek, Gajewski (80 Burliga), Ł. Puda, Jurek (46 Mazanek, 50 Sala), Burliga, Kasiński, Jurasz, Chodźko, S. Puda. Trener: Zdzisław Janik.

ISKRA: Kozieł – Sobala, Marek, Galos - Biela (76 Orłowski), Pindel, Smagło, Żak (65 Wysogląd), Wycisk, Kukieła, Woźniak. Trener: Mariusz Rusinek.

Nowa Proszowianka – Niwa Nowa Wieś 4-1 (2-0)

1-0 Adam Przeniosło 30
2-0 Piotr Wtorek 50
3-0 Adam Przeniosło 53
4-0 Tomasz Przeniosło 62
4-1 Szymon Rozner 83
Sędziowali: Mateusz Libera – Maksymilian Żołądź, Rafał Kaczówka (KS Żabno). Żółte kartki: Wojciech Jelonkiewicz, Adam Przeniosło, Piotr Wtorek – Grzegorz Gacur, Wojciech Góral.
PROSZOWIANKA: Zawartka – Wrona, Głąbicki, T. Przeniosło, Jelonkiewicz, Perzowski (75 Kozerski), A. Przeniosło, Wtorek, Mach (75 Stawiarski), Dębski, M. Przeniosło. Trener: Mateusz Miś.
NIWA: Gacur (80 Szczepańczyk) – Stawowczyk (80 Brańka), Śliwa, Góral, Śleziak, Merta, Rozner, Michałek (83 Pawlusiak), Nowicki, Dudzic, Piskorek (80 Łęcki). Trener: Andrzej Tomala.

Niedziela:

Orzeł Piaski Wielkie – Wiślanka Grabie 2-1 (1-1)

0-1 Jakub Szlosek 9
1-1 Tomasz Szczytyński 43
2-1 Dariusz Sosnowski 90+3
Sędziowali: Hubert Kożuch - Marek Ogórek, Sebastian Michalik (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Damian Kubera – Łukasz Domoń, Łukasz Górski, Dawid Trojański.
ORZEŁ: Wiśniewski – Kubera, Spolitakiewicz, Tarabuła, Krajewski, Piszczewski (72 Kapera), Sieradzki (88 Bieńkowski), P. Wajda, Petho, Szczytyński (54 Mróz), Adamczyk (85 Sosnowski). Trener: Marek Holocher.
WIŚLANKA: Szwiec – Górski, Dziedzic, Anioł, Domoń, Kwieciński (68 Trojański), Zięba, Sołtys, Filipowski (46 Leśniak), Sosin (43 Kordyl), Szlosek (77 Waś). Trener: Jacek Mróz.

Jałowiec Stryszawa – Jutrzenka Giebułtów 1-1

0-1 Henryk Ciastoń 47

1-1 Grzegorz Bizoń 50

Sędziowali: Waldemar Pyznar – Bogusław Moroń, Mariusz Tutko (KS Gorlice). Żółte kartki: Arkadiusz Bach, Patryk Brytan, Krzysztof Jodłowiec – Kamil Kupiec, Michał Krzywda.

JAŁOWIEC: Pająk – Bachorczyk (80 Bartyzel), Bach, Starowicz (36 Brytan), Szklarczyk, Bizoń, W. Pindel (75 Polak), Jodłowiec, P. Pindel, Iciek (46 Janik), Świerkosz. Trener: Damian Pawlikowski.

JUTRZENKA: Mucha – Michalec, Kowalczyk, Powroźnik (46 Szaroń), Bosak (61 Kupiec), Bieszczanin, Ciastoń (69 Kardas), Krzywda, Tabak, Wojdała (85 Popek), Kiwacki. Trener: Jan Cyniewski.