Strona główna > Główna środek > IV liga
IV liga zachodnia: Liput strzela na zawołanie; Cracovia wygrywa i zwiększa przewagę2014-09-28 07:21:00

13 września Tomasz Liput strzelił 3 bramki dla Kalwarianki w meczu z Garbarzem. Tydzień później dwie z Nową Proszowianką, a dzisiaj kolejne trzy w potyczce z Orłem Piaski Wielkie. Pochodzący z Krosna 25-letni zawodnik grał m.in. w  UKS SMS Łódź, Górniku Wieliczka, LKS Mogilany, Orle Balin (król strzelców IV ligi) i Karpatach Krosno. W Kalwariance jest od sierpnia 2013, ale to co pokazał w ostatnich trzech kolejkach budzi szacunek. W Piaskach Wielkich zabrał w sobotę dwa punkty gospodarzom w doliczonym czasie gry. I to była kara dla miejscowych, bowiem wcześniej powinni rozstrzygnąć losy potyczki (m.in. Szczytyński nie wykorzystał stuprocentowej okazji).

Nadal nie wiedzie się Karpatom Siepraw, Garbarzowi Zembrzyce i Iskrze Klecza – te zespoły okupują końcowe miejsca w tabeli. Karpaty przegrały w Krzeszowicach, ale pozostawiły po sobie dobre wrażenie. Przy stanie 1-0 sieprawianom – po faulu na Zającu – należał się rzut karny, później nie wykorzystali kilku świetnych okazji.

W niedzielne przedpołudnie Cracovia wygrała z Jutrzenką 1-0, ale punkty nie przyszły łatwo. Do przerwy sytuacji było jak na lekarstwo. W 17 minucie Kłusek huknął z woleja i posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Sześć minut później Ciastoń z prawej strony wrzucił piłkę na dalszy słupek; bez przyjmowania strzelał Wojdała, jednak znakomicie obronił Perdijć. W 34 minucie Zejdler – po prostopadłym podaniu Mrozika – znalazł się sam przed Wałachem i nie zmarnował okazji. Po przerwie dwie okazje miały "Pasy" – Wdowik przegrał pojedynek jeden na jeden, a po centrze Panka Szewczyk przymierzył futbolówką w poprzeczkę. W ostatnim kwadransie mocno nacisnęła Jutrzenka i powinna była wyrównać. W 80 minucie Kaczor – po crossie z prawej strony Popka – strzelał z 10 metrów, ale wspaniałą interwencją popisał się Perdijc. Dwie minuty później znów Kaczor miał "setkę", lecz mając przed sobą bramkarza Cracovii nie trafił w bramkę!

(AnGo)

Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1-0 (1-0)

1-0 Zejdler 34

Sędziowali: Szymon Wiśniowski – Łukasz Giemza, Mateusz Brzuchacz (KS Tarnów). Żółte kartki: Kamil Kłusek – Łukasz Kowalczyk, Krzysztof Michalec.

CRACOVIA: Perdijić – Czarnecki, Bartosz, Moskal, Zejdler – Mrozik, Krasuski, Kłusek (63 Panek), Wdowiak (90 Gala) – Szewczyk, Zjawiński (81 Kotwica). Trener: Piotr Górecki.

JUTRZENKA: Wałach – Szaroń, Kowalczyk, Michalec, Nocoń (73 Bieszczanin) – Ciastoń (66 Popek), Krzywda, Tabak, Kardas (73 Kaczor) – Wojdała, Kiwacki. Trener: Jan Cyniewski.

labus

Kamil Kłusek (Cracovia, z prawej) i Henryk Ciastoń z Jutrzenki. Fot. AnGo

Orzeł Piaski Wielkie - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3-3 (1-2)

0-1 Tomasz Liput 13

1-1 Krzysztof Petho 24 (karny)

1-2 Tomasz Liput 31

2-2 Tomasz Szczytyński 47

3-2 Łukasz Adamczyk 62

3-3 Tomasz Liput 90+3

Sędziowali: Daniel Witek – Albert Brudny, Michał Powroźnik (KS Tarnów). Żółte kartki: Łukasz Adamczyk, Damian Kubera, Tomasz Szczytyński, Piotr Wajda, Bartosz Sieradzki - Jakub Kaganek, Marcin Morawski, Marek Wróblewski.

ORZEŁ: Wiśniewski – Kubera (90 Kapera), Spolitakiewicz, Tarabuła (79 Bieńkowski), Krajewski, Adamczyk (68 Czyżowski), Sieradzki, Petho, P. Wajda, Szczytyński, Gołoś. Trener: Marek Holocher.

KALWARIANKA: Wróblewski – Morawski, Białek (50 Haxhijaj, 62 Rabczeniuk), Jurkowski, Cygal, Pakosz, Skiba, Świerczyński, Szymula, Kaganek, Liput. Trener: Krzysztof Hajduk.

labus

Przed meczem Orła z Kalwarianką uroczyście pożegnano Mariusza Łabusia, który przez całą karierę (na boiskach otwartych) grał w barwach klubu z Piasków Wielkich. Z prawej członek zarządu - Jerzy Wolak. Fot. ST

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada - Iskra Klecza 3-1 (1-1)

0-1 Konrad Kukieła 15

1-1 Daniel Żmudka 25

2-1 Dawid Tumiłowicz 75

3-1 Tomasz Wdowik 84

Sędziowali: Jonasz Kita – Bartłomiej Gębala, Dominik Nędza (KS Chrzanów). Żółte kartki: Adrian Biel, Michał Drechny.

SPÓJNIA: Półtorak – D. Duda, M. Kasprzyk, Wdowik, Glanowski, Żmudka (90 Lizończyk), P. Duda, Kańczuga (80 Chojowski), Wiśniewski (62 Porębski), Niemczyk, Przybyła (65 Tumiłowicz). Trener: Piotr Kasprzyk.

ISKRA: Kozieł – Kozioł (86 Orłowski), Wasilewski, Marek, Drechny, Biel (60 Żak), Sobala (57 Pindel), Smagło, Wycisk (46 Galos), Kowalczyk, Kukieła. Trener: Mariusz Rusinek.

Garbarz Zembrzyce - Wiślanka Grabie 0-4 (0-2)

0-1 Bartłomiej Bruzda 31 (samob.)

0-2 Piotr Maśnica 44

0-3 Krzysztof Zięba 46

0-4 Piotr Maśnica 90+1

Sędziowali: Ewa Szydło – Mariusz Wrażeń, Krzysztof Moroń (KS Gorlice). Żółta kartka - Dominik Filipowsk.

GARBARZ: Bruzda – Lenik, Sałapatek, Gajewski, Ł. Puda, Jurek (75 Kotlarczyk), Burliga (46 Mazanek), Kasiński, Jurasz, Chodźko, S. Puda. Trener: Zdzisław Janik.

WIŚLANKA: Cieśla – Filipowski (78 Waś), Anioł, Górski, Domoń, Szlosek, Dziedzic, Sołtys (68 Lebiest), Leśniak, Zięba (81 Gołda), Maśnica. Trener: Jacek Mróz.

Świt Krzeszowice – Karpaty Siepraw 2-0 (1-0)

1-0 Paweł Gawęcki 15

2-0 Radosław Grzesiak 70

Sędziowali: Maciej Michniak – Ireneusz Warchał, Marek Skrzypczak (KS Wadowice). Żółte kartki: Krzysztof Barczuk, Adrian Kaczkowski, Paweł Sawczuk – Tomasz Szablowski, Krzysztof Zając. Czerwona kartka – Krzysztof Zając (po zawodach przy linii końcowej; druga żółta za niesportowe zachowanie).

ŚWIT: T. Wróbel – Sawczuk, Barczuk, J. Marszałek, M. Marszałek, K. Wróbel (84 Szczepański), Grzesiak, Stróżyk (59 Łoś), Kaczkowski, M. Kawula (72 Mucha), Gawęcki. Trener: Maciej Antkiewicz.

KARPATY: Obłaza – Szablowski, Sikora (74 Wiechniak), Galas, Komperda, Niedźwiedź, Sepioł, Bruzda (79 Mieszczak), Sołtys, K. Zając, Połomski. Trener: Krzysztof Zając.

Wiślanie Jaśkowice - Górnik Libiąż 2-1 (1-0)

1-0 Maciej Wcisło 35

2-0 Michał Morawski 47

2-1 Damian Kułaga 76 (karny)

Sędziowali: Seweryn Kozub - Michał Mrzygłód, Sławomir Pudło (KS Brzesko). Żółte kartki: Piotr Dolczak, Jakub Krasuski, Maciej Morawski, Marcin Morawski, Michał Morawski – Krzysztof Dulowski, Bartłomiej Kurzak, Krzysztof Smok. Czerwona kartka – Szymon Wantulok (67, gwałtowne uderzenie przeciwnika ręką w plecy podczas przerwy w grze).

WIŚLANIE: Chmura – Dolczak, Marcin Morawski, Galos, Michał Morawski (68 Kazek), Radwański (68 Maciej Morawski), Krasuski (46 Chlipała), Poniedziałek, Szwajdych, Węgrzyn, Wcisło. Trener: Wojciech Ankowski.

GÓRNIK: Smok – Szostek (46 Patyk), Ambroziak, Kułaga, Dulowski, Bartoszewicz (67 Chrząszcz), Wilczak, Szczurek, Wantulok, Burza, Kurzak. Trener: Andrzej Kos.

W II połowie – przy stanie 2-0 – Wiślanie nie wykorzystali rzutu karnego (obrona Smoka). Goście, choć grali od 67 minuty w osłabieniu, zdołali strzelić bramkę.

Niedziela:

Nowa Proszowianka Proszowice - Halniak Maków Podhalański 1-0 (0-0)

1-0 Maciej Przeniosło 56

Sędziowali: Łukasz Łabuzek – Dawid Malczyk, Arkadiusz Dudek (KS Chrzanów). Żółte kartki: Piotr Balonek, Paweł Kaczmarczyk, Andrij Sucheckij, Sebastian Wszołek.

PROSZOWIANKA: Jeziorek – Mach, Jelonkiewicz, Głąbicki (85 Calik), Wrona, Stawiarski (90 Kozak), Dębski, A. Przeniosło, T. Przeniosło (82 Tyrka), Kozerski, M. Przeniosło. Trener: Mateusz Miś.

HALNIAK: Szram – Kaczmarczyk, Balonek, Łożniak, Wszołek, Ryszawy (57 Gruca), Sucheckij, Wojtan, Kozieł, Kuszyk (58 Furman), Kmak (46 Szymoniak). Trener: Piotr Balonek.

Jałowiec Stryszawa - Niwa Nowa Wieś 0-1 (0-0)

0-1 Przemysław Tlałka 55
Sędziowali: Magdalena Syta – Tomasz Żelazny, Artur Hawryszko (KS Kraków). Żółte kartki: Patryk Brytan – Lucjan Stawowczyk. Czerwona kartka - Tomasz Szklarczyk (Jałowiec, 70 min, faul ratunkowy).

JAŁOWIEC: Pająk – Szklarczyk, Bizoń, D. Bachorczyk, P. Pindel, W. Pindel (65 Głuszek), Jodłowiec, Brytan, Iciek (55 Polak), Świerkosz, Janik. Trener: Damian Pawlikowski.
NIWA: Gacur – Stawowczyk, Śliwa, Góral, Śleziak, Merta, Nowicki, Tlałka (75 Malarz), Rozner (75 Luranc), Swarzyński, P. Dudzic. Trener: Andrzej Tomala.