Strona główna > Główna środek > III liga
Podhale gromi rezerwę Pasów2021-10-02 23:01:00

Piłkarze Podhala rozgromili w meczu III ligi wicelidera, rezerwę Cracovii. Nowotarżanie awansowali na 4. miejsce w tabeli grupy IV.

NKP Podhale Nowy Targ – Cracovia II 5-0 (1-0)

1-0 Damian Lepiarz 22

2-0 Damian Lepiarz 49

3-0 Adrian Szynka 53

4-0 Adrian Szynka 55

5-0 Grzegorz Płatek 90+

Sędziował Adam Jamka z Kielc. Żółte kartki: Broda – Pieńczak, Nowicki. Widzów 350.

PODHALE: Rędzio – Kapuściński, Broda, Żołądź – Janso (88 Durda), Serafin, Lech (63 Burnat), Płatek, Szynka (73 Nowak), Kowalski – Lepiarz (73 Tonia).

CRACOVIA II: Wilk - Stachera, Bracik, Pieńczak (55 Ożóg), Ziemnik - Supryn (55 Grzebieluch), Zaucha, Wiśniewski (75 Malisz), Kanach, Rubio (55 Nowicki), Piszczek (75 Bała).

Pierwsi okazję mieli goście, ale Rubio fatalnie przestrzelił. Do przerwy było 1-0. W 22 minucie na połowie boiska Płatek odebrał futbolówkę Bracikowi, podholował ją kilka metrów, po czym dograł na środek pola karnego do Lepiarza, ten po przyjęciu oddał strzał po ziemi i piłka pod obiciu się jeszcze od słupka wpadła do bramki.

Niesamowity był początek II połowy w wykonaniu gospodarzy, którzy potrzebowali ledwie 10 minut na strzelenie 3 goli. Każdy z nich padł ze stałego fragmentu gry. Pierwsze dwa po rzutach rożnych, a trzeci po rzucie wolnym. W pierwszym przypadku – po centrze Płatka – precyzyjnie główkował Lepiarz, a w dwóch kolejnych Szynka. Jemu z kolei dogrywali kolejno Serafin i Płatek.

Te 10 minut rozstrzygnęły losy spotkania, co wcale nie znaczy, że w kolejnych jego fragmentach wiało z boiska nudą. W doliczonym czasie gry wgraną nowotarżan przypieczętował efektownym uderzeniem z dystansu Płatek.

W tabeli prowadzi Siarka Tarnobrzeg przed Cracovią II, Chełmianką, Podhalem i ŁKS Łagów.