Strona główna > Główna środek > III liga
Sparing: Sandecja wygrała z Hutnikiem2019-02-09 17:43:00

W swoim przedostatnim zimowym sparingu piłkarze Sandecji Nowy Sącz pewnie pokonali III-ligowy Hutnik Kraków, 3-0. Wszystkie trzy gole zdobyli zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 22. roku życia.

Sandecja Nowy Sącz - Hutnik Kraków 3-0 (2-0)

1-0 Radosław Kanach 39

2-0 Hubert Maślanka 45

3-0 Szymon Kuźma 50

SANDECJA: Marek Kozioł (46 Szymon Tokarz) - Marcin Flis (46 Michał Szeliga), Michal Piter-Bučko (46 Dariusz Łukasik), Adrian Basta (46 Michał Szaflarski) - Hubert Maślanka (46 Dominik Kun), Bartłomiej Kasprzak (46 Grzegorz Baran), Maciej Małkowski (46 Szymon Kuźma), Radosław Kanach (46 Dawid Flaszka), Damian Chmiel (46 Miłosz Kałahur) - Mariusz Gabrych (46 Kamil Ogorzały), Mateusz Klichowicz (46 Bartłomiej Dudzic).

HUTNIK: Adam Dul (80 Mateusz Sroka) - Jakub Ptak, Tomasz Jaklik, Mariusz Bienias (70 Norbert Leśniak), Bartosz Tetych (60 Przemysław Antoniak) - Grzegorz Marszalik (63 Konrad Bukowczan), Patryk Kołodziej (46 Mateusz Reczulski), Dariusz Gawęcki (60 Mateusz Kotwica), Krzysztof Świątek, Dawid Linca - Kamil Sobala (60 Patryk Matysek).

Od początku to gospodarze dominowali na boisku, co udokumentowali dopiero w 39. minucie, kiedy do siatki trzecioligowca trafił, wypożyczony z Cracovii, Radosław Kanach. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył wychowanek sdeczan, Hubert Maślanka. Drugą połowę z wysokiego "C" rozpoczęli "Biało-czarni". Pięć minut po jej rozpoczęciu do bramki strzeżonej przez Adama Dula trafił Szymon Kuźma.

Sądeczan czeka jeszcze jeden sparing. Odbędzie się on 23 lutego, a ich rywalem będzie słowacki Partizán Bardejov. Potem, meczem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, wznowią ligowe rozgrywki.